Paula Lazarek

Wiemy, jakie regiony odwiedzali Polacy na wakacjach samochodem. Spodziewaliście się?

Mazda wspólnie z popularnym dostawcą nawigacji opracowała raport, który pokazuje, gdzie w tym roku Polacy wyjeżdżali. Też byliście w którymś z tych miejsc?

Podczas tegorocznych wakacji kierowcy chętniej niż w ubiegłym roku spędzali czas za kierownicą. Średni miesięczny dystans pokonywany przez statystycznego użytkownika aplikacji zarówno w lipcu, jak w i sierpniu wynosił około 570 km. To więcej niż w ubiegłym roku, jednak wciąż mniej niż w roku poprzedzającym pandemię, gdy średnia ta wynosiła ponad 110 km więcej. Jak widać – do poziomu sprzed pandemii jeszcze sporo brakuje.

Siadając za „kółko” kierowcy najczęściej pokonywali dziennie do 50 km (50%). Aż 62% wszystkich dziennych podróży, to takie do 80 km, 20% to dystanse od 80 do 200 km, 14% między 200-500 km. Stosunkowo niewielką część wszystkich podróży (3%) stanowiły te dłuższe niż 500 km.

W minione wakacje jadąc nad morze najchętniej wybieraliśmy Trójmiasto, Władysławowo i Kołobrzeg. Na wędrówki po górach: Tatry, Kotlinę Kłodzką i Pieniny. Chętnie odwiedzaliśmy też województwo warmińsko-mazurskie (szczególnie Olsztyn i Mrągowo) oraz Kaszuby! W rankingu najchętniej odwiedzanych miast królowały Warszawa, Poznań i Kraków.

Co jeszcze wiemy o tegorocznych podróżach wakacyjnych? Najchętniej podróżowaliśmy w weekendy, kiedy to średnia dobowa liczba kilometrów pokonywana przez statystycznego użytkownika nawigacji wynosiła 135 km. W dni robocze było to średnio niespełna 100 km.

Źródło: Telematics Technologies, Mazda, NaviExpert

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze