Whitmarsh szefem FOTA

Tak jak zapowiadano, markiz Luca di Montezemolo pod koniec roku przekaże stanowisko przewodniczącego Stowarzyszenia Zespołów Formuły 1 w ręce nowego prezesa.

Martin Whitmarsh
fot. Mercedes

Spotkanie zespołów stowarzyszonych w FOTA, które odbyło się w zeszłym tygodniu w Monaco, zakończyło się wybraniem Martina Whitmarsha na nowego przewodniczącego.

Whitmarsh związany jest z McLaren Racing od 1989 roku. Po odejściu Rona Denisa w ostatnim sezonie, przewodzi zespołowi Vodafone McLaren Mercedes.
Z wykształcenia inżynier mechanik, zajmował kolejno stanowiska dyrektora produkcji, szefa operacyjnego i zarządzającego, a także CEO grupy.

W związku z objęciem przez Whitmarsha stanowiska przewodniczącego stowarzyszenia, jego miejsce jako prezesa roboczej grupy sportowej zajmie Christian Horner, szef zespołu Red Bull. Sprawami technicznymi nadal zajmować będzie się Ross Brawn z Mercedes GP.

Podczas spotkania w Monaco FOTA podjęła także decyzję, że w przeciwieństwie do poprzednich lat, kiedy każdy z zespołów organizował prezentację składu osobowego i samochodu osobno i w różnych terminach, przed sezonem 2010 taka prezentacja odbędzie się wspólnie pod koniec stycznia przyszłego roku. Miejscem prawdopodobnie będzie Valencja.  

 

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze