Właściwa eksploatacja fotelika samochodowego

Właściwa eksploatacja fotelika dziecięcego jest warunkiem odpowiedniego zadziałania produktu w sytuacji zagrożenia. Nawet czynności związane z czyszczeniem tapicerki powinny odbywać się według instrukcji dołączonej do danego produktu.

fot. Frendl

– Przede wszystkim, nie należy przeprowadzać żadnych zmian naruszających konstrukcję fotelika. Jakakolwiek ingerencja może spowodować, że w sytuacji zagrożenia fotelik nie zapewni odpowiedniej ochrony i bezpieczeństwa – mówi Monika Kujawska z Ramatti Sp. z o.o.

Jeżeli zaobserwujemy jakiekolwiek zmiany lub problemy na przykład z zapinaniem pasów, nie należy naprawiać ich samodzielnie. W takiej sytuacji powinniśmy zwrócić się bezpośrednio do punktu sprzedaży, w którym zakupiliśmy fotelik.

Codzienna eksploatacja fotelika wiąże się również z czyszczeniem jego tapicerki.
 – Plamy po napojach, jedzeniu oraz ślady bucików to najczęstsze zabrudzenia, z którymi muszą radzić sobie rodzice. Informacje na temat sposobów czyszczenia fotelika powinny znajdować się w instrukcji obsługi dołączonej do każdego produktu – mówi Monika Kujawska. 

Większość samochodowych fotelików dziecięcych posiada tapicerkę, którą można swobodnie ściągnąć i wyprać. Należy upewnić się, jaki rodzaj prania zaleca producent. – Najczęściej znajdziemy informacje o praniu ręcznym w temperaturze 30ºC. Jeżeli instrukcja zaleca inaczej, na leży dostosować się do jej zapisów.

W przypadku samochodowych fotelików dziecięcych nie ma potrzeby oliwienia mechanizmów, smarowania jakichkolwiek części. Pranie tapicerki to zatem wystarczający sposób na utrzymanie fotelika w dobrej kondycji i czystości.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze