WSMP i Tor Poznań zagrają z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy

WSMP i Tor Poznań zagrają z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy

11 stycznia 2020
Możliwość przejażdżki profesjonalną wyścigówką, zloty fanów BMW, Malucha i amerykańskich samochodów, a także bieg na 5 km, muzyka serwowana przez czołowych DJ- ów oraz ognisko - 28. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na Torze Poznań organizowany przez Automobilklub Wielkopolski jest gwarancją wielkich emocji.

Jedyny homologowany przez FIA obiekt w Polsce zaproponuje też jedyne w swoim rodzaju atrakcje dla tych, którzy będą chcieli wesprzeć Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy przy okazji 28. finału akcji. W niedzielę do godz. 22 na Torze Poznań czekają motoryzacyjne emocje, dobra muzyka i rozgrzewające posiłki.
 
“Jako Automobilklub Wielkopolski włączamy się w 28. finał WOŚP i mamy nadzieję, że naszą pasją do motoryzacji oraz sportów motorowych rozgrzejemy serca i wypełnimy puszki Orkiestry. Cieszymy się, że w takim dniu możemy się dzielić tym, co jest ważną częścią naszego życia i może zachęcimy w ten sposób do wsparcia szczytnego celu. Dziękuję za zaangażowanie klubowiczom i kierowcom z Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski.” - powiedział Bartosz Bieliński, prezes Automobilklubu Wielkopolski.
 
Odwiedzający za wrzut do puszki będą mogli przejechać się na prawym fotelu prawdziwych wyścigowych maszyn, które jeszcze kilka miesięcy temu walczyły o mistrzowskie tytuły. Swój udział zapowiedziało ponad 30 zawodników i zawodniczek z WSMP. Na Torze Poznań zobaczymy auta z pucharów markowych, które podbiły serca kibiców - 318IS Cup PL, OMM Super S Cup i Toyota Racing Cup.
 
Ale to nie koniec atrakcji. Spodziewany jest zlot 200 samochodów marki BMW. Dopieszczeni będą też fani motoryzacji amerykańskiej, bo takich wyjątkowych aut ma pojawić się przynajmniej 50, a i nie zabraknie też samochodu, który zmotoryzował Polskę, czyli Malucha. Wyjątkową atrakcją będzie możliwość przejechania się po terenowej, na co dzień niedostępnej, części toru.
 
Automobilklub Wielkopolski zadba też o tych, którzy lubią ścigać się o własnych siłach. O godz. 9.30 odbędzie się bieg Torowa 5tka. O oprawę muzyczną zadbają czołowi poznańscy DJ-e, a po zmroku będzie ognisko i kiełbaski. Też za wrzut do orkiestrowej puszki.

 

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy!