Warsztaty edukacyjne „Bezpieczne dziecko w podróży i na drodze”

Zachęcamy do udziału w warszawskich, bezpłatnych warsztatach dotyczących bezpieczeństwa dzieci w podróży i na drodze. Wśród atrakcji: egzamin na kartę rowerową, pokaz prawidłowego wyposażenia roweru, warsztaty z doboru fotelików dziecięcych i prawidłowego ich mocowania w samochodzie.

fot. Fundacja Jedź Bezpiecznie

Dzieci to najmniej świadomi i chronieni uczestnicy ruchu drogowego. Nie wystarczy tego powtarzać, ale trzeba podejmować wszelkie działania zmierzające do poprawy ich bezpieczeństwa.

Co roku na polskich drogach ginie ponad setka dzieci w wieku do 14 lat. Ktoś może powiedzieć, że to zaledwie ułamek procenta wszystkich ofiar wypadków drogowych, jednak aż w 75 procentach wypadków, dzieci giną z powodu błędów i zaniedbań dorosłych. Z tego powodu równolegle z edukacją najmłodszych należy stale podnosić świadomość dorosłych w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego.

„Bezpieczne dziecko w podróży i na drodze” to warsztaty edukacyjne, które odbędą się 10 sierpnia na terenie parkingu Centrum Handlowego „Wola Park” w Warszawie. Wśród przygotowanych elementów znajdą się m.in. miasteczko ruchu drogowego z możliwością przystąpienia do egzaminu na kartę rowerową, porady dotyczące prawidłowego i zalecanego wyposażenia roweru, warsztaty z optymalnego doboru fotelików dziecięcych i prawidłowego ich mocowania w samochodzie oraz symulator zderzenia.

Udział w warsztatach jest bezpłatny.

Warsztaty Edukacyjne „Bezpieczne dziecko w podróży i na drodze”, Warszawa, Wola Park, ul. Górczewska 124 (parking żółty), 10 sierpnia, godz. 10.00-20.00.

Więcej informacji znajdą Państwo na stronie: www.fundacjajedzbezpiecznie.pl

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze