Wybuch Volkswagena z nielegalną instalacją CNG. Samochód rozpadł się na kawałki

Wysokie ceny paliw zmuszają kierowców do szukania sposobów do oszczędzania i jednym z takich sposobów jest zamontowanie instalacji gazowej w samochodzie. Wbrew powszechnym opiniom, że instalacje LPG są niebezpiecznie, nie ma zarejestrowanych przypadków wybuchu instalacji przy prawidłowym użytkowaniu i serwisowaniu. Inaczej sprawa wygląda, gdy instalacja jest nielegalna...

Wybuch samochodu na stacji benzynowej, płomienie, eksplozja – brzmi co najmniej jak scenariusz filmu, prawda? Do sytuacji rodem z filmu akcji doszło kilka tygodni temu na na obrzeżach brazylijskiej Fortalezy.

Na opublikowanym w sieci nagraniu widać Volkswagena Voyage zaparkowanego przy dystrybutorze oraz dwóch mężczyzn stojących przy samochodzie. Nagle dochodzi do eksplozji, po której auto dosłownie rozpadło się na części. Aż trudno uwierzyć, że nikomu nic się nie stało.

Wiele wskazuje na to, że Volkswagen był wyposażony w nielegalną instalację CNG. Po wybuchu samochodu widać lejącą się strugę paliwa, która znika, gdy wyłączono pompę przy dystrybutorze. Jest bardzo prawdopodobne, że właściciel samochodu założył instalację CNG z niewłaściwym zbiornikiem, który nie przeszedł odpowiedniej certyfikacji.

Teraz kłopoty będą mieli pracownicy stacji, którzy przed tankowaniem nie sprawdzili, czy zbiornik posiada odpowiednie atesty i plomby. Świadkowie zeznali, że zbiornik po wybuchu wylądował kilkadziesiąt metrów dalej uszkadzając po drodze ścianę budynku oraz inny samochód, ale nie udało się go znaleźć.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze