Edyta Klim

„Wszystko zaczyna się od marzeń” – odważny projekt Tomka

Tomasz Gorzędowski w maju 2016 wyruszy na samotną wyprawę motocyklem dookoła świata. Jego wyprawie przyświeca wyższy cel - budowy obiektów sportowych dla dzieciaków.

Niedawno wspominaliśmy o Annie z Ukrainy, która powoli kończy swoją podróż dookoła świata na motocyklu (Tutaj), a w maju w podobną podróż wyruszy nasz rodak – Tomasz Gorzędowski.

Tomek mam 24 lata, pochodzi z Polski, a dokładnie z Piekar Śląskich. Obecnie mieszka w Anglii. Mówi o sobie, że „nie potrafi wysiedzieć dłużej, niż 30 sekund w jednym miejscu”, więc to pragnienie przygody popchnęło go do wyprawy po Polsce (3000 km, 14 dni), dookoła Europy w 2014 roku (7822 km i 14 krajów, 17 dni) i przejechania Normandii i Francji w jeden weekend (1150 km) w 2015 roku:
– Jestem prostym chłopakiem, który pokochał jazdę na motocyklu już w wieku 12 lat, zaczęło się skromnie, z biegiem czasu pasja rosła w siłę. Po latach jazdy wokół swojej miejscowości zaczęły interesować mnie dalsze wyprawy. Chęć weekendowego wyjazdu ewoluowała z roku na rok, rodziły się kolejne marzenia, które żmudnie spełniałem, tylko po to by zastąpić je nowymi, większymi – mówi Tomek.

Film z wyprawy dookoła Europy:

Teraz przyszła pora na olbrzymie wyzwanie z podróżą dookoła świata:
– Jeżeli tylko uda mi się spełnić kolejne z moich marzeń, udowodnię, że nawet w dorosłym może być trochę dziecka, a w odpowiedzialnym trochę szaleństwa – mówi Tomek.

Łączny czas podróży – 10-12 miesięcy
Planowana ilość krajów – ponad 35
Dystans do pokonania – ponad 50 000 km

Tomek posiadał wiele motocykli: Suzuki RM, Hondy CBR F4i, VFR, Suzuki GSXR k7, lecz na tą wyprawę wybrał motocykl supermoto – Yamaha XT 660 X.

Jak każdej, wyjątkowej wyprawie i tej towarzyszy cel charytatywny – budowa boiska dla Miejskiej Szkoły Podstawowej nr. 5 w Piekarach Śląskich. Czas realizacji takiej budowy to ok. 7 miesięcy, a potrzebne są na to środki w wysokości ok. 200000 zł:
– Poprzez ten wyjazd i jego popularność chciałbym dać szansę młodym ludziom, sportowcom, którzy maja motywację i talent, ale potrzebują szansy na rozwój swoich zdolności lub realizację swoich marzeń. Jednak ze względu na brak miejsc lub ośrodków sportowych w Polsce staję się to praktycznie niewykonalne. W porozumieniu z Fundacją Drogi Życia będziemy przeprowadzać zbiórkę pieniędzy na rozwój sportu dla młodych. Z tych pieniędzy będziemy finansować nowe boiska szkolne dla najbiedniejszych szkół oraz tworzyć ośrodki sportowe dla ambitnych młodych sportowców – tłumaczy motocyklista, a fundacja dodatkowo będzie się starać o finansowanie unijne dla tego przedsięwzięcia.

Hasło przewodnie tej wyprawy to „Wszystko zaczyna się od marzeń”:

– Chęci mam ogromne, motywacji mi nie brakuje, jestem zaangażowany w to przedsięwzięcie całym sobą. Jednakże oprócz tego potrzebny jest również wkład – mówi Tomek, a wspierać jego przedsięwzięcie można poprzez wpłaty na konto: motosamsara.pl

Oficjalna strona wyprawy Tomka: motosamsara.pl

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze