Karolina Chojnacka

Wartburg ze świątecznej reklamy Otomoto jest wystawiony na sprzedaż. Cena zaskakuje…

Wartburg 353 z 1983 roku, który jest gwiazdą świątecznej reklamy, szuka nowego właściciela.

Świąteczny spot Otomoto to jedna z najbardziej wzruszających świątecznych reklam. Jej głównym bohaterem jest Wartburg 353.

Podobno Otomoto szukało odpowiedniego samochodu wśród tych wystawionych na platformie. Warunkiem była pierwsza rejestracja przed 1989 rokiem i pozostawanie w rękach pierwszego właściciela.

Widoczny w świątecznym spocie Wartburg 353 pochodzi z 1983 roku. Dziadek obecnej użytkowniczki miał go od nowości i jak przystało na samochód z tamtych czasów, był oczkiem w głowie właściciela.

Obecnie należy do pani Ewy, wnuczki pierwszego właściciela. Dziadek przekazał jej Wartburga w zamian za ciasto.

Wartburg 353 ze świątecznej reklamy Otomoto, fot. Otomoto, autor: Ewa
Wartburg 353 ze świątecznej reklamy Otomoto, fot. Otomoto, autor: Ewa

Przez niemal 40 lat, Wartburg 353 pokonał tylko 73 tysiące kilometrów. Jest garażowany i utrzymywany w stuprocentowo oryginalnym stanie („no, może w 99,4%, bo dziadek sam uszył pokrowiec na kierownicę i tapicerkę tylnej kanapy” – pisze obecna użytkowniczka samochodu w ogłoszeniu).

Niestety, pani Ewa nie jest w stanie utrzymywać Wartburga w takim stanie, jakiego zapewne życzyłby sobie jej nieżyjący już dziadek. Utrzymanie tak starego samochodu jest w dzisiejszych czasach sporym wyzwaniem. Niemal nieuniknione są drobne awarie, a coraz trudniej o części, a także o mechaników, którzy umieją się zająć Wartburgiem.

Ile trzeba zapłacić, by stać się właścicielem Wartburga 353? 25 000 złotych. Czy to sporo? Tak. Podobne – albo i lepiej wyglądające – egzemplarze można znaleźć w zdecydowanie lepszej cenie. Z drugiej strony, nie każdy Wartburg jest gwiazdą świątecznej reklamy…

Komentarze:

Mateo - 9 października 2023

Na huj te reklamy

Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy
Pokaż Mniej komentarzy
Schowaj wszystkie

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze