Wygraj szkolenie z doskonalenia techniki jazdy Szkoła Auto Skoda: Defensive-Driving!

31 października 2014
Zapraszamy do udziału w konkursie - stawką jest szkolenie w Skoda Auto Szkole z defensywnej jazdy samochodem już 15 listopada!
Dołącz do Motocaina Team na następne szkolenie!
fot. Skoda

Jazda defensywna to styl jazdy, który podnosi bezpieczeństwo na drodze, pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze. Kierowca defensywny, to kierowca który przede wszystkim unika zagrożeń, planuje swoje działania, uważnie obserwuje to, co dzieje się na drodze i współdziała z innymi uczestnikami ruchu drogowego.

Program szkolenia opracowany został przy współpracy z partnerem merytorycznym Szkoła Auto ŠKODA - ADAC Fahrsicherheitscentrum Berlin-Brandenburg.

Wygraj szkolenie z doskonalenia techniki jazdy Szkoła Auto Skoda: WYŻSZA SZKOŁA JAZDY – Defensive Driving, które odbędzie się 15 listopada 2014 w Poznaniu w Skoda Auto Lab.

TERMIN konkursu:
Termin wpisywania komentarzy: od 31.10.2014 roku do 06.11.2014 roku, do godziny 23:59

Wyniki: 07 listopada 2014 na Motocaina.pl

NAGRODA:
Szkolenie + nocleg (dzień przed szkoleniem)

Dodatkowo, podczas kursu będzie można wygrać kolejne szkolenie w profesjonalnym ośrodku ADAC (ADAC Fahrsicherheitscentrum Berlin-Brandenburg) w Linthe.

ZASADY KONKURSOWE:
Zgodnie z hasłem szkolenia Defensive Driving Szkoły Auto Skoda: jazda defensywna to styl jazdy, który podnosi bezpieczeństwo na drodze, pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze.

Napisz pod tym artykułem maksymalnie w 5 zdaniach czy jesteś kierowcą defensywnym, czy też nie i uzasadnij swoją odpowiedź.

Trzy najciekawsze, najzabawniejsze albo najpoważniejsze odpowiedzi wygrywają, a zwycięzcy dołączają do Magdy Wilk i Motocaina Team!

Czas start!

Regulamin konkursu w materiałach dodatkowych.

Jak wyglądały poprzednie szkolenia? Zobacz na naszych filmach:

- film ze szkolenia X-lecie Skoda Auto Szkoła - tutaj
- film ze szkolenia offroad - tutaj.
- film ze szkolenia eco-drving - tutaj.

5 zasad jazdy defensywnej

1.     Skanuj wzrokiem drogę i jej otoczenie. Patrz jak najdalej do przodu, zauważysz potencjalne zagrożenia.

2.     Przestrzegaj zasad ruchu drogowego, bądź kierowcą szanującym innych uczestników ruchu.

3.     Jedź rozważnie. Próbuj przewidzieć zachowanie innych uczestników ruchu drogowego.

4.     Obserwuj i bądź widoczny dla innych. Komunikuj czytelnie swoje zamiary innym uczestnikom ruchu drogowego, a swoje manewry kierunkowskazami.

5.     Unikaj rozpraszania, bądź skoncentrowany na bezpiecznym prowadzeniu auta.

Komentarze

Andrzej Ch.
01 listopada 2014 17:44
nie wiem czy jestem kierowca defensywnym ale to szkolenie może pomoc mi się nim stać.
Kierowca Dwie-Twarze
03 listopada 2014 09:44
Jestem kierowca defensywno-ofensywnym. Defensywa "twarz" to skanowanie drogi i przestrzeganie zasad ruchu drogowego. Ofensywna to rozpraszanie się i niekiedy nieuwaga. Chciałbym dołączyć do Magdy Wilk i Motocaina Team aby nauczyć się lepszej samokontroli za kierownicą. Byłaby to dla mnie niezwykła przygoda.
Kasia Z.
03 listopada 2014 10:07
Defensywna jestem od urodzenia, zarówno w życiu jak i za kółkiem ;) Do wszystkiego podchodzę z ostrożnością i uwagą, starając się przewidzieć jak najdalej idące konsekwencje. o ile w życiu nie zawsze jest to dobre podejście, o tyle na naszych polskich drogach to jedyna opcja czasem by wyjść bez szwanku;) Chciałabym wziąć udział w szkoleniu, by udoskonalić swoje defensywne umiejętności- człowiek uczy się całe życie,wiedzy nigdy dość!Nie mówiąc już o przystojnych instruktorach ze Szkoły Auto, których chętnie poznam osobiście :D
ziomek
03 listopada 2014 10:29
Nie mam nic wspólnego z defensywą jazda samochodem ręcznej z ofensywa ;) ale może czas to zmienić? Chciałbym się o tym przekonać czy warto ;)
Agata
03 listopada 2014 10:46
Jazda samochodem i motocyklem to dla mnie prawdziwa przyjemność. Nie brakuje mi wyobraźni i pokory na drodze. Lubię jeździć dynamicznie,kulturalnie ale przede wszystkim bezpiecznie. Wiem, że nie jestem „pępkiem świata” i bardzo zwracam uwagę na innych ludzi. Myślę, że jestem raczej kierowcą defensywnym jednak jazda samochodem to nieustanna czujność na drodze i doskonalenie techniki jazdy.
Weronika S.
03 listopada 2014 11:02
Kiedyś ktoś powiedział, że nie można być zbyt pewnym siebie...hmm...jeżeli chcecie udowodnić mi tę tezę - zaproście mnie na to szkolenie. Sama jestem ciekawa czy jestem, aż tak dobra w jeździe defensywnej czy to tylko zbytnia pewność siebie...;)
Kuba
03 listopada 2014 11:13
Nie mam nic wspólnego z jazda defensywna oprócz tego, że jeżdżę oszczędnie :)
Magdalena Rucińska
03 listopada 2014 11:53
Jazda samochodem to dla mnie pasja:))) Defensywna jestem zawsze za kółkiem, choć ta zdolność przydała by mi się i w zyciu codziennym:)Nie jeżdzę w czapce, rekawiczkach i nie mam nosa na kierownicy...ale mam uzależnienie od predkości,...śpiewam i tańczę za kierownicą:)))) I choc często krzyczę na innych kierowców...oni tego nie słyszą:))) I bardzo chciałabym wziąć udział w tym szkoleniu!!!!!!
Ada O.
03 listopada 2014 13:09
Zastanawiam się skąd wzięła się nazwa takiej techniki jazdy "defensywna"? Czy nie lepiej "przewidująca", "rozważna", "przemyślana"? (jak każda kobieta ;) )
Marta Wielgoska
03 listopada 2014 14:58
Defensywna jazda to bezpieczna jazda. Niestety nie jestem dobrym obserwatorem drogi.
agnieszka wasielak
03 listopada 2014 18:06
:) BLONDYNKA Z TEJ STRONY :)) Defensywna ... to ja jestem ale jak nie siedzi na miejscu pasażera nikt inny - kto mówi " za blisko , za daleko , no wyprzedz , co tak wolno , za szybko ... itp ... moje drugie imię to" auto " hehe :))przemierzyłam mnóstwo km , jedna często zdarzają mi się wpadki typowo " blondynkowe " z których czasami się sama śmieję :) kiedyś zle podjechałam pod dystrybutor paliwa , wiec chciałam objechać go i znów stanęłam odwrotnie ...hehe uwielbiam takie momenty !!!! super byłoby nauczyć się czegoś nowego ! na dodatkowe szkolenia jest zawsze czas ! i dobry moment !super było by gdybym została wybrana :) pozdrawiam serdecznie Aga
Anna S.
03 listopada 2014 19:46
Zdecydowanie nie jestem kierowcą defensywnym.. Robię wszystko zbyt szybko, zbyt gwałtownie i bez zastanowienia. Ciągle wszędzie się spieszę, bywam zamyślona i dlatego popełniam błędy. Czas najwyższy wyeliminować błędy!
Michał Freino
04 listopada 2014 13:03
Moim pierwszym krokiem do jazdy defensywnej była lektura książki Tomasza Talarczyka "Bez ryzyka. Trening bezpiecznej jazdy". Było to niedługo przed narodzinami mojego syna Franka i postanowiłem zmienić swój styl jazdy na bardziej bezpieczny. Książka ta - prawdziwa kopalnia wiedzy - to jednak tylko teoria. Chciałbym, aby kolejnym krokiem w stronę jazdy defensywnej było realne praktyczne szkolenie bo w styczniu na świat przyjdzie Antek, a wtedy po treningu będę mógł bezpiecznie wozić całą swoją rodzinkę nawet w zimowych warunkach:)
Patrycja K.
04 listopada 2014 17:37
Chcę jechać i tyle. Defensywność to moje drugie ja.
dariusz zawis.
05 listopada 2014 09:56
Nie chce byc defensyenym ale musze:(
macidk ch.
05 listopada 2014 14:14
Ofensywnie defensywnie jezdzic nie umirm dlatego chcialbym sie nauczyc!
Maria Zaborska
05 listopada 2014 22:16
Wszyscy widzą, żem blondynka i to w wozie jak landrynka, więc zakładają, że reprezentuje mnie tylko słodka minka. A do tego jeszcze chcą się ścigać ze mną i to po mieście. Można spotkać nie jednego bezmyślnego lub niedoświadczonego, a i ja nie jestem wielkim driver`em, przez co pewnie nie raz dla innych jestem też utrapieniem. Na każdym drogi metrze dzielenie niebezpieczeństwa wietrzę, jednak zbyt małe doświadczenie istotnie wpływa na moje zagubienie. Myślę że po Waszym szkoleniu nie będzie mowy o takim biadoleniu, a wśród moich umiejętności nie będzie brakować defensywności :)
Jan W
06 listopada 2014 11:07
Jazda defensywna? co to jest? :) jeszcze nigdy w życiu nie jeździłem defensywnie, ale może czas to zmienić? jeżeli ktoś mi pokaże że warto to dlaczego nie?! :)
Podobne artykuły

Motocaina na Youtube

Najnowsze artykuły

Motocaina na Instagramie

Gorące dyskusje