Wilk i Żuk Rally Team w 50. Rajdzie Barbórka

Jubileuszowa edycja kultowego rajdu odbędzie się w pierwszy weekend grudnia. Na trasach zobaczymy również kobiecy zespół rajdowy Wilk & Żuk Rally Team, w składzie Magdalena Wilk i Jolanta Żuk, który jako jedyna kobieca załoga rywalizował w tegorocznym Rajdowym Pucharze Polski i któremu Motocaina ma przyjemność patronować!  

Magdalena Wilk:   Nie mogę uwierzyć, że to już końcówka rajdowego roku. Dopiero co startowałyśmy w Czechowicach, a tu znowu zaglądamy na trasy Rajdu Barbórka. Tym razem bardzo wyjątkowego, bo jubileuszowego! Tym bardziej jest nam miło reprezentować barwy naszego klubu AK Polski, który jest organizatorem tego rajdowego święta. Jeśli chodzi o sam start, to traktuję go na zasadzie miłego spędzenia weekendu, bo każdy z nas wie, że impreza ta jest głównie organizowana pod kątem kibiców. Jeśli chodzi o kwestie techniczne, to w tym roku dzięki uprzejmości firmy eventowej extreme-events.com.pl startujemy Citroenem C2 vts. Jest to auto nieporównywalne z C2 R2, tym bardziej z wersją Max, ale dla nas najważniejsze, że jest! I że możemy dalej realizować swoje rajdowe pasje. Niemniej nie mówimy, że poddamy się bez walki! Odcinki są mi znane, również Cytadela, którą jechałam wcześniej jako pilotka, więc wiem, czego oczekiwać (ach, te krawężniki…). Obawiam się jedynie pogody. Z jednej strony byłoby super, gdyby spadł śnieg, bo na pewno wtedy wyrównałyby się szanse, jednak nie życzę sobie tego, ponieważ nie mamy takich zimówek, jakie bym chciała (a wiadomo, że opona na tym rajdzie odgrywa ogromną rolę), ale jeśli spadnie – to i tak damy radę. Tak jak wspominałam, osobiście nastawiam się na zabawę. Marzeniem byłaby Karowa, więc trzymajcie kciuki – a nuż się uda! A takim ciut mniejszym i chyba bardziej realnym jest „sweet fotka na FB” z mostku na Bemowie, oby nie tylko jedna. Cóż – każdy ma swoje mniejsze/większe marzenia 😉

fot. RedBeetle.pl

Chciałabym również serdecznie podziękować tym, bez których ciężko byłoby nam pojawić się na trasach jubileuszowego 50. Rajdu Barbórka: firmie eventowej Extreme-Events.com.pl za zaopatrzenie nas w samochód, Rally King – wypożyczalni akcesoriów do sportów motorowych za brakujące wyposażenie bezpieczeństwa osobistego, sklep camonboard.pl za „rajdowy monitoring” podczas odcinków, agencji PR i Marketingu Sportowego Red Beetle – Media & More oraz drużynie futbolu amerykańskiego Warsaw Eagles i Stowarzyszeniu Motocykliści Dzieciom, za doping. Oddzielnie i prywatnie wielkie podziękowania dla Tomka Sawickiego, bez którego każdy start stałby dla mnie pod znakiem zapytania oraz Pawła Bielaka – koncesjonera Peugeot Longin Bielak Łomianki – za pomoc i użyczenie sprzętu rajdowego. Trzymajcie kciuki!!! I do soboty!!!

fot. RedBeetle.pl

Jolanta Żuk: Bardzo się cieszę, że po małej przerwie możemy znów razem wystartować.  Jest to nasza „domowa” impreza, organizowana przez nasz klub, więc nie mogło nas zabraknąć. Myśl, że jest to 50. edycja, robi na mnie ogromne wrażenie, wystartujemy razem z zawodnikami, którzy zdobywali tytuły mistrzowskie, zanim my jeszcze pojawiłyśmy się na świecie, a to nie tylko nobilituje, ale też zobowiązuje. Tym razem Magda stanęła na głowie, poruszyła niebo i ziemię, zakasała rękawy aby doprowadzić do tego startu, za co bardzo jej dziękuję. Oprócz tego podziękowania za wsparcie medialne dla naszych patronów: kobiecego portalu motoryzacyjnego Motocaina.pl, vortalu rajdowego rallynews.pl, radioWWW.eu, Antyradio, warszawa.pl oraz portalu motoryzacyjnego CarsNews.pl.

fot. RedBeetle.pl

W tym roku start pierwszego odcinka specjalnego 50. Rajdu Barbórka zaplanowany został na godzinę 8:00. OS Cytadela o długości 7,32 km rozegrany zostanie w sercu Warszawy i bez wątpienia będzie na co popatrzeć! Rosyjska twierdza zbudowana na rozkaz Mikołaja I na cztery godziny zamieni się w pole manewrów dla najszybszych i najgłośniejszych pojazdów, jakie kiedykolwiek gościły na Skarpie Wiślanej.

fot. Jan Zagrodzki

Już godzinę po starcie pierwszego samochodu na OS Cytadela rozpocznie się rywalizacja na trasie odcinka specjalnego Tor Służewiec. Lokalizacja umiejscowiona na przeciwległym krańcu stolicy w ubiegłym roku sprawdziła się doskonale. Na terenie jednego z największych obiektów sportowych w kraju zjawiły się tysiące kibiców, którzy obserwowali zaciętą walkę toczącą się na wyciągnięcie ręki. Bez wątpienia Tor Wyścigów Konnych na Służewcu to obowiązkowy punkt dla każdego rajdowego fana! Ostatnią przygrywką przed wieczornym finałem na Karowej będzie odcinek specjalny rozegrany tradycyjnie na terenie autodromu Automobilklubu Polski na Bemowie. Start już o 10:30, ostatnie samochody pokonają trasę o długości 3,74 km około 14:30. Zwieńczeniem całodziennej rywalizacji będzie oczywiście Kryterium Asów na Karowej. Pokazowe przejazdy, w których zobaczymy również Wilk & Żuk Rally Team, rozpoczną się o 16:00, walka o miano króla Barbórki ruszy o 17:30.

fot. RedBeetle.pl

Sobota będzie pełna sportowych pozytywnych emocji, ale na „przystawkę” zapraszamy już w piątek, 30 listopada. Od 14:30 na terenie parkingu przed CH Bemowo trwać będą badania kontrolne. To niepowtarzalna okazja, by z bliska przyjrzeć się niesamowitym rajdowym maszynom, a kto wie, być może spotkać wspaniałe zespoły rajdowe. Citroen C2 Magdy i Joli będzie na BK o godz. 14:46.

 

HARMONOGRAM 50. RAJDU BARBÓRKA

Piątek, 30.11

Badania kontrolne CH BEMOWO, 14:30 – 20:00

Sobota, 1.12

OS 1 Twierdza Cytadela 8:00 – 12:00

OS 2 Tor Służewiec 9:00 – 13:00

SERWIS Bemowo 9:30 – 15:30

OS 3 Bemowo 10:30 – 14:30

KAROWA Przejazdy pokazowe 16:00

OS Kryterium Karowa 17:30

Zapraszamy do śledzenia załogi na:

www.facebook.com/WilkZukRallyTeam

 

Najnowsze

Yekaterina 2013 – druga edycja Międzynarodowego Rajdu Samochodowego Kobiet

Rozpoczęły się przygotowania do drugiej edycji Międzynarodowego Rajdu Samochodowego Kobiet – Yekaterina. Organizatorem rajdu jest Romuald Koperski, znany między innymi z licznych wojaży po Syberii, wspierany przez doświadczony team organizacyjny z Niemiec.

Yekaterina 2013 odbędzie się w maju. Podobnie jak w roku ubiegłym rozpocznie się uroczystym startem w Gdańsku dnia 15.05. Zakończenie rajdu planowane jest na 24.05 w Sankt Petersburgu. Głównymi punktami pośrednimi będą Wilno, Ryga oraz Tallin. Dzięki tak poprowadzonej trasie, mimo pozornie krótszego dystansu, uczestniczki mają zapewniony przejazd przez niezwykle ciekawe i dziewicze tereny.

fot. materiały organizatora

Rajd Yekaterina 2013, podobnie jak jego pierwsza edycja, kierowany jest do kobiet lubiących wyzwania i chcących sprawdzić się w rajdowych warunkach. Ma charakter rajdu turystycznego z elementami rywalizacji sportowej. Z pewnością jest to bardzo atrakcyjna propozycja dla kobiet – zarówno zaprawionych w wyprawowych bojach, jak i zupełnych nowicjuszek.

Nad bezpieczeństwem startujących załóg czuwać będzie doświadczony zespół mechaników rajdowych, biorących wielokrotnie udział w organizacji takich rajdów jak Rally Breslau, MT Rally czy Transgothica.

Więcej informacji:

http://yekaterina.pl/ http://www.facebook.com/RajdKobietYekaterina

 

Najnowsze

Klaudia Podkalicka i Joanna Madej w Rajdzie Barbórka

Już w najbliższą sobotę, 1 grudnia, jedyna na świecie i pierwsza w Polsce stuprocentowo damska załoga w rajdach cross country – Klaudia Podkalicka i Joanna Madej (otoMoto Team) wystartuje w 50. Rajdzie Barbórka.

Dziewczyny pojadą Porsche Cayenne.

„Nie wyobrażałyśmy sobie, żeby nas na tym rajdzie mogło zabraknąć. To bardzo prestiżowa i rewelacyjna impreza. Wprawdzie odcinki, na których startujemy na co dzień, to zupełnie inna bajka, ale nie chciałyśmy zmieniać samochodu i zaprezentujemy się terenówką. Zdecydowanie będzie to przygoda i wielkie emocje! Ogromnie zależało nam, aby wystartować w Barbórce, bo jest to świetny moment, aby podziękować naszym partnerom, kibicom i mediom za wsparcie, którego stale doświadczamy” – mówi Klaudia.

fot. biuro prasowe Klaudii Podkalickiej

„Przepiękne terenowe auto na ulicach Warszawy! Już się nie mogę doczekać! Bardzo się cieszę, że startujemy. Oczywiście nie byłybyśmy sobą, gdybyśmy nie przygotowały różnych niespodzianek. Od oklejenia samochodu począwszy aż do … nie zdradzę, ale będzie się działo!” – dodaje Joanna.

fot. biuro prasowe Klaudii Podkalickiej

Załoga Klaudia Podkalicka/Joanna Madej startująca w barwach otoMoto.pl zaprasza do kibicowania na odcinkach oraz do spotkania w strefie serwisowej.

Najnowsze

Motocyklistko, dopieść swój kask!

Shoei rusza z akcją „Odpicuj swój kask zimą!”. Wystarczy udowodnić, że to właśnie nasz kask potrzebuje szczególnego dopieszczenia.

Jesteś właścicielką XR-1000, Raid II, Multitec, X-Spirit, J-Wing lub RJ Platinum-R? Wyślij zdjęcia swojego Shoei wraz z krótkim opisem (najlepiej w postaci filmiku) dlaczego to właśnie twojemu kaskowi należy się odpicowanie. Wybrane osoby zostaną zaproszone na akcję bardzo dokładnego pucowania i wymiany zużytych elementów – łącznie z wnętrzem!

Każdy kask zasługuje na odrobinę czułości!
fot. Shoei

Wyślij zdjęcie wraz z opisem/filmem na adres: kontakt@shoei-europe.pl i zarejestruj się na stronie www.shoei-europe.pl

W opisie/filmach należy umieścić informację o tym, gdzie kask był kupiony.

Termin nadsyłania materiałów: 20 grudnia 2012

Akcja dostępna dla wszystkich klientów, którzy kupili kask w autoryzowanej sieci dealerskiej Shoei w Polsce.

Ponadto na stronie Shoei ruszyła ankieta, w której można zagłosować na ulubioną grafikę SHOEI 2013 XR-1100 i VFX-W i wygrać upominki. Szczegóły pod adresem http://www.shoei-europe.pl/kaski/grafiki-2013-ankieta.html

Najnowsze

Jak zmniejszyć ryzyko wypadku

Wysokie obcasy, papierowe kubki i nieprawidłowo przewożone zwierzęta – oto najczęstsze przyczyny wypadków w Wielkiej Brytanii.  

Z badania przeprowadzonego przez firmę ubezpieczeniową More Than na grupie 2000 kierowców wynika, że z wymienionych wyżej powodów doszło do ponad 13 milionów wypadków. Co prawda w większości z nich odpowiedzialność ponosili mężczyźni, niemniej aż 44% badanych kobiet miało kłopoty z właściwym operowaniem pedałami ze względu na wysokie obcasy. Zazwyczaj są to panie mieszczące się w grupie wiekowej 25-34.

Prowadzenie samochodu i wysokie obcasy? Kiepskie połączenie
fot. materiały prasowe

Poniewierające się po samochodzie puste kubki po kawie i pudełka po jedzeniu na wynos są równie niebezpieczne. 20% badanych przyznało, że spowodowało wypadek lub było blisko jego spowodowania, kiedy pusty pojemnik potoczył się pod pedał hamulca. Jeden na ośmiu respondentów natomiast znalazł się w groźnej sytuacji z powodu zwierzęcia, poruszającego się swobodnie po aucie.

O ile nie mamy kontroli nad zewnętrznymi czynnikami, które mogą przyczynić się do wypadku, o tyle na własnym podwórku możemy zadbać o zwiększenie bezpieczeństwa jazdy. I to bardzo prosto – wystarczy nosić praktyczne obuwie, utrzymywać samochód w porządku i przewozić czworonożnych przyjaciół w szelkach bądź transporterze.  

Najnowsze