We Francji dostaniesz punkty karne

Francja jest kolejnym państwem na mapie, które będzie naliczało punkty karne obcokrajowcom łamiącym przepisy na terenie tego kraju. W przypadku przekroczenia limitu będą również wyciągane konsekwencje.

„Dziennik Gazeta Prawna” donosi o tym, że Ambasada Francji potwierdziła te doniesienia. Francja wprowadzi odpowiednie regulacje już na początku przyszłego roku. Od niedawna takie przepisy obowiązują w Austrii, Niemczech oraz Czechach. 

Od kilku lat kolejne państwa wdrażają koncepcję tzw. wirtualnego prawa jazdy. Ma to być specjalna, elektroniczna kartoteka dla kierowców-cudzoziemców, którzy łamią przepisy ruchu drogowego. Dopiero po kilku latach ta wizja zaczyna się materializować w postaci odpowiednich przepisów. Komisja Europejska próbowała nadać bieg tym zmianom, ale coraz więcej państw podejmuje odpowiednie działania we własnym zakresie.

Temat wirtualnego prawa jazdy interesuje również polskie służby, ale na razie nie ma odpowiednich rozporządzeń, które pozwoliłyby wprowadzić taki system. W ten sposób piraci drogowi z zagranicy będą karani na terenie naszego kraju wyłącznie grzywną w postaci mandatu gotówkowego.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze