Wygraj wiosenny zapach do samochodu!

Rozpoczynamy cykl konkursów związanych z naszym forum. Zarejestruj się na stronie Motocaina i napisz merytoryczny post na forum. Osiem najciekawszych, elektronicznych wypowiedzi nagrodzimy zapachami do samochodu w spray'u firmy Kemko.

Dziś rozpoczynamy premiowanie wszystkich tych, którzy zechcą zarejestrować się na naszej stronie (moża to zrobić na głównej stronie, na samej górze – link rejestracja) i napisać ciekawy, motoryzacyjny post na naszym forum. Jak wziąć udział w konkursie?

– Dokonaj rejestracji na naszej stronie (przejdź do głównej) i zaznacz, że chcesz dostawać nasz newsletter.
– Dokonaj rejestracji na forum (możesz użyć tego samego nicku co na stronie).
– Napisz ciekawy post na naszym forum, a pod swoim postem napisz, że bierzesz udział w konkursie „zapach do samochodu Kemko”.

Konkurs trwa od dziś do wyczerpania zapasów zapachów. Odezwiemy się do osób, która napisały pomocny, merytoryczny post – powiadomimy je wiadomościami na forum.

Do wygrania mamy 8 zapachów do samochodu marki Kemko, a wśród nich następujące emulsje zapachowe:

arbuz, cool air, zieplone jabłuszko, bubble gum, cherry, citrus & lime, black, zielona herbata

Weź udział w konkursie i wygraj emulsję zapachową do samochodu w spray’u Kemko!
fot. Motocaina.pl

W razie jakichkolwiek pytań piszcie na redakcja@motocaina.pl

Najnowsze

Very Sexy Lamborghini

Michael Bay, reżyser, który ostatnio ciągle straszy kinomanów kolejnymi odsłonami cyklu „Transformers”, zrobił sobie przerwę na zgoła inny projekt. Jak najlepiej zareklamować bieliznę?

W zasadzie odpowiedź jest oczywista, pokazać ją na atrakcyjnych i zmysłowych modelkach. Jednak kadrując modelujące dla Victoria Secret piękności (Karlie Kloss, Candice Swanepoel, Alessandra Ambrosio i Lais Ribeiro) Bay przemycił jeszcze jeden element, który też bez wahania można uznać za „very sexy” – DMC’s Lamborghini Aventador Molto Veloce.

Kto tu jest bardziej seksowny… modelka czy Aventador?
fot. Victoria Secret

W redakcji Motocainy panuje zgodność – samochód widać zdecydowanie za mało i zbyt krótko!

Najnowsze

Otwarcie wystawy zdjęć Ani Jackowskiej

22 kwietnia o godzinie 12 00 odbędzie się otwarcie wystawy zdjęć podróżniczki Ani Jackowskiej.

Wystawa mieści się w Centrum Handlowym „Galeria Bemowo” w Warszawie przy ul. Powstańców Śląskich 126 i obejmuje temat trzech podróży Ani, do Stanów Zjednoczonych, Argentyny i Austrii. Znajdą się tam drukowane zdjęcia wielkoformatowe, można też będzie usiąść na kanapie i obejrzeć znacznie szerszą multimedialną prezentację zawierającą ponad 60 zdjęć. W dwóch gablotach prezentowane będą osobiste pamiątki autorki z dalekich podróży. Ekspozycja potrwa 4 tygodnie.

 

 

Najnowsze

Mistrzostwa Polski Kobiet MX – zmiany

Zapraszamy do zapoznania się ze zmianami w terminarzu poszczególnych rund tegorocznych Mistrzostw Polski Kobiet MX.

W roku 2011, po raz pierwszy w historii polskiego motocrossu, w kalendarzu sportów motocyklowych PZM znalazł się Puchar Polski Kobiet MX, którego pomysłodawcą był dwumiesięcznik X-cross. Rok później X-cross Puchar Polski Kobiet MX 2012 przyciągnął jeszcze większą liczbę zawodniczek, również spoza granic naszego kraju.

Decyzją Zarządu Głównego PZM w roku 2013 kobiety wystartują w zawodach rangi Mistrzostw Polski, co znacznie podnosi ich prestiż. Odbędzie się sześć rund na najlepszych torach motocrossowych w Polsce. Udział weźmie około 30 zawodniczek.

W tym roku Mistrzostwa Polski Kobiet MX mają szczególny prestiż
fot. PZM

Aktualny kalendarz Mistrzostw Polski Kobiet MX (uwaga na zmiany):

 

18/19.05 – Olsztyn
19/20.07 – Sobieńczyce
27/28.07 – Człuchów
17/18.08 – Lidzbark Warmiński
21/22.09 – Więcbork
Puchar Polski Kobiet
14/15.09. – Dębska Wola

 

Nowy kalendarz oficjalnie zostanie zatwierdzony na prezydium ZG PZM 24 kwietnia.

 

Najnowsze

Dziś, wczoraj i jutro. Kobiety w sporcie motorowym

Dziewięć kobiet, które z pewnością mają wystarczająco dużo odporności, by ścigać się na torze i rywalizować z mężczyznami.

Przedstawiamy sylwetki dziewięciu zawodniczek, które zapisały się w historii motosportu, rozwijają się w nim obecnie bądź są jego nadzieją na przyszłość. Każda z nich byłaby prawdopodobnie w stanie udowodnić, że Stirling Moss się myli!

Sabine Schmitz
fot. materiały prasowe

Sabine Schmitz praktycznie wyrosła na torze Nürburgring. Jako kierowca pokazowej taksówki BMW (oferta dla fanów, którzy chcieliby pojechać u boku profesjonalnego kierowcy) pokonała ponad 20 tysięcy okrążeń. Dwukrotnie (w 1996 i 1997 roku) wygrała 24-godzinny wyścig na Nürburgring.

Pat Moss
fot. materiały prasowe

Trudno pominąć sylwetkę Pat Moss, chociażby dlatego, że to siostra… Stirlinga Mossa właśnie. Wygłaszając swoją ryzykowną opinię, najwyraźniej o niej zapomniał. A przecież Pat była pierwszą kobietą w historii, która wygrała międzynarodowy rajd, i powtórzyła ten sukces trzykrotnie. Pięciokrotnie cieszyła się z tytułu European Ladies’ Rally Champion. I to ona jako pierwsza zwyciężyła w międzynarodowym rajdzie za kierownicą Mini Coopera.

Alice Powell
fot. materiały prasowe

Alice Powell to prawdopodobnie największa dziś nadzieja brytyjskiego sportu motorowego na umieszczenie kobiety w Formule 1. Mając zaledwie 18 lat zwyciężyła w mistrzostwach Formuły Renault BARC i jest pierwszą kobietą, która zdobyła punkty w GP3 na torze w Monzy. Obecnie ma lat 20 i wszystko wskazuje na to, że jeszcze o niej usłyszymy.

Vicki Butler-Henderson
fot. materiały prasowe

Vicki Butler-Henderson to znana osobowość telewizyjna. Współpracuje z Jeremym Clarksonem przy Top Gear, pisywała również artykuły dla magazynów motoryzacyjnych. Przede wszystkim jednak jest szybka, bardzo szybka. Swoją przygodę ze sportem zaczęła jako dwunastolatka od kartingu, obecnie posiada zaś nie tylko licencję wyścigową, ale również bierze udział w wyścigach łodzi motorowych. Ta dziewczyna to dynamit, panie Moss.

Maria Teresa de Filippis
fot. materiały prasowe

Maria Teresa de Filippis była pierwszą kobietą w historii, która brała udział w wyścigach F1. W 1958 i 1959 roku pięciokrotnie brała udział w wyścigach Grand Prix i zakwalifikowała się do trzech finałów. W ramach ciekawostki – dwukrotnie pokonała Stirlinga Mossa, raz na SPA-Francorchamps, gdzie Moss wycofał się z wyścigu, i raz podczas GP Włoch w 1958, gdzie zajęła wyższą lokatę.

Danica Patrick
fot. materiały prasowe

Daniki Patrick nikomu przedstawiać nie trzeba. Co prawda Europejczycy mają zwyczaj kręcić nosem na prestiż wyścigów IndyRace i NASCAR, w których Amerykanka święci sukcesy, ale biorąc udział w Daytona 500 (i zdobywając pole position) pokonała trasę dwukrotnie dłuższą od każdego wyścigu F1, klasyfikując się ostatecznie na ósmym miejscu.

Michele Mouton
fot. materiały prasowe

Michele Mouton to rajdowa legenda, mistrzyni RFN w 1986 roku i wicemistrzyni świata w 1982. Wystartowała łącznie w 50 rajdach Mistrzostw Świata, wygrała cztery z nich, dziewięciokrotnie stała na podium. Zdobyła łącznie 229 punktów. W 1975 brała udział w 24-godzinnym morderczym wyścigu na torze Le Mans. Obecnie jest przewodniczącą Komisji Kobiecych Sportów Motorowych z ramienia FIA.

Desire Wilson
fot. materiały prasowe

Desire Wilson również należy do nielicznych kobiet, które utorowały sobie drogę do F1. Ścigała się dwukrotnie. Zajęła również siódme miejsce w 24-godzinnym wyścigu Le Mans w 1983 roku.

Beitske Visser
fot. materiały prasowe

I wreszcie nie możemy zapomnieć o Beitske Visser, świeżo upieczonej członkini ekipy juniorów Red Bulla. Jak do tej pory 13 osób z tej ekipy trafiło ostatecznie do F1, trzy z nich nadal się ścigają.

 

Są też Lella Lombardi, Susie Wolff i Maria de Villota, która nie zrezygnowała ze sportu pomimo tragicznego wypadku, w którym straciła oko…

 

Czy naprawdę kobiety nie mają dość wytrzymałości, by dać sobie radę w wyścigach Formuły 1?

Najnowsze