Edyta Klim

Wendy Crockett – pierwsza kobieta, która wygrała Rajd Iron Butt

Wendy Crockett to motocyklistka o „żelaznym tyłku”, ponieważ wygrała rajd o taki tytuł, jako pierwsza kobieta w historii!

Rajd Iron Butt odbywa się co dwa lata 1984 roku i ma na celu okrążenie Stanów Zjednoczonych motocyklem na czas. W tym roku do pokonania było 17.700 km w 11 dni! I chyba wszystko jasne, o co chodzi z tym „żelaznym tyłkiem”? Po drodze trzeba pokazać się w miejscach kontrolnych, a żeby było trudniej, mają one różne położenie i różną ilość przyznawanych punktów. Od motocyklisty zależy, jak daleko dojedzie i ile punktów przez to zdobędzie.

Kobiety brały udział w tym wyzwaniu, jednak dopiero w 2019 roku jedna z nich rywalizację wygrała. Jest to Wendy Crockett, która startowała w rajdzie po raz piąty, swoim motocyklem Yamaha FJR 1300 z 2005 roku. Ta niesamowicie wytrwała motocyklistka na co dzień mieszka w Rapid City i jest mechanikiem w Sturgis Motorsports.

Motocyklistką została dopiero w wieku 18 lat, kiedy mogła opuścić dom rodzinny i kupić pierwszy motocykl. Jej kariera zawodowa zmierzała w stronę medycyny, jednak w czasie rekonwalescencji po wypadku, wpadła na pomysł nauki w Instytucie Mechaniki Motocykli i tak zdobyła nowy zawód. Motocyklem jeździ już 22 lata i uwielbia długodystansowe wyjazdy.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze