Wybieracie się nad morze? Zajrzyjcie na Letni Salon Forda w Porcie Jastarnia!

tym roku Letni Salon Forda odbywa się pod hasłem “Go Electric”. Odwiedzający mogą obyć bezpłatne jazdy testowe najnowszą odsłoną Forda Kugi - najbardziej zelektryfikowanym modelem Forda w historii oraz hybrydową Pumą, a także przetestować 8- osobowego Turneo Custom z układem hybrydowym Plug-in.

Goście Letniego Salonu Forda mogą sprawdzić w praktyce najnowszą generację zelektryfikowanej Kugi. Jazdy testowe odbywają się wersją hybrydową Plug-in. Oferuje ona moc na poziomie 225 KM i pozwala z trybie elektrycznym na pokonanie nawet 56 kilometrów! To nie koniec zalet tego modelu. Na liście wyposażenia znajdują zaawansowane systemy wspomagania kierowcy i system informacyjno-rozrywkowy Ford SYNC 3 wspierany przez 8‑calowy centralny ekran dotykowy. Ford Kuga to najbardziej zelektryfikowany model Forda w historii. Jest dostępny z pełnym wachlarzem napędów hybrydowych: miękką hybrydą, pełnym układem hybrydowym oraz systemem hybrydowym Plug-in.

Wybieracie się nad morze? Zajrzyjcie na Letni Salon Forda w Porcie Jastarnia!

Obecny w Letnim Salonie Forda model Puma jest jednym z pierwszych zelektryfikowanych pojazdów, które Ford wprowadził na rynek w ramach idei “Go Electric”. Pod maską nowej Pumy znajduje się zaawansowany układ EcoBoost z 48-voltową instalacją miękkiej hybrydy. Układ ten odzyskuje energię podczas hamowania i wykorzystuje ją przy przyspieszaniu. Dzięki temu samochód jeszcze szybciej reaguje na wciśnięcie pedału gazu, zyskuje dodatkowy moment obrotowy i oferuje zmniejszone zużycie paliwa.

Wybieracie się nad morze? Zajrzyjcie na Letni Salon Forda w Porcie Jastarnia!

W letnim salonie znalazła się również najnowsza odsłona Forda Turneo Custom. Model ten jest oferowany z zaawansowanym napędem hybrydowym typu Plug-in, który może być ładowany z domowego gniazdka 230V lub szybkiej stacji ładowania. W całkowicie elektrycznym trybie “EV Teraz” umożliwia pokonanie do 50 km z zerową emisją i zerowym spalaniem. Zasięg pojazdu zwiększa silnik EcoBoost współpracujący z układem hamowania regeneracyjnego, który dodatkowo ładuje akumulatory.

Ford Performance na Letnim Salonie Forda
To nie koniec atrakcji przygotowanych w Letnim Salonie Forda. Miłośnicy Ford Performance – zbrojnego ramienia Forda odpowiedzialnego między innymi za tworzenie samochodów startujących w WRC lub wyścigu 24 Le Mans – mogą zapisać się na jazdy testowe najnowszą odsłoną 280- konnego Focusa ST oraz sprawdzić jak prowadzi się niezwykły pickup Ford Ranger Raptor.

Wybieracie się nad morze? Zajrzyjcie na Letni Salon Forda w Porcie Jastarnia!

Kultowy hot hatch Ford Focus ST został zaprojektowany nie tylko jako samochód sportowy. Doskonale skrojone zawieszenie łączy torowe osiągi z codzienną funkcjonalnością. Sportowa kierownica, fotele Recaro czy sportowe pedały z lekkiego stopu uzupełnione są przez 8-calowy wyświetlacz dotykowy Ford SYNC 3 i pełen pakiet systemów zwiększających bezpieczeństwo. Focus ST oferuje moc na poziomie 280 KM, maksymalny moment obrotowy 420 Nm i przyspieszenie od 0 do 100 km/h w mniej niż 6 sekund.

Ford Ranger Raptor jest standardowo wyposażony w legendarne zawieszenie Fox Racing stosowane w rajdach. Jego rama została dodatkowo wzmocniona, a pod maską pracuje dwulitrowy silnik EcoBlue generujący 213 KM i 500 Nm momentu obrotowego. 

“Podziel się drogą” – inauguracja akcji społecznej Forda skierowanej do kierowców i rowerzystów
Letni Salon Forda to miejsce inauguracji kampanii społecznej Forda “Podziel się drogą”. Ma ona na celu popularyzację dobrych zachowań wśród wszystkich uczestników dróg, promowanie zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym, uprzejmości, empatii i porozumienia pomiędzy kierowcami i rowerzystami. Program “Podziel się drogą” został uruchomiony przez Forda dwa lata temu w krajach Zachodniej Europy. W tym roku jego polska inauguracja odbywa się na Letnim Salonie Forda. Kampanię społeczną postanowiła wesprzeć firma Kross – lider rynku rowerowego w Polsce. 

Wybieracie się nad morze? Zajrzyjcie na Letni Salon Forda w Porcie Jastarnia!

Akcja “Podziel się drogą” jest częścią Letniego Salonu Forda. Na miejscu można odbyć wirtualną jazdę, która zaprezentuje dwa punkty widzenia: kierowcy oraz rowerzysty. Umożliwi również przekonanie się, jak nieodpowiedzialne zachowanie każdego z użytkowników drogi może prowadzić do mrożących krew sytuacji i śmiertelnego zagrożenia dla innych. Na stoisku dostępne są informacje dotyczące bezpiecznego poruszania się po drogach oraz bezpłatna odblaskowa opaska, dzięki której będziemy bardziej widoczni w ruchu ulicznym.

Letni Salon Forda w Porcie Jastarnia otwarty będzie codziennie do 16 sierpnia w godzinach od 11.00 do 19.00.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze