Włoskie święto motocyklistek

Co roku we Włoszech wielbicielki wyścigów motocyklowych, ale też relaksacyjnej jazdy na dwóch kółkach spotykają się, aby dzielić się swoją pasją, wymieniać doświadczenia i rozwijać swoje umiejętności. Wydarzenie zaplanowano podczas Mistrzostw Włoch, w których uczestniczy jedyna Polka, Monika Jaworska.

fot. motocykliste.net

W sercu Umbrii, na torze Magione we Włoszech,
w dniach 18 – 19 lipca odbędzie się druga runda 6. edycji Kobiecych Mistrzostw Włoch w wyścigach motocyklowych z udziałem jedynej Polki – Moniki Jaworskiej. Zawody organizowane są co roku na najważniejszych włoskich torach. W grupie uznanych zawodniczek na starcie staną tym razem także dwie nowicjuszki – Luisa Trucco i zaledwie 17-letnia Laura Pianes oraz trzy weteranki: Cinzia Nuti,  Arianna Venturi i Giulia Nicoletti.

Runda zawodów będzie także częścią organizowanego po raz 9. dorocznego Spotkania Motocyklistek. Uświetnione przejazdami na torze, odbywającymi się pod nadzorem instruktorów warsztatami i różnego rodzaju zabawami święto, adresowane jest nie tylko do zagorzałych motocyklistek, ale również tych, które dopiero odkrywają swoją pasję i chcą doskonalić umiejętności oraz poprawiać bezpieczeństwo jazdy na dwóch kółkach.

fot. motocykliste.net
Laia Sanz – startuje w Trialu 
fot. motocykliste.net

Organizatorzy zapraszają panie już posiadające własny motocykl lub jeszcze zastanawiające się nad jego kupnem, mające ochotę zostać „testerkami” lub dziennikarkami zajmującymi się motosportem. Uczestniczki będą mogły zobaczyć jak wygląda świat wyścigów motocyklowych z bliska. Podczas lekcji teorii wielbicielki tej dyscypliny dowiedzą się jak poprawnie przejechać tor i jakie warunki trzeba spełnić, aby wystartować w wyścigach.

Niewątpliwą atrakcją będzie możliwość poznania zeszłorocznej Mistrzyni klasy Superstock 600 i liderki tegorocznych mistrzostw Alessii Polita (której depcze po pietach nasza Monika Jaworska) oraz Mistrzyni Europy z 2006 roku Chiary Valentini. Wszystko oczywiście w atmosferze relaksu i wspólnej zabawy (loterie) jak na Włochy przystało.

Bogatą relację z tego wyjątkowego wydarzenia zamieści jedynie www.motocaina.pl/moto

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze