World Ducati Week 2018 – wszystkie atrakcje zlotu

Niecały miesiąc pozostał do tegorocznego World Ducati Week (Światowego Tygodnia Ducati). W wydarzeniu wezmą udział tysiące entuzjastów marki, której przedstawiciele przygotowali wiele atrakcji.

World Ducati Week 2018 odbędzie się na Riwierze Adriatyckiej i zawita między innymi na tor Misano World Circuit. W piątek 20 lipca rozpoczną się pierwsze zawody – wyścig ośmiu zawodników. Andrea Dovizioso (zwycięzca sprzed dwóch lat), Troy Bayliss, Danilo Petrucci, Jack Miller, Michele Pirro i inni walczyć będą na Scramblerach Flat Track Pro w konfiguracji wyścigowej.

Kolejnego dnia, 21 lipca, zostanie rozegrany „Wyścig Czempionów” – prawdziwa nowość w ramach 10. edycji World Ducati Week. Dwunastu najlepszych riderów Ducati będzie pojedynkować się dosiadając Panigale V4 S w specjalnie przygotowanej, „limitowanej edycji” z wyścigowymi nastawami. W ramach tych zmagań odbędą się treningi, przejazdy kwalifikacyjne i wreszcie same pojedynki. Tego dnia odbędzie się także pokaz akrobacji lotniczych w wykonaniu Frecce Tricolori – zespołu akrobacyjnego Włoskich Sił Powietrznych.

Sami uczestnicy World Ducati Week również będą mogli spróbować swoich sił na torze. Nie zabraknie Akademii Jazdy Ducati oraz możliwości przetestowania motocykli z gamy modelowej Ducati oraz Scramblera. Na miejscu będą także przedstawiciele producenta, gotowi odpowiedzieć na każde pytanie, a także wydzielone strefy dla każdego z modeli.

Oprócz zmagań na torze, uczestnicy World Ducati Week 2018 będą mogli zobaczyć na żywo limitowany do 500 sztuk model Monster 1200 25th Anniversario. Powstał on aby uczcić 25 lat od powstania pierwszego Monstera. Ten jubileuszowy wyróżnia się malowaną na złoty kolor ramą, elementami wykonanymi z frezowanego aluminium oraz włókna węglowego, kutymi felgami aluminiowymi i wielokrotnie powtarzanym motywem włoskiej flagi.

Publiczność obecna na zlocie otrzyma również szansę na uczestniczenie w zamkniętym pokazie nowego motocykla Ducati, będącego zapowiedzią roku modelowego 2019.

Oprócz typowo motocyklowych atrakcji, do dyspozycji uczestników będzie spory kawałek plaży oraz „Dziecięca Wioska” z całym mnóstwem atrakcji. Program imprezy przewiduje też powitalne przyjęcie na plaży, paradę motocykli i wieczornego grilla na plaży. Aby wziąć udział w World Ducati Week 2018 należy kupić bilety na stronie producenta, albo udać się do swojego dilera, który powinien zaproponować nam specjalną ofertę. Wydarzenie trwa trzy dni – od 20 do 22 lipca.

Najnowsze

Goodc

Volkswagen T3 i w świat!

Podróżnicy motocyklowi Ivana i Manu postanowili zbudować sobie samochód marzeń, by kontynuować wyjazdy, już na czterech kołach.

Ivana i Manu to para podróżników, którzy ukończyli 4-letnią podróż, przejeżdżając motocyklem przez 69 krajów i 6 kontynentów:

Jednak pewnego dnia w ich głowach zakiełkował pomysł, by do swoich wyjazdów przystosować samochód. Dlaczego? Ponieważ w swoich podróżach starali się odwiedzać najbardziej ekstremalne miejsca na świecie, bardzo często w trudnych warunkach atmosferycznych i z dala od cywilizacji. Dlatego też, musieli pozostawać tam krócej, niż chcieli.

Budowa „domu na kółkach” zapewni podróżnikom samowystarczalność na dłużej. Mogą zabrać ze sobą zapasy paliwa, jedzenia, sprzętu, czy ubrań. I tak właśnie stary Volkswagen T3 został przystosowany do dalekich podróży w każdych warunkach:

Samochód został doposażony w: wyciągarkę elektryczną, drabinkę boczną, bagażnik dachowy, uchwyt na koło zapasowe na drzwiach, większy zbiornik paliwa, dodatkową izolację i ochronę antykorozyjną, system baterii, oświetlenie led, przyciemniane szyby, meble i łóżko, terenowe opony i zawieszenie oraz uchwyt na 2 rowery.

Strona podróżników: https://aroundgaia.com

Najnowsze

Goodc

RideUnlimited – na motocyklach gdziekolwiek poniesie

Dave i Jen przez 6 lat pracowali w marketingu, a dzięki zdobytemu doświadczeniu i kontaktom, robią to teraz zdalnie, przy okazji podróżując po świecie na motocyklach.

{{ tn(16621) left }}Dave i Jen pochodzą z Anglii, ale można powiedzieć, że ich domem jest teraz cały świat. Dzięki pracy jako freelancerzy marketingu cyfrowego, udało im się pogodzić zajęcia zawodowe z podróżami motocyklowymi.

Swoją podróż planowali przez dwa lata i ciągle podnosili poprzeczkę, ponieważ ich marzeniem jest zdobycie najtrudniejszych tras świata. Spłacili długi, nieco zaoszczędzili i wyruszyli w trasę 31 marca 2018 roku, a mają zamiar tak jeździć min. 2 lata.

A na swojej stronie regularnie zamieszczają relacje filmowe z przebytych tras:  http://www.rideunlimited.co.uk

Najnowsze

16-letni Filip Kaminiarz punktuje w debiucie w hiszpańskiej Formule 4

16-letni leszczynianin zadebiutował w międzynarodowych mistrzostwach Hiszpanii Formuły 4 na torze imienia Ricardo Tormo sięgając po punkty w dwóch z trzech wyścigów.

Aktualny wicemistrz bliskowschodniej Formuły Gulf w Walencji walczył nie tylko z mocno obsadzoną, międzynarodową stawką i zupełnie nową dla siebie, wymagającą trasą, ale także cały czas zbierał doświadczenie za kierownicą 160-konnego bolidu utytułowanej, hiszpańskiej ekipy Drivex. 

{{ tn(16619) left }}W trakcie dwóch dni treningów wolnych, w czwartek i piątek młody Polak pokonał w sumie ponad sto okrążeń w trudnych warunkach i przy bardzo wysokich temperaturach. W kwalifikacjach wywalczył następnie dziesiąte pole startowe, po czym dwa pierwsze wyścigi ukończył na punktowanych pozycjach, w pierwszym finiszując na dziesiątym, a w drugim na wysokim, siódmym miejscu. Jednocześnie leszczynianin poprawiał także czasy okrążeń, w drugim wyścigu zbliżając się do tempa lidera na zaledwie sekundę na okrążeniu.

Dzięki temu, choć opuścił pierwszą rundę na torze Motorland Aragon i zadebiutował w mistrzostwach Hiszpanii dopiero w Walencji, Kaminiarz zajmuje dwunaste miejsce w klasyfikacji generalnej z dorobkiem trzech punktów. Wyścigi trzeciej rundy mistrzostw Hiszpanii F4 odbędą się w dniach 6-7 lipca na portugalskim torze w Portimao.

„To był przede wszystkim bardzo pracowity i wymagający weekend – mówi Filip Kaminiarz. – Znów bardzo dużo się nauczyłem, choć przy tak wysokich temperaturach jazda nie była łatwa. Mój debiut w mistrzostwach Hiszpanii potwierdził, że to bardzo mocna seria, w której nie brakuje piekielnie szybkich kierowców, dlatego cieszą mnie punkty wywalczone w dwóch pierwszych wyścigach, a także to, że z każdym kolejnym kółkiem byłem coraz szybszy i coraz bliżej liderów. Niestety trzeci wyścig, podczas którego także walczyłem o punkty, zakończył się dla mnie przedwcześnie z powodu małego błędu, ale takie są uroki tego sportu. Najważniejsze, że pokazaliśmy się w Walencji z dobrej strony, co jeszcze bardziej motywuje mnie przed kolejnymi wyścigami.”

„To był dla Filipa i całego zespołu bardzo pozytywny weekend i udany debiut – mówi szef ekipy Drivex, Miguel Angel de Castro. – Choć ścigał się na nowym dla siebie torze i musiał walczyć z najszybszymi kierowcami F4 z całej Europy, to jednak pokazał się z dobrej strony. Przez cały weekend robił regularnie postępy i zmniejszał dystans do czołówki, bardzo dobrze pracował z zespołem i przekazywał inżynierom trafne wskazówki. Jego strata do liderów nie jest duża i jeśli nadal będzie pracował równie wytrwale i ambitnie jak do tej pory, to z pewnością w najbliższych wyścigach zrobi kolejne postępy, a to będzie dla nas wszystkich udany sezon.”

Więcej informacji o Filipie Kaminiarzu znaleźć można na jego oficjalnym profilu na Facebooku pod adresem www.facebook.com/FilipKracingdriver/ .

Najnowsze

Na przekór statystykom – konkurs dla młodych kierowców

Według statystyk Komendy Głównej Policji, kierowcy w wieku 18-24 lat są w grupie najbardziej niebezpiecznych kierowców z najwyższym wskaźnikiem liczby wypadków na 10 tys. populacji. Polski Związek Motorowy (PZM) wraz z partnerami postanowili spróbować wpłynąć na ten smutny trend.

W 2017 r. młodzi kierowcy byli sprawcami ponad 5,5 tys. wypadków (prawie 20% wszystkich wypadków powstałych z winy kierujących), zginęło w nich ponad 450 osób, a ponad 7 tys. osób zostało rannych. Przyczyną ponad 1/3 wypadków, które spowodowała ta grupa kierowców, było niedostosowanie prędkości do warunków ruchu.

Polski Związek Motorowy (PZM) wraz z partnerami postanowili spróbować wpłynąć na ten smutny trend. Dla młodych kierowców – którzy chcą  promować bezpieczną jazdę i zmienić tendencję rówieśników  do  ryzykownych zachowań na drodze –  zorganizowali konkurs pn. „Najbezpieczniejszy Młody Kierowca”. Każdy kierowca w wieku 18-24 lat może spróbować swoich sił i wygrać Mercedesa na dwa miesiące lub nawigację i samochodowy wideorejestrator.

Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy w dniach 12 czerwca – 7 lipca rozwiązać test na stronie www.NajbezpieczniejszyMlodyKierowca.pl. Test składa się z 30 pytań za każdym razem losowanych z puli 200 pytań w różnych dziedzinach:

  • przepisy ruchu drogowego,
  • pierwsza pomoc przedmedyczna,
  • największe zagrożenia bezpieczeństwa ruchu drogowego,
  • ekojazda,
  • zachowanie w sytuacjach krytycznych.

Pytania testowe są wielokrotnego wyboru, do testu można podchodzić maksymalnie 3 razy. Liczy się poprawność odpowiedzi oraz czas wypełnienia testu. 30 najlepszych uczestników spotka się w Finale 6 października  w Warszawie.

Pomimo tego, że konkurs zorganizowany jest po raz pierwszy, to już po dwóch tygodniach, od kiedy test jest dostępny online, wzięło w nim udział już prawie 650 osób. Pytania przygotowane przez partnerów merytorycznych sprawiają jednak uczestnikom sporo trudności – na dzień 26 czerwca średni wynik to nieco powyżej 40%.

Sponsorami strategicznymi konkursu są: Auto Frelik i InterRisk. Partnerzy merytoryczni: Komenda Główna Policji i Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Warszawie.

„Najbezpieczniejszy Młody Kierowca” wspiera kampanię bezpieczeństwa ruchu drogowego #3500LIVES organizowaną przez Międzynarodową Federację Samochodową FIA.

Najnowsze