Wilk i Żuk: potrójny debiut w Świdnicy

W najbliższą niedzielę, czyli 22 kwietnia, odbędzie się druga już runda Rajdowego Pucharu Polski, a mianowicie jubileuszowy, bo 40. Rajd Świdnicki-KRAUSE. Dla jeżdżącego pod patronatem Motocainy duetu Wilk & Żuk Rally Team to właściwie potrójny debiut i tym większe wyzwanie.

Po pierwsze, Magda Wilk i Jola nie startowały jeszcze razem w zawodach tej rangi. Będzie to również ich pierwszy występ na krętych asfaltach Gór Sowich i pierwszy rajd sezonu 2012, w którym będą walczyć o punkty w klasyfikacji Rajdowego Pucharu Polski.

Wilk i Żuk będą się ścigać N-grupowym Renault Clio Sport, przetestowanym przy okazji gościnnego udziału w 6. Rajdzie Czechowickim.

fot. Wilk & Żuk Rally Team

Magda Wilk nie kryje podekscytowania:

„Od powrotu z treningowego startu w Czechowicach nawet nie miałyśmy czasu oblać naszej pierwszej w tym sezonie mety, a już za chwilę wyruszamy do Świdnicy. Na oesach Świdnickiego-KRAUSE czeka nas ponad dwa razy więcej kilometrów niż podczas Czechowickiego, więc nie ukrywam, że kiedy tylko czytam harmonogram, to przeszywa mnie dreszczyk emocji i już nie mogę się doczekać dnia startu. Rajd na pewno nie należy do łatwych, natomiast traktujemy to jako kolejne doświadczenie. Pucharowa stawka jest naprawdę liczna, więc będziemy chciały zobaczyć, jakie tempo jesteśmy w stanie sobie narzucić i jak, na tle konkurencji, prezentują się nasze czasy. Ciekawi mnie też, jak przyda nam się wiedza i przetarcie z Czechowic. Liczę na to, że uda nam się pojechać nieco szybciej, zwłaszcza że poznałam już nieco charakter samochodu. Celem jest oczywiście meta, a wynik? Mamy nadzieję, że będzie satysfakcjonujący! Dziękujemy Xavier Panseri oraz Pawłowi Bielakowi za pożyczenie Hansów, oraz za specjalny doping zaprzyjaźnionej drużynie futbolu amerykańskiego – Warsaw Eagles. Trzymajcie kciuki, i widzimy się na mecie” – mówi z entuzjazmem.

fot. Wilk & Żuk Rally Team

Sekunduje jej Jola Żuk:

„Kiedy wsiadłyśmy do auta przed Czechowickim, najzwyczajniej w świecie się wzruszyłam. Jakby nie było, kosztowało nas to kilka miesięcy przygotowań, więc radość oraz apetyt były i są ogromne. Nastawiamy się jednak na szlifowanie techniki jazdy, opisu oraz utrzymanie tempa. Być może nasza jazda będzie trochę zachowawcza, ale na walkę i rywalizację przyjdzie jeszcze czas. Świdnicki jest trudny – poprzednia edycja pokazała, że do swoich umiejętności oraz doświadczenia trzeba podchodzić z pokorą. Serdeczne podziękowania za wsparcie dla IMPERVIUS, RedBeetle – Media & More, FIRTECH – hydraulika siłowa, pneumatyka, 2B Rally oraz dla naszych patronów medialnych: ANTYRADIO, Motocaina.pl – kobiecy portal motoryzacyjny, RallyNews.pl – vortal rajdowy, RadioWWW.eu oraz warszawa.pl. Zapraszamy na OS’y”.

40. Rajd Świdnicki-KRAUSE jest drugą eliminacją tegorocznego Rajdowego Pucharu Polski. Lista zgłoszeń Pucharu liczy 52 załogi. Stawka ma do pokonania trzy odcinki specjalne o łącznej długości 85 km. 172-konne Renault Clio Sport, którym wystartują Wilk i Żuk, jest zgłoszone w klasie N8. Nad przygotowaniem samochodu czuwa renomowana stajnia 2BRally.

Magda i Jola jadą Renault Clio Sport
fot. Wilk & Żuk Rally Team

„Jesteśmy jak zwykle bardzo dobrze przygotowani, zarówno pod względem technicznym, jak i logistycznym. Mam najlepszych ludzi, najlepszy zespół, więc na pewno damy radę” – mówi Bartłomiej Baruta z 2BRally.

Piątkowe popołudnie i sobotni poranek załogi poświęcą na zapoznanie się z trasą rajdu. Rywalizacja w RPP rozpocznie się w niedzielę o 9 rano, wyniki zmagań zaś poznamy w niedzielę o 17:05. Zapraszamy do śledzenia relacji on-line na fan page’u załogi: facebook.com/WilkZukRallyTeam

Więcej informacji na www.rajdkrause.pl

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze