Karolina Chojnacka

Wyjątkowe barwy McLarena na Grand Prix Monako!

Grand Prix Monako to wyjątkowe wydarzenie w kalendarzu wyścigów Formuły 1. Podczas tegorocznej rywalizacji w ciasnych uliczkach Księstwa McLaren przypomni jedno z najbardziej znanych i ikonicznych wyścigowych malowań.

Podczas tegorocznego Grand Prix Monako, McLaren wystąpi w barwach Gulf Oil. Ostatni raz kibice widzieli ja na samochodach brytyjskiej ekipy w 1997 roku, kiedy McLaren zajął drugie miejsce w legendarnym 24-godzinnym Le Mans.

Szef McLarena Zak Brown podczas prezentacji nowych barw powiedział:

To hołd McLarena wobec kultowego projektu Gulf. Jesteśmy ogromnymi fanami, a niebieski kolor Gulf jest uwielbiany w wyścigowym światku. Design zawsze był ważny dla McLarena, co widać poprzez naszą siedzibę czy powrót do pomarańczowych barw. Chcemy to pokazać i jednocześnie uczcić naszą współpracę z Gulf podczas Grand Prix Monako.

Zmiana barwy bolidu to jednak nie wszystko. Podczas wyścigowego weekendu członkowie zespołu będą pracować w przygotowanych specjalnie na tę okazję kombinezonach. Z kolei kierowcy brytyjskiej ekipy, Lando Norris i Daniel Ricciardo, przygotowali z tej okazji specjalne, okolicznościowe projekty kasków.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze