World Ducati Week 2018 – wszystkie atrakcje zlotu

Niecały miesiąc pozostał do tegorocznego World Ducati Week (Światowego Tygodnia Ducati). W wydarzeniu wezmą udział tysiące entuzjastów marki, której przedstawiciele przygotowali wiele atrakcji.

World Ducati Week 2018 odbędzie się na Riwierze Adriatyckiej i zawita między innymi na tor Misano World Circuit. W piątek 20 lipca rozpoczną się pierwsze zawody – wyścig ośmiu zawodników. Andrea Dovizioso (zwycięzca sprzed dwóch lat), Troy Bayliss, Danilo Petrucci, Jack Miller, Michele Pirro i inni walczyć będą na Scramblerach Flat Track Pro w konfiguracji wyścigowej.

Kolejnego dnia, 21 lipca, zostanie rozegrany „Wyścig Czempionów” – prawdziwa nowość w ramach 10. edycji World Ducati Week. Dwunastu najlepszych riderów Ducati będzie pojedynkować się dosiadając Panigale V4 S w specjalnie przygotowanej, „limitowanej edycji” z wyścigowymi nastawami. W ramach tych zmagań odbędą się treningi, przejazdy kwalifikacyjne i wreszcie same pojedynki. Tego dnia odbędzie się także pokaz akrobacji lotniczych w wykonaniu Frecce Tricolori – zespołu akrobacyjnego Włoskich Sił Powietrznych.

Sami uczestnicy World Ducati Week również będą mogli spróbować swoich sił na torze. Nie zabraknie Akademii Jazdy Ducati oraz możliwości przetestowania motocykli z gamy modelowej Ducati oraz Scramblera. Na miejscu będą także przedstawiciele producenta, gotowi odpowiedzieć na każde pytanie, a także wydzielone strefy dla każdego z modeli.

Oprócz zmagań na torze, uczestnicy World Ducati Week 2018 będą mogli zobaczyć na żywo limitowany do 500 sztuk model Monster 1200 25th Anniversario. Powstał on aby uczcić 25 lat od powstania pierwszego Monstera. Ten jubileuszowy wyróżnia się malowaną na złoty kolor ramą, elementami wykonanymi z frezowanego aluminium oraz włókna węglowego, kutymi felgami aluminiowymi i wielokrotnie powtarzanym motywem włoskiej flagi.

Publiczność obecna na zlocie otrzyma również szansę na uczestniczenie w zamkniętym pokazie nowego motocykla Ducati, będącego zapowiedzią roku modelowego 2019.

Oprócz typowo motocyklowych atrakcji, do dyspozycji uczestników będzie spory kawałek plaży oraz „Dziecięca Wioska” z całym mnóstwem atrakcji. Program imprezy przewiduje też powitalne przyjęcie na plaży, paradę motocykli i wieczornego grilla na plaży. Aby wziąć udział w World Ducati Week 2018 należy kupić bilety na stronie producenta, albo udać się do swojego dilera, który powinien zaproponować nam specjalną ofertę. Wydarzenie trwa trzy dni – od 20 do 22 lipca.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze