„Wiewiósław na drodze” uczy maluchy zasad ruchu drogowego

Specjaliści zwracają naszą uwagę na to, by uczyć dzieci zasad poruszania się po drodze już od najmłodszych lat. Teraz można to robić łatwo i przyjemnie za pomocą gry.

Gra przeglądarkowa „Wiewiósław na drodze” to szybki i sympatyczny sposób informowania maluchów o tym, jak trzeba się zachować na ulicy i co oznaczają poszczególne znaki pionowe i poziome. Podczas zabawy jedziemy z tytułowym „Wiewiósławem” czerwonym autem terenowym i wykonujemy różne zadania: tankowanie, odbieranie i przewożenie przedmiotów i osób. Podczas gry często towarzyszą nam rysunkowe przerywniki mówiące o zapinaniu pasów, dostosowywaniu się do obowiązujących znaków czy ustępowaniu pierwszeństwa na skrzyżowaniach. W grze jest ustawiony limit czasowy, liczą się punkty i bonusy za jazdę zgodną z przepisami i nie zderzanie się z przeszkodami na drodze.

„Wiewiósław na drodze” jest jednym z elementów kampanii społecznej „Zapnij pasy. Włącz myślenie” i jest dostępna za darmo na stronie Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Dodatkowo gra będzie do dostania w formie płyty CD na różnych imprezach masowych dla najmłodszych.

Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego przypomina także rodzicom, że nie zapięte dziecko przy prędkości zaledwie 50 kilometrów na godzinę może podczas uderzenia ważyć nawet trzydziestokrotność swojej wagi. Może warto włączyć się do zabawy ze swoimi pociechami i przypomnieć sobie podstawy?

Komentarze:

Anonymous - 5 marca 2021

Lubie ta gre ale jest tylko na plycie . Bo my w szkole mamy ta plyte

Odpowiedz

Anonymous - 5 marca 2021

ta gra jest super

Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy
Pokaż Mniej komentarzy
Schowaj wszystkie

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze