Wojskowe pojazdy na wyciągnięcie ręki

Obchody rocznicy Święta Niepodległości to jak zwykle w Warszawie doskonała okazja do obejrzenia wojskowych pojazdów. Poczytaj, jakie atrakcje przygotowało wojsko i podejmij decyzję czy warto w taką pogodę wyjść dla nich z domu!

Jak wygląda Rosomak z bliska można się przekonać pod Muzeum Wojska Polskiego…
fot. gazeta.pl

Pogoda za oknem typowo listopadowa, jak na porę roku przystało, ale liczba atrakcji powiązanych z obchodami 91 już rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, kusi by cieplej sę ubrać, wziąć parasol i kalosze, i wyjść na dwór.

Najciekawsze wydarzenia czekają nas pod mieszczącym się w Alejach Jerozolimskich Muzeum Wojska Polskiego. Już od godziny 10 rano będzie tam można po raz pierwszy zobaczyć całą kolekcję motocykli wojskowych. Wśród eksponatów znajdą się używane od Sahary po Koło Podbiegunowe, m.in.: Sokół (RP), Harley-Davidson (US Army, PSZ), Matchless (UK, PSZ), Zundapp (III Rzesza) czy Kattenkrad (III Rzesza).

W „Naszym Maczkowie” – stoisku poświęconym żołnierzom 10 Brygady Pancerno-Motorowej płk. Stanisława Maczka obejrzeć będzie można również ciężki sprzęt bojowy: czołg Sherman, działo samobieżne Sexton, samochód pancerny Humber Mk III oraz samochód Scout Dingo.

Podobnie jak w zeszłym roku nie zabraknie też pojazdów współczesnych – w zaimprowizowanym punkcie kontrolnym (Check point) pod Giełdą Papierów Wartościowych Wojska Lądowe zaprezentują m.in. Rosomaka i Humvee.

Podobnie jak stolica, odzyskanie niepodległości będą świętować również inne miasta – koniecznie sprawdź więc, co dzieje się dziś u Ciebie i wyjdź świętować!

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze