Katarzyna Frendl

Wielkopolanki za kółkiem 2020: rajd turystyczno-nawigacyjny tylko dla pań już 8 marca!

Członkowie Automobilklubu Wielkopolski skupieni w sekcji turystyki motorowej, jak co roku o tej porze, przygotowują specjalnie dla pań mających benzynę we krwi rajd turystyczno-nawigacyjny. Impreza ma swoją bogatą historię i długą listę uczestniczek dotychczasowych edycji.

8 marca, w niedzielę, na Tor Poznań zjadą barwnie udekorowane samochody, a w nich piękne, wyłącznie kobiece załogi- uczestniczki rajdu. Przed nimi do pokonania dwa odcinki turystyczno-nawigacyjne po okolicznych gminach powiatu poznańskiego. Odcinki wymagające od załóg skupienia, trochę wiedzy ogólnej i oczywiście tego, czego nigdy za wiele – uśmiechu i humoru. To jest podstawa tej całodziennej imprezy tylko dla pań! Na Torze Poznań, będą mogły „katować” na próbach swoje „cztery kółka”.

Panie będą rywalizować nie tylko na trasie rajdu, ale również podczas prób zręcznościowych. Będą na przykład sprawdzać, która ma celniejsze oko, a która pewniejszą rękę. Będą mogły wykazać się zręcznością w symulatorach, a w przerwach… wypełnią testy ze znajomości przepisów drogowych i popatrzą na pokaz technik ratownictwa drogowego. Całość w oczekiwaniu na wyniki dopełni oczywiście posiłek rajdowy i część artystyczna. 

Rajd współfinansowany jest ze środków Powiatu Poznańskiego. Nie zabraknie pucharów dla zwyciężczyń, nagród głównych – samochodów z pełnym bakiem na weekend, voucherów na Tor Poznań Track Day, czy też nagród pocieszenia dla uczestniczek rajdu.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze