Włosi upiększyli Astona Martina Vanquish

W ostatni weekend odbył się kolejny konkurs elegancji we włoskim Villa d`Este. Nie zabrakło tam nowego projektu studia Zagato, które tym razem wzięło na tapet Astona Martina Vanquish. Auto wygląda rewelacyjnie.

Współpraca studia Zagato i marki Aston Martin sięga 1960 roku, kiedy zaprezentowano model DB4 GTZ. Kilka dni temu mogliśmy zobaczyć kolejne dzieło włoskich projektantów. 

Podczas Concorso d’Eleganza Villa d’Este zaprezentowano model Aston Martin Vanquish Zagato. Styliści z Italii upiększyli model na swój sposób. Nie zabrakło takich charakterystycznych elementów jak dach z podwójnym wybrzuszeniem (tzw. double-bubble), czy grill złożony z małych literek „Z”. Sylwetka samochodu jest teraz jeszcze bardziej dynamiczna, a jego tył nabrał retro kształtów, skąd wystają cztery końcówki wydechu. Vanquish Zagato stojący na 20-calowych kołach wygląda po prostu fenomenalnie. 

Pod maską pracuje silnik V12 o pojemności 5,9 litra. Standardowo oferuje 568 KM, ale jego maksymalna moc została podniesiona do 592 KM. Producent nie ujawnił osiągów, ale nie o to tutaj chodzi. 

Samochód raczej nie trafi do produkcji, ale jest doskonałym przykładem na to, że z aut idealnych można zrobić jeszcze piękniejsze.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze