Wiesz, jak autobus zachodzi przy skręcie? Film z tej kolizji doskonale to pokazuje

Duże pojazdy, takie jak ciężarówki czy autobusy, zachowują się czasem inaczej, niż samochody osobowe. Nie wiedzą o tym wszyscy kierowcy, również kierowcy tych pojazdów!

Do zdarzenia doszło na jednym ze skrzyżowań w Rudzie Śląskiej. Kierowca autobusu miejskiego czekał na możliwość skrętu w prawo. Co prawda miał wydzielony dla siebie pas i mógł zrobić to bezkolizyjnie, ale prowadzony przez niego pojazd był na tyle duży, że nawet dwa pasy okazały się dla niego zbyt wąskie.

Wyprzedził autobus i wjechał pod niego

Prawdziwy problem pojawił się jednak na pasie sąsiadującym. Kierowca stojącego tam auta dostawczego nie wziął pod uwagę, że tył autobusu może zachodzić przy skręcie. Co gorsza nie wiedział chyba o tym sam kierowca autobusu! Przed ruszeniem nie upewnił się, czy żaden pojazd nie stoi tuż obok niego.

Szalony manewr wyprzedzania Matizem

Trzyosiowy Solaris ma skrętną tylną oś, która powoduje, że tył zacieśnia promień skrętu, ale pokonuje przez to inną drogę, niż przód pojazdu. Autobus przerysował cały bok dostawczaka i pojechał dalej. Kierowca mógł tego nawet nie poczuć. Dziwi za to brak reakcji poszkodowanego kierowcy.

Komentarze:

Anonymous - 5 marca 2021

Nie no, kierunek wyłączył…

Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy
Pokaż Mniej komentarzy
Schowaj wszystkie

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze