Wygraj wejściówki na wyścigi motocyklowe w Modlinie!

Mamy do rozdania dziesięć 3-dniowych karnetów na rozpoczynające się już jutro Wyścigowe Mistrzostwa Motocyklowe Polski w Modlinie. Wejściówki dla pań na imprezę są o 50% tańsze, a u nas kobiety mogą je wygrać za darmo! Należy odpowiedzieć jedynie na 3 proste pytania.

Szczegółowe informacje o Wyścigowych Mistrzostwach Motocyklowych Polski znajdziesz tutaj.

Adam Badziak na żywo, a nie w Dzień Dobry TVN? 😉 Czemu nie?!
fot. Poland Position

Aby wygrać jedną z dziesięciu trzydniowych karnetów na wyścigi w Modlinie należy odpowiedzieć na następujące pytania:

1. którą rundą WMMP 2010 jest runda na Modlinie?
a) 1 b) 2 c) 3

2. Ile zawodniczek startuje w klasie Rookie 600 w rundzie WMMP w Modlinie?
a) 2 b) 3 c) 4

3. Ile kobiet – zawodniczek wystartuje we wszystkich klasach?
a) 7 b) 4) c) 6

Poprawne odpowiedzi należy wysłać wraz z podaniem swojego imienia i nazwiska na adres redakcja@motocaina.pl

Zobacz Natalię Florek w akcji na torze w Modlinie!
fot. mat. pras. Natalii Florek

Pierwszych dziesięć kobiet, które nadeślą właściwe odpowiedzi, wygra bilety uprawniające do bezpłatnego wstępu na I rundę Wyścigowych Mistrzostw Motocyklowych Polski w Modlinie. Decyduje kolejność zgłoszeń. 

Zwycięskie panie poinformujemy mailowo o wygranej i sposobie odbioru biletów do dnia 29/04/2010, a listę zwycięzczyń opublikujemy także na stronie www.motocaina.pl oraz naszym profilu na Facebook (aby dołączyć do nas na Facebooku kliknij tu).

Najnowsze

Wyścigi motocyklowe w Modlinie już jutro!

W I rundzie Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostw Polski na terenie lotniska w Modlinie wystartują najlepsi zawodnicy. W wyścigach weźmą udział motocyklistki, a w mocnej klasie Rookie 600 zobaczymy gwiazdy: Natalię Florek i Kasię Kędzior. Pytamy organizatora dlaczego kobiety wejdą na imprezę za 50% ceny biletu.

Pierwszy raz od 11 lat do Modlina powracają Wyścigowe Motocyklowe Mistrzostwa Polski. I runda rozpocznie się już jutro, wolnymi treningami i ważnymi kwalifikacjami do zawodów. To jedna z najważniejszych imprez w motocyklowym kalendarzu wydarzeń sportowych (kliknij tu), która rozpoczynie się na terenie Portu Lotniczego Warszawa Modlin już 29 kwietnia o 8.30, a potrwa do 2 maja. Lotnisko będzie gościć najlepszych motocyklistów w naszym kraju oraz wiele gwiazd sportu motocyklowego ze świata. Podobnie jak w latach ubiegłych w zawodach wystartują legendy wyścigów polskich i światowych: Paweł Szkopek, Andy Meklau, Adam Badziak, Janusz Oskaldowicz, Irek Sikora oraz dwie kobiece gwiazdy: Natalia Florek oraz Katarzyna Kędzior.

fot. modlin2010.pl

Wydarzenie to będzie miało charakter pikniku – majówki i oprócz wyścigów będzie znakomitym miejscem do wypoczynku i relaksu. Przez całe cztery dni przygotowano specjalną ofertę cateringową oraz miejsce zabaw dla dzieci. Producenci motocykli będą mieć do dyspozycji strefę wystawienniczą otwartą dla kibiców. W piątek i sobotę przewidziane są koncerty gwiazd muzyki polskiej. W sobotę (1 maja) o godzinie 20:00 wystąpią Pono i Sokół.

Natalia Florek startuje pod patronatem medialnym Motocaina.pl
fot. inf. pras. Natali Florek

Wyścigowe Motocyklowe Mistrzostwa Polski to jedna z najbardziej popularnych serii wyścigów w Polsce. W ramach cyklu odbywa się 7 rund, każda z nich przyciąga ponad 350 zawodników oraz niezliczone tłumy fanów. Na świecie sport motocyklowy już dawno tak pod względem oglądalności w telewizji, jak i ilości fanów pobił sporty samochodowe, ze wzlędu na swoją atrakcyjność i widowiskowość. W tym roku organizatorzy postanowili zrobić ukłon w stronę pań, które na teren zawodów mogą wejść kupując bilet z 50% rabatem.

Podczas wyścigowego weekendu zobaczymy sześć zawodniczek. Wyścigi zostaną rozegrane w następujących klasach:
SUPERBIKE
SUPERSTOCK 1000
SUPERSPORT 600
SUPERSTOCK 600
ROOKIE1000
ROOKIE 600 tu wystąpią dwie gwiazdy wyścigów: Natalia Florek z numerem 35 na Hondzie CBR600RR oraz Katarzyna Kędzior z numerem 62 na GSXR 600 K8 z nowym zespołem – RMC Racing Team
PRETENDENT
PUCHAR BMW
Suzuki GSXR CUPz numerem 240 zobaczymy Annę Grandys na Suzuki GSX-R 750 K9
Honda Hornet CUP
z numerem 51 wystartuje Agata Augustyn
Honda CBR125 CUP
z numerem 26 zobaczymy Karolinę Cichą oraz z numerem 55 Annę Urbańską

Pytamy ogranizatora – Grzegorza Jędrzejewskiego – o motywację dla świetnej idei zniżki dla kobiet, chcących obejrzeć zmagania na torze Modlin.

Skąd się wziął pomysł, aby kobiety były objęte 50% zniżką na wejściówki na wyścigi?
Wynika to z naszej nieustającej miłości do kobiet, a tak naprawdę z chęci przyciągnięcia całych rodzin, by kobiety mogły zobaczyć, że pasja męża, czy chłopaka to coś wspaniałego, doskonała atmosfera i znakomita zabawa dla całej rodziny.

Wiemy, że na zawodach pojawi się sześć kobiet. Co Pan sądzi o udziale motocyklistek w wyścigach motocyklowych?
Od wielu lat na wyścigach pojawia sie coraz więcej kobiet, które ścigają się i aktywnie uczestniczą w wyścigach. To znakomite, że kobiety są tak zdeterminowane, by realizować swą pasję. Za każdym razem cieszę się, gdy widzę nowe zawodniczki. Zagranicą zawodniczki jak Katja Poensgen, czy Nina Prinz odnoszą ogromne sukcesy, więc dlaczego w Polsce ma być inaczej.

Czy zniżki na bliety sprawią, że pojawi się więcej pań w Modlinie, a może niektóre z nich zechcą kiedyś spróbować swoich sił na torze? Jak Pan uważa?
Myślę, że spowoduje to, że przyjdzie więcej rodzin i przecież o to nam chodzi.

Bilety dostępne są w następujących cenach:
Bilet Normalny Jednorazowy                              – 40 złotych
Bilet Normalny Trzydniowy (pt., sob., niedz.)     – 60 złotych
Kobiety oraz młodzież do lat 14                         – 50% zniżki
Dzieci do lat 7                                                    – wejście gratis

Więcej informacji na stronie www.modlin2010.pl oraz http://www.eventim.pl/portal/pl/sport/inne_sportowe/wyscigowe_motocyklowe_mistrzostwa_polski_2010/71806/

Mapa toru w Modlinie.
fot. modlin2010.pl

Najnowsze

Warszawa stoi w korkach

Warszawa została "doceniona" za korki. W rankingu najbardziej zakorkowanych miast w Europie zajęła drugie, wcale nie zaszczytne miejsce. Jakie inne polskie miasta znalazły się na liście?

fot. Motocaina

W rankingu publikowanym przez producenta urządzeń nawigacyjnych Tom Tom, udział wzięło 59 europejskich miast. Porównując dane ze swoich urządzeń, a więc średnią prędkość z jaką poruszają się samochody, orzeczono, że najbardziej zatłoczonym miastem w Europie jest stolica Belgii – Bruksela, a na drugim miejscu plasuje się Warszawa. Co więcej, to nie ostatnie polskie miasto w pierwszej trójce! Trzecią pozycję zajął znany z korków (spowodowanych rozbudową miasta, a nie złą organizacją ruchu) Wrocław. W rankingu znalazło się również miejsce dla Poznania (21 pozycja), Łodzi (miejsce dalej, a więc 22) i Krakowa (30 miejsce).

W pierwszej dziesiątce zestawienia poza wymienionymi miastami znalazły się: Londyn, Edynburg, Dublin, Belfast, Paryż, Marsylia oraz Luksemburg (to powoduje lekkie zdziwienie).

Według rankingu najlepiej jeździ się po ulicach Walencji.

 

Najnowsze

Rekordowa opona od Michelin

Rekord z pozoru kuriozalny może mieć duże znacznie dla rozwoju przemysłu. Największa opona od Michelin to przyszłość światowej gospodarki.

Nie tylko jest największa, ale i wyjątkowo potrzebna.
fot. Michelin

Opona Michelin oznaczona symbolem XDR 59/80 R 63 została jedną z największych, żeby nie powiedzieć, że dosłownie „największą” atrakcją targów budownictwa przemysłowego i górniczego Bauma 2010. Ogromna opona ma być częścią pojazdów pracujących w przyszłości w kopalniach i będzie mogła podźwignąć imponujący ciężar 100 ton.

Ma 4 metry wysokości i 1,5 metra szerokości, a do jej wykonania użyto prawie 900 kilogramów stali i 3 850 kilogramów gumy! Tradycyjnie z takiej ilości materiału tworzy się 600 opon, tu stworzono jedną o wadze – 5,3 tony!

Oryginalny rekord, ale i ze względu na zastosowanie tego typu opon na pewno wyczekiwany przez wiele firm.

Najnowsze

Dodge Caliber Reloaded

"Maximize" to myśl przewodnia towarzysząca twórcom nowego Dodge'a Caliber Reloaded. Ma być wiele, za niewiele. A do tego maksymalnie wykorzystana przestrzeń...

Dodge prosto z USA, teraz w nowej wersji Reloaded
fot. Magda Drzewiecka

Dodge Caliber Reloaded to zupełnie nowe wnętrz, 5-drzwiowego modelu amerykańskiej marki. Muskularny z charakteru samochód oferuje zdaniem producenta mocną sylwetkę, funkcjonalność SUV’a, stylizację coupe i poręczność „street smart”.

Restylizowany środek samochodu dedykowanego dla 5 osób jest wygodny i obszerny. Zmianom uległy wykorzystane materiały oraz nowy design tablicy przyrządów: m.in powiększenie pokręteł sterujących oraz dodanie kolejnych, wygodnych schowków. Nowe wnętrze Caliber zawdzięcza próbom ulepszenia ergonomii auta, unifikacji jego wnętrza.

Dodge w nowej odsłonie oferuje wiele ciekawych funkcjonalności, między innymi:

– standardowe boczne kurtyny i wielostopniowe poduszki powietrzne (napełniają się zależnie od siły zderzenia);
– system MusicGate Power z dziewięcioma głośnikami i subwooferem, w tym – co innowacyjne – dwoma głośnikami odchylanymi w tylnej klapie nadwozia umożliwiającymi słuchanie muzyki podczas pikiniku (system opcjonalny);
– chłodzący pojemnik na cztery butelki z napojami (Chill Zone);
– podświetlenie uchwytów na kubki;
– lampa bagażnika możliwa do stosowania jako latarka.

Na uwagę zasługuje również umiejętne wykorzystanie dekoracyjnych akcentów we wnętrzu pojazdu, wykonanych z matowego, satynowanego srebra np. na chromowanych klamkach, obramowaniach nawiewów powietrza, tarczach wskaźników oraz przy dźwigni zmiany biegów.

Samochód wyposażony jest w nowy, 2-litrowy silnik benzynowy o mocy 156 KM połączony z pięciobiegową skrzynią manualną.

Dodge Caliber Reloaded w wersji standardowej kosztuje 68 tysięcy złotych, w wersji SXT jego ceny zaczynają się od 74 900 zł. Auto uzyskało 5 gwiazdek w testach bezpieczeństwa, przeszło również wiele udanych testów m.in. w tunelu aerodynamicznym.

Najnowsze