Paula Lazarek

Wienermobile – mobilny nocleg stworzony dla fanów hot dogów

Fani pysznych hot dogów mogą na Airbnb zarezerwować nocleg w Oscar-Mayer-Wienermobil, czyli mobilnej przyczepie w kształcie ulubionego fast foodu!

Jeśli jesteście smakoszami hot dogów ze stacj benzynowych jak i tych domowych, to mamy dla was dobrą wiadomość – możecie na Airbnb zarezerwować nocleg w „mobilnym hot dogu”! Wienermobil znajduje się aktualnie w Chicago i należy do firmy AlexanDog + Jake N’Bacon. 

Właściciele wyposażyli ten „apetyczny” pojazd o długości 8,22 metra w rozkładaną sofę, która znajduje się tuż za fotelem kierowcy. Dwie osoby mogą wygodnie spać w przestrzeni „mobilnego hot-doga”. Wokół jest wiele okien oraz ogromne, przesuwne okno na dachu, dzięki czemu można podziwiać panoramiczny widok na okolicę lub rozgwieżdżone niebo.

Wienermobile - mobilny nocleg stworzony dla fanów hot dogów

Na pokładzie jest również telewizor, a także lodówka wypełniona kiełbasami Oscara Mayera – hot dog to hasło przewodnie w Wienermobil. To sprawia, że ​​pytanie, co jest na śniadanie stanie się już niepotrzebne. Wienermobil wyposażony jest także w sprzęt do grillowania. 

Wienermobile - mobilny nocleg stworzony dla fanów hot dogów

Ciekawostka: Od pierwszej wersji Wienermobil firma Oscar Mayer wyprodukowała kilka wersji pojazdu w kultowym kształcie hot doga. Podstawą do stworzenia tego mobilnego noclegu w latach pięćdziesiątych był Dodge i Jeep Willis. Do dziś można je podziwiać w Muzeum Henry Forda w Michigan. W 1969 roku Wienermobile był oparty na Chevrolecie z eleganckimi tylnymi światłami z Forda Thunderbirda. W latach 90. było specjalnie zbudowane podwozie z reflektorami Pontiac Grand Am.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze