Powstał motocyklowy Facebook! Aplikacja WeAreBikers może zastąpić też interkom w podróży

Parowanie motocyklowych interkomów odchodzi do lamusa. Mało istotne jest wreszcie jaki mamy model urządzenia, czy jego marka. Teraz każdy może się połączyć w jednej aplikacji, która jest jednocześnie motocyklową platformą społecznościową, jak i funkcjonalnym narzędziem, przydatnym we wspólnym podróżowaniu nawet kilkunastu motocykli. Jak to działa?

Ostatnio w podróży moim nieodzownym towarzyszem stał się interkom. Niewątpliwie ułatwia mi to życie, kiedy w tle mam uruchomioną nawigację lub Yanosika i wiem, czego mogę się spodziewać w drodze. Kiedy zdecydowałam się na zakup intekomu, to ważna dla mnie była jednak łączność z grupą – przydatna szczególnie wtedy, kiedy jedziemy w dłuższą trasę. Zapobiegam teraz pomyleniu trasy, czy braku kontaktu z innymi towarzyszami podróży, którzy np. musieli się awaryjnie zatrzymać. Mimo dużej konkurencji tych urządzeń, wciąż kłopotliwe bywa sparowanie ich z telefonem – nie każdy model czy marka interkom potrafi się połączyć z telefonem, zajmuje to niekiedy chwilę czasu, a bywa i tak, że w ogóle nie dochodzi do skutku. Z pomocą przychodzi nam aplikacja, która pomija aspekt parowania.

Jak działa WeAreBikers?
Aplikację WeAreBikers można zainstalować na systemie Android czy iOS. Jest darmowa, a jej obsługę obsłuży nawet największy laik technologii. W aplikacji zakładamy najpierw swój profil – to będzie nasze małe centrum dowodzenia. Tu będzie zapisywana każda trasa i przejechane kilometry, a nawet będziemy mogli porównać ich liczbę u swoich znajomych.  Każdego możemy wyszukać po nicku i bez problemu dodać do naszego profilu. Następny krok – i chyba najważniejszy – to stworzyć w zakładce „intercom” grupę. Teraz wystarczy tylko ustawić tam hasło i gotowe – pozostało tylko przyłączenie się naszych znajomych podróży. Może być ich kilku, a nawet kilkunastu – nie ma tu ograniczeń, jak to bywa w przypadku interkomów. Aplikacja korzysta z Internetu, więc zdarza się, że można stracić chwilowo zasięg, ale aplikacja szybko łączy się ponownie. 

Motocyklowy Facebook
WeAreBikers to także platforma społecznościowa, która poza funkcjonalną mapą z zaznaczonymi punktami takimi jak: najbliższe stacje benzynowe, serwisy, sklepy etc., na bieżąco aktualizuje wydarzenia motocyklowe w naszej okolicy albo całej Polsce. Sami mamy możliwość stworzenia takiego eventu czy spotu, do którego może dołączyć każdy. Działanie aplikacji przypomina nieco motocyklowy Facebook z tym, że integruje ludzi z tą samą pasją i wspólnymi tematami. Platforma wciąż jest na wczesnym etapie rozwoju, więc niekiedy mogą wystąpić błędy, ale nie nalezy się zrażać. Wciąż usprawniane jest jej działanie. Założyciele na bieżąco poprawiają błędy i słuchają „głosu” ludu, by jak najbardziej uatrakcyjnić funkcjonalność WeAreBikers. 

WeAreBikers- aplikacja stworzona przez motocyklistów dla motocyklistów

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze