Włoscy Carabinieri jeżdżą 510-konną Gulią

Od pewnego czasu na polskich ulicach sieją postrach srebrne Alfy Romeo 159 w służbie policji drogowej. Jednak tym razem polscy funkcjonariusze mogą pozazdrościć kolegom z Italii, którzy właśnie otrzymali do dyspozycji nowe radiowozy.

W ramach kontraktu pomiędzy koncernem FCA a włoską policją, w ręce Carabinieri trafi łącznie około 800 samochodów, a w tym najnowsza Alfa Romeo Giulia w najmocniejszej odsłonie Quadrifoglio. Oprócz tego policyjnymi radiowozami zostaną Jeepy Renegade oraz Fiaty Panda 4×4.

Kilka dni temu pierwsze dwa egzemplarze Alfy Romeo Giulia Quadrifoglio trafiły w ręce Arma dei Carabinieri. Samochody trafią do jednostek w Rzymie oraz Mediolanie. Jednak nie każdy funkcjonariusz będzie miał dostęp do tego samochodu. Tylko nieliczni, odpowiednio przeszkoleni będą mogli zasiadać za kółkiem szybkiej Alfy.

Tylny napęd oraz mocny silnik to nie przelewki. Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio jest wyposażona w silnik V z podwójnym doładowaniem. Motor o pojemności 2,9 litra oferuje 510 KM. Dzięki temu włoski sedan rozpędza się do setki w 3,9 sekundy. Prędkość maksymalna tego modelu to 307 km/h.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze