World Car of the Year 2017 – finałowa lista

Podczas targów w Genewie poznaliśmy zwycięzcę plebiscytu na „Europejski Samochód Roku 2017”. Został nim Peugeot 3008. Teraz przyszedł czas na wyłonienie najlepszego samochodu na świecie. Znamy listę finalistów.

Już niebawem 75 dziennikarzy motoryzacyjnych z 23 krajów wybierze „Światowy Samochód Roku 2017” (World Car of the Year 2017), ale najpierw poznaliśmy finałową listę modeli. Zwycięzców (kategorii jest kilka) poznamy już za miesiąc podczas salonu motoryzacyjnego w Nowym Jorku. 

Tegoroczne zestawienie jest zdominowane przez niemieckich producentów oraz auta z segmentu SUV. O główny tytuł walczą Audi Q5, Volkswagen Tiguan oraz Jaugar F-Pace.

W przypadku kategorii World Luxury Car 2017 o tytuł walczą BMW serii 5, Mercedes Klasy E oraz Volvo S90. Podobny rozkład sił jest obecny w segmencie World Performance Car. Do finałowej stawki zakwalifikowały się takie modele jak Audi R8 Spyder, McLaren 570s i Porsche Boxster/Cayman.

O tytuł najbardziej przyjaznego samochodu dla środowiska, czyli World Green Car walczą Tesla Model X, Toyota Prius Prime i Chevrolet Bolt. 

W kategorii World Urban Car zameldowały się: BMW i3 (wersja z powiększonymi akumulatorami), Citroen C3 oraz Suzuki Ignis. W tym roku nie zabraknie też nagrody World Car Design of the Year. O tytuł najpiękniejszego samochodu powalczą: Mercedes Klasy S Cabriolet, Toyota C-HR i Jaguar F-Pace.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze