Wielki comeback Toyoty w WRC!

Japoński koncern zaliczył konkretny powrót do świata WRC po kilkunastu latach nieobecności. Fin Jari Matti-Latvala za kierownicą Yarisa WRC wygrał Rajd Szwecji - drugą imprezę w tym sezonie.

Dla kierowcy jest to pierwsza wygrana od marca 2016 roku, ale ekipa Toyoty musiała dłużej poczekać na pierwszy sukces. Po raz ostatni samochody tej marki triumfowały na rajdowych oesach w 1999 roku.

To właśnie osiemnaście lat temu japoński koncern wycofał się z rajdów WRC, a Didier Auriol wygrał Rajd Chin za kierownicą Toyoty Corolli WRC. W tym roku Japończycy zameldowali się na starcie w zupełnie nowym modelu Yaris. Nad konstrukcją tego samochodu czuwał legendarny Tommi Makinen. W Rajdzie Monte Carlo ekipa zajęła drugie miejsce, ale teraz Latvala przypieczętował zwycięstwo i został liderem mistrzostw świata. 

Na drugim miejscu podium zameldował się Ott Tanak z prawie 30 sekundową stratą. Na trzecim miejscu znalazł się Sebastien Ogier notując prawie minutę straty do lidera. Wygrana w Szwecji sprawiła, że Latvala wyszedł na prowadzenie w klasyfikacji mistrzostw. Ott Tanak jest trzeci w generalce, a Sebastien Ogier jest wiceliderem, tracąc do Latvali cztery punkty.

Kolejna runda Rajdowych Mistrzostw Świata to Rajd Meksyku trwający od 9 do 12 marca. Będzie to pierwsza w tym roku runda WRC na drogach szutrowych i pierwsza przy wysokich temperaturach.

Komentarze:

Anonymous - 5 marca 2021

Jak do Was dołączyć?

Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy
Pokaż Mniej komentarzy
Schowaj wszystkie

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze