Wylicytuj kask Kuby Przygońskiego!

Kask Shoei VFX-W, przeznaczony właśnie na aukcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, towarzyszył Kubie Przygońskiemu podczas wielu zmagań sportowych i pasma sukcesów. Do teraz jest jeszcze na nim pamiątka - przywieziony z dalekich krajów pustynny piasek, a także autograf Wicemistrza Świata.

 

fot. aukcje.wosp.org.pl

Jakub Przygoński (ur. 24 marca 1985 w Warszawie) jest najmłodszym zawodnikiem w Orlen Team. Jego dotychczasowa kariera koncentrowała się na startach w Mistrzostwach Polski i Pucharze PZM w Enduro i Motocrossie, gdzie zdobywał liczne tytuły mistrzowskie i wicemistrzowskie w kilku formułach wyścigowych.

W 2007 roku, pod okiem Jacka Czachora i Marka Dąbrowskiego, pierwszy raz wziął udział w pustynnej rywalizacji – w  mistrzostwach świata Cross-Country w Dubaju. Kolejne lata przyniosły mu nowe doświadczenia na arenie międzynarodowej.

W 2009 roku po raz pierwszy wziął udział w Rajdzie Dakar – był najlepszym debiutantem zajmując 11. miejsce w klasyfikacji generalnej. W 2010 roku osiągnął 8. pozycję – najlepszy wynik w historii startu polskich motocyklistów.

Na trzecim etapie 34. Rajdu Dakar w motocyklu Kuby Przygońskiego, korbowód przebił blok silnika – nie było możliwości kontynuowania jazdy. Zawodnik został śmigłowcem przetransportowany na biwak wiele godzin po awarii. To koniec rywalizacji w tegorocznym Dakarze dla młodego zawodnika Orlen Team. 

Kask na aukcje przekazują wspólnie Shoei, Antyradio i Orlen Team.

http://aukcje.wosp.org.pl/show_item.php?item=580040

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze