Wilk i Żuk: powrót na Karkonoskie oesy

W najbliższy weekend startujące pod patronatem Motocainy Magda Wilk i Jola Żuk zmierzą się ze swoim drugim tegorocznym startem w imprezie zaliczanej do kalendarza Rajdowego Pucharu Polski. Przed nimi 27. Rajd Karkonoski.

Ostatnio kibicowałyśmy Magdzie i Joli, gdy mierzyły się z wyzwaniami 40. Rajdu Świdnickiego-KRAUSE. Od tego czasu w zespole zaszło kilka zmian.

Nadal Renault Clio Sport, ale nowsze i mocniejsze
fot. Red Beetle

ostatniego startu, czyli 40. Rajdu Świdnickiego KRAUSE, w zespole zaszło kilka zmian. Do grona sponsorów dołączyła firma AutoGuard – producent i dystrybutor systemów telematycznych. Zmienił się także samochód, którym wystartują dziewczyny. Nadal jest to Renault Clio Sport, lecz tym razem w nowszej i mocniejszej specyfikacji „Ragnotti”, przygotowanym i obsługiwanym przez renomowaną stajnię 2Brally.

Oddajmy głos samym zawodniczkom:

Magda Wilk
fot. Ewelina Neska

Magda Wilk:

„Jesteśmy podekscytowane, ponieważ tym razem spróbujemy swoich sił w jeszcze mocniejszym aucie, o zupełnie innej specyfikacji, czyli Renault Clio Sport Ragnotti. Kłowa skrzynia biegów i zawieszenie Proflex. Bajka! Dla mnie to kolejne wyzwanie, szczególnie, że to zupełnie inne auto niż to, którym startowałyśmy w Świdnicy. Niestety nasze testy ograniczyły się do paru kilometrów, ale jesteśmy pozytywnie nastawione i wierzymy, że dogadamy się z nowym samochodem. Różnica w mocy jest spora, ale mam nadzieję dobrze wykorzystać potencjał auta. Prowadzi się je zdecydowanie inaczej niż nasze dotychczasowe, ale będę starała się dać z siebie wszystko, żebyśmy na mecie zameldowały się bardzo wysoko. W tym rajdzie moja motywacja jest podyktowana także tym, że dobrym miejscem na mecie chciałabym sprawić Joli prezent na urodziny, które będzie obchodzić dzień przed startem. Dziękujemy naszym partnerom, którzy nam zaufali i będą przemierzać te szybkie zakręty razem z nami. A wspierają nas: AutoGuard – dostawca zintegrowanych systemów telematycznych, Villa Polonia – hotel i restauracja, RallyKing, RedBeetle – Media & More, wypożyczalnia 2B Rally oraz drużyna futbolu amerykańskiego Warsaw Eagles, a także sklep kamerynakask.pl”.

Jola Żuk
fot. Ewelina Neska

Jola Żuk:

„Powodów do radości jest kilka. Po pierwsze cieszymy się, że możemy wystartować w Rajdzie Karkonoskim, po drugie, że dzięki 2B Rally, będziemy mogły wystartować mocniejszym samochodem niż dotychczas. Dlatego tym bardziej musimy przyłożyć się do opisu, żeby jak najlepiej wykorzystać możliwości auta. Mam nadzieję, że pomoże nam fakt, iż w zeszłym roku obie startowałyśmy w tym rajdzie jako pilotki, Niestety nie miałyśmy okazji do dokładnego przetestowania i poznania samochodu, więc pierwszą pętlę będziemy musiały pojechać nieco spokojniej z założeniem, że przyśpieszamy na drugiej. Super, że odcinki są wymagające, bo to dla nas jeszcze lepszy trening i więcej radości z jazdy. Szczególnie OS Szklarska Poręba zapowiada się emocjonująco. Rok temu Magda mi zrobiła prezent na urodziny w postaci licencji rajdowej, a w tym roku start w Karkonoskim, trudno sobie wymarzyć lepsze prezenty. No i jakby nie było, 3 czerwca minie dokładnie pół roku od inauguracji naszych startów jako Wilk&Żuk Rally Team. Przy tej okazji, serdecznie podziękowania dla naszych patronów medialnych: ANTYRADIO, Motocaina.pl – kobiecy portal motoryzacyjny, RadioWWW.eu, warszawa.pl, oraz portal rajdowy – RallyNews.pl”.

Nowym samochodem Jola i Magda przejadą podczas 27. Rajdu Karkonoskiego 371,5 km, z czego 90,8 km przypadnie na odcinki specjalne, których jest w sumie osiem. Na samochodzie, którym pojadą Wilk i Żuk, będzie widniał numer 136. O tym, jak Wilk&Żuk Rally Team poradziły sobie na trasach wokół Jeleniej Góry, dowiemy się w niedzielę o 18:50, kiedy to na Placu Piastowskim w Cieplicach – dzielnicy Jeleniej Góry – zacznie się ceremonia mety.

Zapraszamy do śledzenia załogi na:

facebook.com/WilkZukRallyTeam

 

 

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze