World Ducati Week 2012

Już 21 czerwca rusza siódma edycja święta entuzjastów włoskiej marki - World Ducati Week 2012, która odbędzie się na torze wyścigowym w Misano.

Na miłośników włoskiej damy czeka prawdziwa gratka. Organizatorzy podzielili rozrywki na trzy grupy: te odbywające się na torze, na paddocku i afterparty.
Uczestnicy wydarzenia będą mieli możliwość samodzielnej jazdy po torze w Misano, jazdy testowej nowym Ducati 1199 Panigale, uczestnictwa w kursach bezpiecznej jazdy czy obejrzenia zapierających dech w piersiach pokazów stuntu.

fot. Ducati

Ponadto wśród atrakcji znajdą się również spotkania z kierowcami WSBK i MotoGP i konstruktorami motocykli, a także możliwość obejrzenia dziesięciu rewolucyjnych modeli Ducati w historii marki.

fot. Ducati

Koszt uczestniczenia w 4-dniowym widowisku to 80 euro dla kierowcy i 50 euro dla pasażera. Obie ceny redukują się do 40 euro dla członków DOC (Desmo Owners Club).

Więcej informacji: http://www.ducati.com/world_ducati_week.do

Najnowsze

Samochody najlepsze dla mam

Już jutro Dzień Matki, a za kilka kolejnych dni – Dzień Dziecka. Z tej okazji przyjrzyjmy się nieco udogodnieniom i technologiom, które ułatwiają mamom podróże samochodem w towarzystwie rozbrykanych latorośli.

Mamy należą do grupy kobiet kładących szczególny nacisk na bezpieczeństwo i funkcjonalność auta i na to przede wszystkim zwracają uwagę przy zakupie.

Jazda może być przyjemnością – dla mamy i dziecka
fot. Motocaina.pl

Udogodnieniami zaprojektowanymi z myślą o mamach i ich ruchliwych pociechach dysponuje np. Ford Fiesta. Dzięki możliwości sterowania niektórymi funkcjami za pomocą przycisków z kierownicy wielofunkcyjnej, uwaga kierowcy nie ulega jeszcze większemu rozproszeniu, a lampka do czytania umożliwia dziecku obejrzenie ulubionej książeczki. Dodatkowo życie ułatwiają takie systemy, jak czujniki i kamera usprawniające parkowanie, a także wycieraczki z czujnikiem deszczu. Wszystko po to, by ograniczyć dodatkowe elementy odwracające uwagę mamy za kółkiem od drogi.

Ciekawą opcją jest również sprzęt audio z funkcją zestawu głośnomówiącego bluetooth sterowanego głosem, dzięki któremu każda mama może w dowolnej chwili przeprowadzić bezpiecznie rozmowę telefoniczną.

Dobrym wyborem dla kobiet z dziećmi będzie również Nissan Micra, wyposażony w specjalny system mocowania fotelika dziecięcego ISOFIX. Dzięki niemu można fotelik umocować sztywniej i stabilniej, niż zwykłymi pasami. Tylne drzwi można również zabezpieczyć, aby dziecko ich przypadkowo nie otworzyło.

Nie można nie docenić zalety, jaką jest pakowność pojazdu. Nie dość, że mama musi mieć wystarczającą przestrzeń na włożenie zakupów, to jeszcze podróż z dzieckiem implikuje dodatkowy bagaż – chociażby wózek, nie mówiąc o innych niezbędnych akcesoriach.

W Nissanie Micra przestrzeń bagażowa to ponad 283 l, a w Fordzie Fiesta niemal 300 l. Z kolei Suzuki Swift ma wiele schowków i zakamarków, idealnych do tego, by trzymać pod ręką i bezpiecznie wyjąć zabawkę, książeczkę czy butelkę z napojem.

Zaletą wszystkich wymienionych aut jest również ich niewielkie rozmiar, co przydaje się w ruchu miejskim, zwłaszcza gdy trzeba szybko i nagle zaparkować, co zdarza się często, kiedy podróżujemy z dziećmi. Poza tym przystanek w drodze to jakaś szansa na to, że maluchy znajdą sposób na wyładowanie rozpierającej ich energii, dając mamie odrobinę wytchnienia, kiedy w końcu, znużone, zasną na tylnym siedzeniu…

Najnowsze

Franca Sozzani projektuje MINI Roadstera

Franca Sozzani, czyli głos zarządzający włoskiego Vogue’a, postanowiła przetestować swoje wyczucie stylu na polu motoryzacyjnym. Specjalny model MINI Roadster został zaprezentowany w Wiedniu na balu charytatywnym.

Dzieło pani Sozzani powstało wyłącznie w jednym egzemplarzu i już zostało sprzedane – za 54 tysiące euro. Całkowity dochód z licytacji przeznaczono na pomoc dla chorych na AIDS.

Franca Sozzani i jej dzieło
fot. MINI

Główna idea to połączenie złota i ornamentacji kwiatowej. Intrygująca ciekawostka, cel szczytny, ale czy w produkcji seryjnej taka wersja MINI Roadstera miałaby szansę na powodzenie? Oceńcie same.

 

Najnowsze

Poznasz nieuczciwego po szybach jego

Kupowanie używanego auta to po trosze loteria. Nie każdy sprzedawca jest uczciwy – niektórzy dokładają wszelkich starań, żeby ukryć przed klientem rzeczywisty przebieg samochodu. Na szczęście są sposoby, żeby nie dać się oszukać.

Nie dajmy się oszukać
fot. Motocaina.pl

Samochód starszawy, ma kilka lat, a tymczasem liczba kilometrów zastanawiająco niska. Właściciel ma gotową wymówkę: a to drugie auto w domu, którym żona jeździła wyłącznie po zakupy, albo że służył seniorce rodu w drodze na badania, a w międzyczasie grzecznie garażował… Słysząc takie argumenty mamy niemal pewność, że licznik został cofnięty.

Rozwiązaniem w takiej sytuacji jest analiza stanu przedniej szyby. O ile z licznikiem można kombinować, o tyle naturalnego zużycia szkła już naprawić się nie da. Jeżeli samochód pokonał już ok. 100 tysięcy km, szyba będzie matowa, z oznakami eksploatacji. Jeśli 200 tysięcy – będzie na niej widać koliste zarysowania. Należy też szczególnie uważnie przyjrzeć się obszarowi pracy wycieraczek, a dodatkowo ocenić również stan tapicerki, kierownicy i pedałów. Wtedy nasze szanse na zwycięstwo z nieuczciwym sprzedawcą rosną.

Najnowsze

Transmisja na żywo z Gostynia

W najbliższy weekend odbędzie się III i IV runda kartingowego pucharu Rotax Max Challenge Polska. Kierowcy walczyć będą na jednym z najlepszych torów w Polsce, kartodromie w Gostyniu.

Zmagania kartingowców będzie można śledzić w sobotę od godziny 12.30 oraz w niedzielę od godziny 9.30. Transmisję realizuje jedyny magazyn kartingowy w Polsce – Polski Karting. Relację będzie można obejrzeć na stronie internetowej www.polskikarting.pl.

fot. Polski Karting

Komentować zawody będą Paweł Surynowicz, redaktor naczelny magazynu, oraz Łukasz Kiwior, zawodnik pucharu ROK Cup Polska. Wszelkie informacje w trakcie weekendu będą podawane na facebookowym profilu magazynu: www.facebook.com/polskikarting

Najnowsze