Wełna i gang, czyli Philippa Wills w obiektywie Hondy

Co wspólnego mają ze sobą wełna i gang silnika? Łączy je quad Hondy, na którym Philippa Wills zagania swoje alpaki do zagrody. Farmerka z Wielkiej Brytanii jest pierwszą bohaterką cyklu filmów dokumentalnych finansowanych przez japońską markę.

Philippa Wills
fot. Honda

Serial filmów ma prezentować sylwetki użytkowników pojazdów Hondy (aut, motocykli, skuterów i quadów), którzy wykorzystują je do codziennej pracy, realizacji swoich marzeń, a także pasji.

Philippa to na pierwszy rzut oka dystyngowana pani, której bliżej do angielskich herbatek o piątej, niż jazd w terenie. Jak się okazuje, nie należy oceniać ludzi po wyglądzie. 

Pani Wills zarządza 36-akrową farmą, na której pasą się alpaki. Dzięki quadowi jest w stanie zapanować nad zwięrzętami i z powodzeniem zarządzać swoim gospodarstwem. 

Swojego czterokołowca używa codziennie. Nazwała  go swoim  asystentem, który ułatwia jej zaganianie ponad 100 alpak do zagrody oraz towarzyszy jej we wszystkich pracach na farmie.

 

Najnowsze

Kobieta zwycięża na motorowerze w zawodach Red Bull!

Motorower, serpentyny alpejskie i 750 śmiałków - to krótki opis arcy trudnych zawodów Red Bull Alpenbrevet, organizowanych przez producenta napojów energetycznych. W tym roku zwycięzcą w klasie maszyn ze skrzynią automatyczną została kobieta!

Chorwatka Aleksandra Popovic okazała się bezkonkurencyjna.
fot. Red Bull

Tym razem jeźdźcy mieli do pokonania 132 kilometrów. Przejechali przez przełęcze Grimsel, Furka i Susten. Prócz momentami mglistej, deszczowej aury na śmiałków czekała wspaniała atmosfera, która pomimo panujących warunków oraz niskiej temperatury panującej w górach rozgrzewała uczestników do czerwoności.

Większość z nich przyozdobiła swoje pojazdy w oryginalny sposób, starając się wyróżnić spośród tłumu. Nie zabrakło również kierowców ubranych w stroje, których na co dzień na ulicach nie spotykamy zbyt często.

Impreza z roku na rok przyciąga coraz więcej uczestników. Wszystko za sprawą klimatu zawodów. Red Bull Alpenbrevet to przede wszystkim rajd krajoznawczy. Większość osób przybywa na zawody, aby przejechać bajkowe drogi i być częścią tego wyjątkowego na skalę światową spotkania. Rywalizacja schodzi na drugi plan. Zawodnicy prócz walki o najlepszy czas przejazdu, zdobywają punkty do klasyfikacji generalnej za design motoroweru oraz stój jeźdźca. Dlatego nie dziwi nas fakt, że na najwyższym podium w klasie pojazdów ze skrzynią automatyczną stanęła kobieta!

Zapraszamy do obejrzenia relacji:

Najnowsze

Koszmar kierowcy – kierownica nie działa! Film

Jak może wyglądać najgorsza sytuacja, jaka może nas spotkać na drodze? Np. taki, że podczas jazdy kierownica może nie spełnić swojej roli? Oto co spotkało Russa Parkera - zawodnika drag racingu.

fot. You Tube

Russ Parker –  zawodnik – kierowca dragstera, na co dzień startujący samochodami mającymi rakietowe przyspieszenie, pojazdami z silnikami do 8000 KM – miał „małą przygodę” w czasie ostatnich wyścigów w Oregonie. Ruszył błyskawicznie – jak na drag racing przystało, lecz po kilku sekundach w jego dłoniach została kierownica pojazdu, którym startował. Na całe szczęście zawodnik nie spanikował i spokojnie wyhamował. 

 

– Muszę przyznać, że teraz się z tego śmiejemy, lecz w tamtym momencie to wcale nie było śmieszne – opowiada Parker po fakcie.

Zawodnik miał wiele szczęścia; niewiele brakowało, aby jego auto roztrzaskało się o barierki toru na odcinku ¼ mili.

 

 

Najnowsze

Volkswagen montuje fotoradar i nagradza! Film

Każdy producent ma swój pomysł na propagowanie bezpieczeństwa ruchu. Volkswagen pomyślał i o prewencji przekraczania prędkości przez kierowców i ciekawej formie loterii.

fot. Volkswagen

W jednym z miast europejskich na zlecenie Volkswagena zamontowano na ulicy interesujące urządzenie – Speed Camera Lottery. Maszyna przypominająca fotoradar powoduje, że kierowcy na jej widok zwalniają. Poza tym jest to tylko neon z rzeczywiście wbudowanym radarem oraz kamerą, która robi zdjęcia. Jednak ten sprzęt jest jedyny w swoim rodzaju – zamiast karać kierowców, nagradza!

Jeśli pojazd porusza się z dozwoloną prędkością robione jest mu zdjęcie, po czym właściciel sfotografowanego samochodu bierze udział w loterii, w której można wygrać pieniądze!

Według danych jakie podaje Volkswagen, w ciągu 3 dni kamera zrobiła 24 857 zdjęć. Narazie nie wiadomo, ilu właścicieli aut poruszających się z poprawną prędkością zwyciężyło w loterii.

Przed tym nietypowym eksperymentem średnia prędkość aut mijających ten punkt wynosiła 32 km/h, natomiast w trakcie trwania konkursu 25 km/h. To 7 km/h może wydać się małą wartością, ale może uratować komuś życie – Speed Camera Lottery została postawiona dokładnie przed przejściem dla pieszych.

 

Najnowsze

Broszka od Ferrari za 80 tysięcy złotych!

Co zrobić, jeśli ma się wolnych 80 000 złotych? Można na przykład wyremontować mieszkanie, kupić nowy samochód lub... odwiedzić sklep Ferrari, gdzie na Panie czeka małe arcydzieło.

Włoska marka wypuściła właśnie unikatową broszkę, która kosztuje ponad 80 000 złotych. Jest to niepowtarzalne dzieło stworzone przez jednych z najlepszych rzemieślników sztuki jubilerskiej.
fot. Ferrari

Biżuterię tę stworzyli własnoręcznie jubilerzy z firmy Damiani. Została wykonana z 18-karatowego, białego złota. Cacko mierzy 7,6 centymetrów wysokości oraz 5,2 centymetra szerokości. Broszkę ozdobiono 442 diamentami o masie 5,5 karatów.

Broszka przedstawia logo marki – wierzgającego konia zdobiącego zwykle maskę tych luksusowych samochodów lub inne elementy karoserii aut z Maranello. Tym razem biżuteria jest dowodem na to, że marka Ferrari potrafi wyprodukować równie ekskluzywne jak samochody akcesoria, od zegarków po biżuterię (sklep Ferrari oferuje także kolekcję ubiorów, galanterię skórzaną, przedmioty do samochodu, uprawiania golfa, czy na rejs jachtem). 

Na to niewielkie preciozo musimy czekać jedynie 4 miesiące, lecz w zamian dostaniemy pewność, że na świecie będą istniały jeszcze tylko dwa takie same egzemplarze.

 

 

Najnowsze