Wjechał prosto pod koła ciężarówki i stanął

Wjechał prosto pod koła ciężarówki i stanął
Kierowca Toyoty Yaris najpierw popełnił jeden, bardzo niebezpieczny błąd, a potem, chcąc ratować sytuację, popełnił drugi. Wcale nie mniej poważny.

Co przede wszystkim należy zrobić, kiedy przecinamy inny pas ruchu? Oczywiście upewnić się, czy nie zajedziemy komuś drogi. Ale jak zachować się w sytuacji, kiedy zauważyliśmy inny pojazd dopiero kiedy już wjechaliśmy mu pod maskę?

Odpowiedzi na to pytanie zdecydowanie nie zna ten kierowca Toyoty Yaris. Chciał on skręcić w lewo na dróżkę prowadzącą do swojej posesji i jakimś cudem nie zauważył zbliżającej się z naprzeciwka ciężarówki. To znaczy zauważył, ale kiedy już znajdował się na przeciwległym pasie. Czy dodał mocno gazu, aby uciec z drogi i uniknąć zderzenia? Nie - zatrzymał się na środku drogi. Na szczęście kierowca ciężarówki wykazał się świetnym refleksem i jechał bez ładunku - tylko dlatego udało mu się zapobiec poważnemu wypadkowi.

Konwersacje Facebook
Dołącz do dyskusji
Informujemy, że wszystkie komentarze są monitorowane przez administratorów strony i mogą być usunięte jeżeli obrażają osoby lub zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby, zawierają wulgaryzmy, treści pornograficzne, propagują alkohol, narkotyki, obrażają inne narodowości, religie, rasy ludzkie, przyczyniają się do łamania praw autorskich, czy w jakikolwiek inny sposób naruszają prawo. Nadużycia będą zgłaszane do właściwego dostawcy.