Wrażenia uczestniczek szkolenia Safe-Driving w Skoda Auto Szkole

08 listopada 2014
Oto wrażenia ze szkolenia Safe-Driving uczestniczek kursu doskonalenia techniki jazdy w Skoda Auto Szkole.

Ania Sałacińska
Udział w konkursie dał mi możliwość wyjazdu na zajęcia "Auto Szkoły Skoda" i przyznam, że to był doskonale spędzony dzień, pełen wrażeń, wiedzy, praktyki i świetnej zabawy. Dzięki czemu od sobotniego wieczoru moja jazda samochodem jest bardziej świadoma i mam nadzieję bezpieczniejsza.

Już od pierwszego maila od Magdy Wilk z wynikami konkursu, poprzez przesłanie programu zajęć i kontaktem telefonicznym z sugestiami odnośnie podróży, aż do dnia kolacji integracyjnej i same zajęcia na torze, czuć było sympatię, chęć niesienia pomocy i dbanie o nas jako zespół.

Myśląc o samym szkoleniu mam bardzo dużo pozytywnych odczuć, miła atmosfera na kolacji, przesympatyczny przedstawiciel Auto Szkoły w piątek, jego postawa, zachowanie, poczucie humoru dało mi pewność, że w sobotę czeka mnie bardzo ciekawy i pracowity dzień.

Jak oceniam szkolenie?

- Pełen profesjonalizm instruktorów; widać było, że chcą nas czegoś nauczyć, a nie że są z nami za przysłowiową "karę", a przyznam - nie byłam zbyt pojętnym uczniem!

- Fajne samochody, aż kusi aby przy następnej wymianie samochodu rozejrzeć się za Skodą, czego nigdy wcześniej nie brałam pod uwagę!

- Instruktorzy, szczególnie Damian i Zbyszek - bardzo czytelnie przekazali zarówno cel zadania jaki i informacje jak z danym ćwiczeniem sobie poradzić, oraz świetnie jak dla mnie  udzielali informacji podczas przejazdu! Wszystkie zadania były jasno omawiane a nasze błędy były korygowane.

- Niesamowitą atrakcją był konkurs podczas szkolenia, co wprowadziło odrobinę rywalizacji (co przyznam dla takiej osoby jak ja, jest bardzo motywujące) - samo to ćwiczenie z piłeczką było bardzo ciekawe, zmuszało do skupienia i płynnej jazdy!

POLECAM SZKOLENIE KAŻDEMU KIEROWCY!

Dobra zabawa na szkoleniu? Tylko z Motocaina Team!

fot. Skoda

Ania Kula
Co mogę powiedzieć o szkoleniu? Było mega fajną przygodą! Niesamowicie się ucieszyłam z wygranej w konkursie i nie mogłam się doczekać szkolenia. Na szczęście już od piątkowej kolacji zapoznawczej okazało się, że mamy świetny zespół, z którym od razu raźniej było stawiać czoła sobotnim trudnościom. W sobotni ranek już całkowicie miejsce stresu zastąpiła adrenalina i dobra zabawa. Szkolenie rozpoczęliśmy od prawidłowej pozycji za kierownicą. I tu po raz pierwszy wyszło szydło z worka - trzeba było kilka rzeczy poprawić, co nie do końca nam się podobało (pozycja glonojada;), ale trzeba przyznać, że otworzyło oczy na zagrożenia, z których nie zdawałam sobie sprawy.

W ciągu dnia bardzo napięty harmonogram, pozwolił nam na przećwiczenie naprawdę wielu sytuacji, które mogą nas spotkać na drodze. Dla mnie najważniejsze- zachowanie się auta na śliskiej i mokrej nawierzchni. Wypróbowanie, w bezpiecznych warunkach toru, granic przyczepności na mokrych nawierzchniach było dla mnie najcenniejszym doświadczeniem. Dzięki wskazówkom świetnych (i przystojnych) instruktorów, każdy z nas z każdą przeszkodą radził sobie coraz lepiej. Tutaj również okazało się, że każdy z nas popełnia jakieś błędy za kierownicą, z których nawet nie zdaje sobie sprawy i dopiero zasymulowanie konkretnych sytuacji na drodze pozwoliło nam je poznać.

Szkolenie Safe Driving w Szkole Skody to naprawdę coś co warto przeżyć - zarówno ze względu na świetną atmosferę, doskonałych instruktorów, którzy swoją wiedzę potrafią przekazać w ciekawy i obrazowy sposób, jak i po prostu cenną wiedzę i umiejętności, które bez wątpienia się stamtąd wynosi. Musze przyznać, że jestem też pod wrażeniem samochodów, którymi miałyśmy okazji jeździć. Zawsze postrzegałam Skodę jako auto raczej dla starszych, spokojnych osób i nie byłam do nich przekonana. Okazuje się jednak, że potrafią być dynamiczne, zaskakująco wygodne i bezpiecznie.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy!