Katarzyna Frendl

„Wielkopolanki za kółkiem” już 8 marca na Torze Poznań

Już 8 marca 2015 dokładnie w Dzień Kobiet Automobilklub Wielkopolski organizuje samochodową imprezę wyłącznie dla kobiet - Wielkopolanki za kółkiem!

Impreza rajdowa „Wielkopolanki za kółkiem” to wyjątkowy rajd samochodowy, jest sztandarową imprezą turystycznej ekipy  Automobilklubu Wielkopolski. Rozgrywana jest cyklicznie od 2001 roku, a więc w tym roku już 14 edycja! W pierwszych edycjach był to rajd organizowany z okazji Dnia Kobiet, później wprowadzono ograniczenie, mówiące o tym, ze kierowcą musi być kobieta, a od kilku lat dopuszczamy w składzie załogi wyłącznie kobiety. I to się okazało strzałem w dziesiątkę! Od tego czasu znacznie zmienił się profil rajdu, wzrasta frekwencja i co roku zgłasza się coraz więcej kobiet, pragnących współzawodniczyć z innymi przedstawicielkami płci pięknej.

Dla najlepszych na pewno będą puchary, dla najlepszych będą też najlepsze nagrody. Nie znaczy to, ze reszta odjedzie z pustymi rękami! Oprócz uczestniczek przybywa również sponsorów, więc a każda uczestniczka może liczyć na wyjątkowe nagrody, które będą również rozlosowane między wszystkie uczestniczki!

W dniu rajdu na trasę wyrusza średnio około 80 samochodów, a w każdym z nich wyłącznie kobiety. Nie znaczy to, ze na okolicznych kierowców pada blady strach, wbrew wszem panującej opinii, Wielkopolanki  radzą sobie za kółkiem bardzo dobrze.

W bieżącym roku trasa rajdu będzie wiodła terenami Komornik, Lubonia, Puszczykowa, Poznania i Przeźmierowa. Start będzie zorganizowany w ŠKODA AUTOLAB w Komornikach, a meta na Torze Poznań. W imprezie wezmą udział zawodniczki z całej Wielkopolski, a każda z nich będzie zacięcie walczyć o wygraną. Jednym z głównych założeń imprezy jest zapoznanie uczestniczek z walorami turystycznymi powiatu poznańskiego. Odwiedzą one Muzeum Narodowego Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie oraz Muzeum Arkadego Fiedlera w Puszczykowie. Później również wyszaleją się  na Torze Poznań i zweryfikują swoje umiejętności za kółkiem podczas pokonywania prób sprawności. Rajd od zeszłego roku nosi imię Klementyny Śliwińskiej pierwszej wielkopolskiej automobilistki, która w 1914 roku jako pierwsza w Wielkopolsce zdobyła prawo jazdy.

Zapraszamy wszystkie kobiety! Zgłoszenia i szczegóły na stronie internetowej sites.google.com/site/wielkopolankizakolkiem/ lub  latwy.pl/Wielkopolanki

Patronat medialny nad imprezą objęła Motocaina.pl

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze