Wybuch Volkswagena z nielegalną instalacją CNG. Samochód rozpadł się na kawałki
Wysokie ceny paliw zmuszają kierowców do szukania sposobów do oszczędzania i jednym z takich sposobów jest zamontowanie instalacji gazowej w samochodzie. Wbrew powszechnym opiniom, że instalacje LPG są niebezpiecznie, nie ma zarejestrowanych przypadków wybuchu instalacji przy prawidłowym użytkowaniu i serwisowaniu. Inaczej sprawa wygląda, gdy instalacja jest nielegalna...
Wybuch samochodu na stacji benzynowej, płomienie, eksplozja – brzmi co najmniej jak scenariusz filmu, prawda? Do sytuacji rodem z filmu akcji doszło kilka tygodni temu na na obrzeżach brazylijskiej Fortalezy.
Na opublikowanym w sieci nagraniu widać Volkswagena Voyage zaparkowanego przy dystrybutorze oraz dwóch mężczyzn stojących przy samochodzie. Nagle dochodzi do eksplozji, po której auto dosłownie rozpadło się na części. Aż trudno uwierzyć, że nikomu nic się nie stało.
Wiele wskazuje na to, że Volkswagen był wyposażony w nielegalną instalację CNG. Po wybuchu samochodu widać lejącą się strugę paliwa, która znika, gdy wyłączono pompę przy dystrybutorze. Jest bardzo prawdopodobne, że właściciel samochodu założył instalację CNG z niewłaściwym zbiornikiem, który nie przeszedł odpowiedniej certyfikacji.
Teraz kłopoty będą mieli pracownicy stacji, którzy przed tankowaniem nie sprawdzili, czy zbiornik posiada odpowiednie atesty i plomby. Świadkowie zeznali, że zbiornik po wybuchu wylądował kilkadziesiąt metrów dalej uszkadzając po drodze ścianę budynku oraz inny samochód, ale nie udało się go znaleźć.
Najnowsze
-
TEST Mercedes G 580 EQ – Profanacja, a może strzał w dziesiątkę?
Kiedy Mercedes zaprezentował elektryczną wersję G-Klasy, część fanów modelu niemal odruchowo ogłosiła to profanacją. Trudno się dziwić – mówimy przecież o samochodzie, który przez dekady budował swoją legendę na potężnych jednostkach spalinowych, surowym charakterze i terenowych możliwościach. Tymczasem dziś pod kultowym nadwoziem pracują wyłącznie silniki elektryczne. Czy jednak Mercedes G 580 EQ rzeczywiście zatracił swój […] -
Ubezpieczenie assistance – dlaczego to kluczowy element ochrony każdego kierowcy?
-
TEST Nowy Ford Explorer – mniej wypraw, więcej miasta. I to nawet ma sens
-
Wojna o obwodnicę Warszawy. Mieszkańcy blokują jeden z wariantów S50 – którędy pobiegnie trasa?
-
Samochody elektryczne: 370 mld zł strat w rok. Co poszło nie tak? Koncerny wracają do spalinówek i toną w długach
Zostaw komentarz: