WMMP Brno 2010 – Natalia Florek blisko podium!

Natalia Florek, startująca pod patronatem Motocaina.pl, atakuje już od pierwszej punktowanej rundy w Wyścigowych Mistrzostwach Motocyklowych Polski! W treningach zajęła 4., a we właściwych zawodach 5. miejsce na 30 doświadczonych zawodników w klasie Rookie 600. Oto co powiedziała po wyścigach.

W  miniony weekend na torze w Brnie odbył się drugi występ z cyklu Wyścigowych Mistrzostw Motocyklowych Polski (WMMP).  Po nieudanej, rozpoczynającej sezon 2010 rundzie w Modlinie (ze względu na zastrzeżenia dotyczące niebezpiecznego toru zrezygnowano z punktowania tej rundy), na czeski obiekt przybyli wszyscy czołowi polscy zawodnicy, spragnieni prawdziwych wyścigów i pierwszych punktów. Wśród 30 motocyklistów startujących w mocno obsadzonej klasie Rookie 600, prawdziwy sezon wyścigowy rozpoczęła również startująca pod patronatem Motocaina.pl Natalia Florek. Był to jej pierwszy występ na tym torze, więc tym bardziej zachwycają wyniki, które tam osiągnęła.

fot. Jazda.pl

Mimo niesprzyjającej aury – było zimno i deszczowo – Natalia wykazała się doskonałymi umiejętnościami, które z pewnością zaprocentują w kolejnych rundach sezonu. Warto podkreślić, że z Hondy CBR125, dzięki której zajęła w zeszłym sezonie II miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu CBR125R , młoda motocyklistka przesiadła się na mocną Hondę CBR 600RR.

Już w czwartkowych treningach zawodniczka pokazała, że będzie groźną rywalką dla wielu, nawet tych bardziej doświadczonych zawodników. Jazda po mokrym torze okazała się dla niej igraszką, podczas gdy reszta startujących borykała się z problemami. Natalia wykazała się nie tylko odwagą, ale świetnym opanowaniem i wyczuciem nowego, bardziej wymagającego motocykla, którym startuje w sezonie 2010.  Dzięki niesamowitej determinacji uzyskała wysoką, 4 lokatę.

fot. Jazda.pl

W piątek było jeszcze trudniej. Natalia borykała się ze słabą widocznością, ze względu na zaparowaną szybę w kasku oraz ciągłe uślizgi opon na mokrym torze. Jednak te niesprzyjające okoliczności nie powstrzymały jej od walki o najwyższe pozycje. Ostatecznie, po wyczerpującym wyścigu i stoczonej walce na ostatnich trzech kółkach z Bartłomiejem Sirko o miejsce w pierwszej piątce, Natalia Florek zajęła 5. Lokatę zdobywając tym samym swoje pierwsze punkty w sezonie.

– Będąc trzy lata temu w Brnie na MotoGP nie sądziłam, że kiedykolwiek będę miała możliwość jeździć, a co dopiero ścigać się na tym wspaniałym torze – opowiada Motocainie Natalia. – Różnica poziomów, szerokie i techniczne zakręty, długość toru 5,4 km – rewelacja! W środę zaczęłam poznawać obiekt – z okrążenia na okrążenie czułam się pewniej. W czwartek jeździłam kwalifikacje w deszczu – okazało się, że jestem czwarta wśród Polaków, co bardzo mnie ucieszyło. Wiedziałam jednak, że prawdziwy wyścig jest dopiero w piątek i tak naprawdę mogło się jeszcze wiele zdarzyć. Postanowiłam, że póki go nie ukończę, muszę zachować zimną krew i mobilizować siły na następny dzień.

fot. Frendl

Piątkowy poranek nie nastrajał zbyt dobrze – wydawało się, że zawody odbędą się w deszczu. Nadszedł czas warm-up’u i choć przestało padać, tor był jeszcze dość mokry. Wyjechałam na dosłownie dwa kółka, bo deszczowe opony zużyłyby się zbyt szybko na przesychającej dopiero nawierzchni. Kropił delikatnie deszcz, ale tor zaczynał być coraz bardziej suchy. Nad głowami zawodników wisiały jeszcze dość ciemne chmury, więc nie miałam pojęcia, czy za chwilę nie zacznie lać. Wyścig ogłoszono jako mokry mimo, że właściwie połowa toru była już przeschnięta. Założyliśmy opony na suchy tor. Zgasły czerwone światła i zaczęło się! Na drugim okrążeniu zaczęło bardziej kropić, co chwilę ktoś wylatywał z toru. Moje opony ślizgały się, dlatego trochę zwolniłam, aby nie narazić się na upadek, bardzo zależało mi na ukończeniu wyścigu i dowiezieniu pierwszych punktów do mety. Deszcz okazał się chwilowy, więc znów można było przyspieszyć . Ulżyło mi, choć w wyścigu cały czas trzeba było bardzo uważać na uślizgi. Poza tym ciągle parowała mi szybka w kasku, co mocno utrudniało widoczność. Jestem zadowolona, że w wyścigu nie jechałam sama, tylko w grupie, miałam możliwość wyprzedzić kilku zawodników, nie było nudy (śmiech, przyp. red.). Poprawiłam swój czas z treningów wolnych i kwalifikacji. Z uwagi na to, że prawie wszyscy zawodnicy w mojej klasie jeździli już wcześniej w klasie 600 oraz znali obiekt w Brnie, uważam swoje 5 miejsce jako całkiem przyzwoite. Liczę, że następna rudna w Słowacji będzie równie udana. Dziękuję za wsparcie zespołowi TNTuning, firmie AFA-TRANS.pl, portalowi Motocaina.pl oraz wszystkim, którzy trzymali za mnie kciuki.

fot. Jazda.pl

W Wyścigowych Mistrzostwach Motocyklowych Polski, w tej samej klasie Rookie 600, wzięła udział również doświadczona zawodniczka – Katarzyna Kędzior, która zajęła 11 miejsce (relację Kasi zamieścimy niebawem). Wyniki kobiet nastrajają optymizmem, bo wszystko wskazuje na to, że obie motocyklistki mogą dużo namieszać w Top 10 w swojej klasie.

Dla Natalii Florek jednak nie był to koniec wyścigowego weekendu. Prosto z Brna pojechała do Starego Kisielina na drugą rundę Pucharu Polski w wyścigach skuterów, aby zająć początkowo 2 miejsce w treningach, a ostatecznie równie wysoką, 4 lokatę.

Gratulujemy świetnych wyników i życzymy rychłego zajęcia miejsca na podium!

Wyniki klasy Rookie 600, czwartek 13.05
1 Adrian Pasek 
2 Mariusz Łowicki 
3 Cezary Chrobot 
4 Natalia Florek 
5 Adam Osiński 

Wyniki klasy Rookie 600, piątek 14.05
1. Adrian Pasek 
2. Cezary Chrobot 
3. Stanisław Assman
4. Mariusz Łowicki 
5. Natalia Florek

Wyniki II Rundy Pucharu Polski Skuterów, klasa 2-50 ccm

 Wyniki treningu oficjalnego

M-ce

 Nazwisko i Imię

 ŻYŁA Krzysztof

 FLOREK Natalia

 KASPROWICZ Anna

 URBANIAK Szymon

 BESZTERDA Dariusz

 TOMASZEWSKI Paweł

 
Wyniki oficjalne zawodów – klasyfikacja indywidualna

M-ce

 Nazwisko i Imię

 ŻYŁA Krzysztof

 BESZTERDA Dariusz

 URBANIAK Szymon

 FLOREK Natalia

 TOMASZEWSKI Paweł

 KASPROWICZ Anna

 

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze