Women’s Cup – relacja z 1. campu treningowego

"Bez kontuzji i z dużą satysfakcją sportową zawodniczek zakończył się niedzielny wyścig w Women's Cup, który odbył się w ramach Cross Country Ipone Series" pisze dla motocaina.pl Patrycja Komko, jedna z organizatorek treningu dla kobiet.

– Sobotni camp treningowy dał nam ogromne doświadczenie i odpowiedź na pytanie: w jaką stronę skierować nasze treningi tak, aby dziewczyny, które przybyły ostatecznie w liczbie 15. ambitnych amatorek sportu motocyklowego enduro, stały się niemal profesjonalnymi zawodniczkami. Droga przed nami daleka, ale same motocyklistki swoim zaangażowaniem i determinajcą udowodniły, że naprawdę stworzenie w najbliższej przyzłości prawdziwej, kobiecej reprezentacji enduro, jest możliwe. W enduro najważniejszy bowiem jest hart ducha i nieugiętość, a takimi cechami są obdarzone nasze campowiczki. Pod okiem trenera Wojciecha Rencza, doświadczonej zawodniczki Asi Modrzewskiej i mojej osoby, dziewczyny całą sobotę trenowały elementy techniki jazdy na motocyklach enduro i zapoznawały się z trasą niedzielnych zawodów. Sądząc po nastrojach i uśmiechniętych buziach trening się podobał, a wrażenia z zawodów były bardzo pozytywne. Wszystkie dziewczyny wystartowały w niedzielnym wyścigu i w bardzo ładnym stylu przejechały całe zawody! Naprawdę jestem pod wrażeniem ich jazdy, bo wszystkie zaliczyły po 3 okrążenia, niezmiernie męczącej i trudnej technicznie trasy. Dla porównania – najlepsi zawodnicy klasy Junior pokonali 5 okrążeń. Jak na debiutantki to świetny wynik, a następną okazją kobiecego ścigania będą zawody w najbliższy weekend w Skrzypcu koło Prudnika!

Patrycja zachęca:

– Spotykamy się w sobotę 28.04.2018 o godzinie 10.00 w żwirowni Skrzypiec (patrz drogowskaz Camp No 2). Zapraszamy również dziewczyny, które jeszcze nie brały udziału w naszym treningu, a są zainteresowane dyscypliną enduro lub cross country. Wpisowe na Camp  to 100 zł. W cenie jest posiłek i napoje w trakcie treningu. Istnieje możliwość zapisania się na miejscu bez wcześniejszego zgłoszenia. Wpisowe na zawody wynosi 125 zł. Jeśli chodzi o zapisy na zawody, to najlepiej zapisać się wcześniej online, bo liczba startujących jest ograniczona do 300, a na dziś jest już zapisanych 267 zawodników.

https://zgloszenia.motoresults.pl/IPONE_III_Runda_Skrzypiec

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze