Wilk i Żuk Rally Team w 50. Rajdzie Barbórka

Jubileuszowa edycja kultowego rajdu odbędzie się w pierwszy weekend grudnia. Na trasach zobaczymy również kobiecy zespół rajdowy Wilk & Żuk Rally Team, w składzie Magdalena Wilk i Jolanta Żuk, który jako jedyna kobieca załoga rywalizował w tegorocznym Rajdowym Pucharze Polski i któremu Motocaina ma przyjemność patronować!  

Magdalena Wilk:   Nie mogę uwierzyć, że to już końcówka rajdowego roku. Dopiero co startowałyśmy w Czechowicach, a tu znowu zaglądamy na trasy Rajdu Barbórka. Tym razem bardzo wyjątkowego, bo jubileuszowego! Tym bardziej jest nam miło reprezentować barwy naszego klubu AK Polski, który jest organizatorem tego rajdowego święta. Jeśli chodzi o sam start, to traktuję go na zasadzie miłego spędzenia weekendu, bo każdy z nas wie, że impreza ta jest głównie organizowana pod kątem kibiców. Jeśli chodzi o kwestie techniczne, to w tym roku dzięki uprzejmości firmy eventowej extreme-events.com.pl startujemy Citroenem C2 vts. Jest to auto nieporównywalne z C2 R2, tym bardziej z wersją Max, ale dla nas najważniejsze, że jest! I że możemy dalej realizować swoje rajdowe pasje. Niemniej nie mówimy, że poddamy się bez walki! Odcinki są mi znane, również Cytadela, którą jechałam wcześniej jako pilotka, więc wiem, czego oczekiwać (ach, te krawężniki…). Obawiam się jedynie pogody. Z jednej strony byłoby super, gdyby spadł śnieg, bo na pewno wtedy wyrównałyby się szanse, jednak nie życzę sobie tego, ponieważ nie mamy takich zimówek, jakie bym chciała (a wiadomo, że opona na tym rajdzie odgrywa ogromną rolę), ale jeśli spadnie – to i tak damy radę. Tak jak wspominałam, osobiście nastawiam się na zabawę. Marzeniem byłaby Karowa, więc trzymajcie kciuki – a nuż się uda! A takim ciut mniejszym i chyba bardziej realnym jest „sweet fotka na FB” z mostku na Bemowie, oby nie tylko jedna. Cóż – każdy ma swoje mniejsze/większe marzenia 😉

fot. RedBeetle.pl

Chciałabym również serdecznie podziękować tym, bez których ciężko byłoby nam pojawić się na trasach jubileuszowego 50. Rajdu Barbórka: firmie eventowej Extreme-Events.com.pl za zaopatrzenie nas w samochód, Rally King – wypożyczalni akcesoriów do sportów motorowych za brakujące wyposażenie bezpieczeństwa osobistego, sklep camonboard.pl za „rajdowy monitoring” podczas odcinków, agencji PR i Marketingu Sportowego Red Beetle – Media & More oraz drużynie futbolu amerykańskiego Warsaw Eagles i Stowarzyszeniu Motocykliści Dzieciom, za doping. Oddzielnie i prywatnie wielkie podziękowania dla Tomka Sawickiego, bez którego każdy start stałby dla mnie pod znakiem zapytania oraz Pawła Bielaka – koncesjonera Peugeot Longin Bielak Łomianki – za pomoc i użyczenie sprzętu rajdowego. Trzymajcie kciuki!!! I do soboty!!!

fot. RedBeetle.pl

Jolanta Żuk: Bardzo się cieszę, że po małej przerwie możemy znów razem wystartować.  Jest to nasza „domowa” impreza, organizowana przez nasz klub, więc nie mogło nas zabraknąć. Myśl, że jest to 50. edycja, robi na mnie ogromne wrażenie, wystartujemy razem z zawodnikami, którzy zdobywali tytuły mistrzowskie, zanim my jeszcze pojawiłyśmy się na świecie, a to nie tylko nobilituje, ale też zobowiązuje. Tym razem Magda stanęła na głowie, poruszyła niebo i ziemię, zakasała rękawy aby doprowadzić do tego startu, za co bardzo jej dziękuję. Oprócz tego podziękowania za wsparcie medialne dla naszych patronów: kobiecego portalu motoryzacyjnego Motocaina.pl, vortalu rajdowego rallynews.pl, radioWWW.eu, Antyradio, warszawa.pl oraz portalu motoryzacyjnego CarsNews.pl.

fot. RedBeetle.pl

W tym roku start pierwszego odcinka specjalnego 50. Rajdu Barbórka zaplanowany został na godzinę 8:00. OS Cytadela o długości 7,32 km rozegrany zostanie w sercu Warszawy i bez wątpienia będzie na co popatrzeć! Rosyjska twierdza zbudowana na rozkaz Mikołaja I na cztery godziny zamieni się w pole manewrów dla najszybszych i najgłośniejszych pojazdów, jakie kiedykolwiek gościły na Skarpie Wiślanej.

fot. Jan Zagrodzki

Już godzinę po starcie pierwszego samochodu na OS Cytadela rozpocznie się rywalizacja na trasie odcinka specjalnego Tor Służewiec. Lokalizacja umiejscowiona na przeciwległym krańcu stolicy w ubiegłym roku sprawdziła się doskonale. Na terenie jednego z największych obiektów sportowych w kraju zjawiły się tysiące kibiców, którzy obserwowali zaciętą walkę toczącą się na wyciągnięcie ręki. Bez wątpienia Tor Wyścigów Konnych na Służewcu to obowiązkowy punkt dla każdego rajdowego fana! Ostatnią przygrywką przed wieczornym finałem na Karowej będzie odcinek specjalny rozegrany tradycyjnie na terenie autodromu Automobilklubu Polski na Bemowie. Start już o 10:30, ostatnie samochody pokonają trasę o długości 3,74 km około 14:30. Zwieńczeniem całodziennej rywalizacji będzie oczywiście Kryterium Asów na Karowej. Pokazowe przejazdy, w których zobaczymy również Wilk & Żuk Rally Team, rozpoczną się o 16:00, walka o miano króla Barbórki ruszy o 17:30.

fot. RedBeetle.pl

Sobota będzie pełna sportowych pozytywnych emocji, ale na „przystawkę” zapraszamy już w piątek, 30 listopada. Od 14:30 na terenie parkingu przed CH Bemowo trwać będą badania kontrolne. To niepowtarzalna okazja, by z bliska przyjrzeć się niesamowitym rajdowym maszynom, a kto wie, być może spotkać wspaniałe zespoły rajdowe. Citroen C2 Magdy i Joli będzie na BK o godz. 14:46.

 

HARMONOGRAM 50. RAJDU BARBÓRKA

Piątek, 30.11

Badania kontrolne CH BEMOWO, 14:30 – 20:00

Sobota, 1.12

OS 1 Twierdza Cytadela 8:00 – 12:00

OS 2 Tor Służewiec 9:00 – 13:00

SERWIS Bemowo 9:30 – 15:30

OS 3 Bemowo 10:30 – 14:30

KAROWA Przejazdy pokazowe 16:00

OS Kryterium Karowa 17:30

Zapraszamy do śledzenia załogi na:

www.facebook.com/WilkZukRallyTeam

 

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze