Wielu kierowców uważa się za mistrzów kierownicy. Teraz nawigacja powie jak jest naprawdę

71/100 kierowców uważa, że gdyby wszyscy kierowcy jeździli tak, jak oni, na drogach byłoby bezpieczniej. To wyniki krótkiej ankiety, którą w ostatnim czasie przeprowadził jeden ze znanych dostawców nawigacji. Dziś udostępnił kierowcom rewolucyjną funkcję, która oceni ich styl jazdy!

Dostawca popularnej wśród kierowców nawigacji postanowił wprowadzić do aplikacji coś, co może nieco utemperować nasze ego za kierownicą. W najnowszej wersji NaviExpert z Google Play kierowcy znajdą historię swoich tras wraz z oceną stylu jazdy.

Mój styl jazdy to nowa zakładka, która jest teraz dostępna w menu aplikacji. Pojawiać się tam będą wszystkie trasy przejechane z nawigacją NaviExpert, a także oceny stylu jazdy. Wystarczy aktywować funkcję „Mój styl jazdy” poprzez akceptację jej regulaminu. Po aktywacji aplikacja prezentuje mapy tras przejechanych z NaviExpert wraz z informacjami o dystansie, czasie przejazdu oraz oceną stylu jazdy.

Wielu kierowców uważa się za mistrzów kierownicy. Teraz nawigacja powie jak jest naprawdę

Każda z tras po ok. 15 minutach od jej zakończenia otrzymuje ocenę stylu jazdy na podstawie przepisowej jazdy, czyli przestrzegania ograniczeń prędkości, a także płynności hamowań i przyśpieszeń. Ocena przyjmuje wartość pomiędzy 0 a 10, gdzie 10 jest oceną za wzorowy styl jazdy, a 0 oznacza najgorszą z możliwych ocen. Dla ułatwienia, każda ocena ma przypisany swój kolor. Zielony oznacza, że styl jazdy jest na bardzo dobrym poziomie. Żółty, że wymaga poprawy. Czerwony oznacza, że styl jazdy kierowcy wymaga wiele pracy.

Nowa funkcja jest dostępna dla wszystkich użytkowników NaviExpert korzystających z aplikacji od wersji 11.4.309. 

Żródło: NaviExpert

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze