Powstał motocyklowy Facebook! Aplikacja WeAreBikers może zastąpić też interkom w podróży
Katarzyna Kozłowska

Powstał motocyklowy Facebook! Aplikacja WeAreBikers może zastąpić też interkom w podróży

21 maja 2020
1
7
Parowanie motocyklowych interkomów odchodzi do lamusa. Mało istotne jest wreszcie jaki mamy model urządzenia, czy jego marka. Teraz każdy może się połączyć w jednej aplikacji, która jest jednocześnie motocyklową platformą społecznościową, jak i funkcjonalnym narzędziem, przydatnym we wspólnym podróżowaniu nawet kilkunastu motocykli. Jak to działa?

Ostatnio w podróży moim nieodzownym towarzyszem stał się interkom. Niewątpliwie ułatwia mi to życie, kiedy w tle mam uruchomioną nawigację lub Yanosika i wiem, czego mogę się spodziewać w drodze. Kiedy zdecydowałam się na zakup intekomu, to ważna dla mnie była jednak łączność z grupą - przydatna szczególnie wtedy, kiedy jedziemy w dłuższą trasę. Zapobiegam teraz pomyleniu trasy, czy braku kontaktu z innymi towarzyszami podróży, którzy np. musieli się awaryjnie zatrzymać. Mimo dużej konkurencji tych urządzeń, wciąż kłopotliwe bywa sparowanie ich z telefonem - nie każdy model czy marka interkom potrafi się połączyć z telefonem, zajmuje to niekiedy chwilę czasu, a bywa i tak, że w ogóle nie dochodzi do skutku. Z pomocą przychodzi nam aplikacja, która pomija aspekt parowania.

Jak działa WeAreBikers?
Aplikację WeAreBikers można zainstalować na systemie Android czy iOS. Jest darmowa, a jej obsługę obsłuży nawet największy laik technologii. W aplikacji zakładamy najpierw swój profil - to będzie nasze małe centrum dowodzenia. Tu będzie zapisywana każda trasa i przejechane kilometry, a nawet będziemy mogli porównać ich liczbę u swoich znajomych.  Każdego możemy wyszukać po nicku i bez problemu dodać do naszego profilu. Następny krok - i chyba najważniejszy - to stworzyć w zakładce „intercom” grupę. Teraz wystarczy tylko ustawić tam hasło i gotowe - pozostało tylko przyłączenie się naszych znajomych podróży. Może być ich kilku, a nawet kilkunastu - nie ma tu ograniczeń, jak to bywa w przypadku interkomów. Aplikacja korzysta z Internetu, więc zdarza się, że można stracić chwilowo zasięg, ale aplikacja szybko łączy się ponownie. 

Motocyklowy Facebook
WeAreBikers to także platforma społecznościowa, która poza funkcjonalną mapą z zaznaczonymi punktami takimi jak: najbliższe stacje benzynowe, serwisy, sklepy etc., na bieżąco aktualizuje wydarzenia motocyklowe w naszej okolicy albo całej Polsce. Sami mamy możliwość stworzenia takiego eventu czy spotu, do którego może dołączyć każdy. Działanie aplikacji przypomina nieco motocyklowy Facebook z tym, że integruje ludzi z tą samą pasją i wspólnymi tematami. Platforma wciąż jest na wczesnym etapie rozwoju, więc niekiedy mogą wystąpić błędy, ale nie nalezy się zrażać. Wciąż usprawniane jest jej działanie. Założyciele na bieżąco poprawiają błędy i słuchają „głosu” ludu, by jak najbardziej uatrakcyjnić funkcjonalność WeAreBikers. 

Komentarze

Bondziorno
22 maja 2020 10:49
Apka spoko sprawdza się na spotach jak ktoś się zgubi.
Jason
23 maja 2020 07:44
W jaki sposob apka pomija aspekt parowania interkomu z telefonem?
Tomek > Jason
23 maja 2020 10:42
Nie musisz parować interkomu z interkomem. Wyjebalem tyle kasy na Sena i co z tego że nie mogę połączyć się z V3 kolegi. Tą apka to wybawienie. Poza tym o dziwo jakość rozmów lepsza niż normalnie przez sparowane interkomy
Robroj
23 maja 2020 17:16
Kilka dni temu odinstalowałem, ogromne problemy z rejestrowaniem trasy w tle, bez tego apka nie jest dla mnie interesująca. Czytając opinie nie tylko ja mam taki problem
Mav > Robroj
24 maja 2020 13:51
To może akurat wynika z z ustawień telefonu, wprowadzili ograniczenia działania aplikacji w tle w standardzie, miałem to samo z Endomondo. Zmiana dwóch ustawień inpo problemie.
Piotrek J > Robroj
26 maja 2020 20:01
Niestety ale Android robi nam straszne problemy udostępnianiem pamięci telefonu, zwłaszcza gdy ta działa w tle. Co chcę powiedzieć, jeśli włączy się rejestrowanie trasy i zacznie np. przeglądać FB to android zrzuci nam pamięć (aplikacja nie zapisze trasy). Ale chłopaki nad tym pracują (najprawdopodobniej będzie tzw. floating widget). Kolejne aktualizacje powinny przyjść z pomocą tym co mają problemy z rejestrowaniem trasy.
Jd
23 maja 2020 17:23
Ale po co?