Warszawskie Motoserce już 4 czerwca

3683,95 l - to zeszłoroczny wynik oddanych litrów krwi podczas Ogólnopolskiej Akcji Zbiórki Krwi MOTOSERCE. Podczas finału akcji w stolicy, warszawiacy oddali 93 litry, co znaczy, że około 200 osób z potrzeby serca i chęci działania wzięło udział w zbiórce.

Zapraszamy na 8. warszawski finał akcji, który odbędzie się 4 czerwca 2016 roku w Parku Bródnowskim, od godziny 10.00.

MOTOSERCE nie jest organizacją, ani stowarzyszeniem. Jest ideą, która ma na celu zwrócenie uwagi na problem braku krwi w polskich szpitalach i bankach krwi. Akcja organizowana jest przez motocyklistów zrzeszonych przy Kongresie Polskich Klubów Motocyklowych, przy współpracy z Polskim Czerwonym Krzyżem oraz Fundacji Jednym Śladem.

Podczas siedmiu edycji MOTOSERCA udało się uzbierać łącznie ponad 22 000 litrów krwi!
Motocykliści są dumni z tego, że z roku na rok akcja jest coraz bardziej rozpoznawalna i coraz więcej osób potrafi ją zdefiniować. Oprócz zbierania krwi, akcja ma na celu przyczynić się do zmniejszenia liczby osób poszkodowanych w trakcie wypadków drogowych. W tym celu, podczas akcji, prowadzone są działania propagujące bezpieczną jazdę na drogach oraz edukacja w zakresie udzielania pierwszej pomocy. Organizatorzy starają się  zapewnić przybyłym gościom wiele atrakcji w podzięce za ich obecność i hojność. Co roku możemy obserwować wzrost zainteresowania MOTOSERCEM.

Wszystkie informacje o akcji, znajdziesz na stronach organizatorów:
www.motoserce.pl
www.jednymsladem.com.pl

Informacje jak się przygotować do oddania krwi oraz co należy, a czego się nie powinno, przeczytasz na stronie internetowej Regionalnego Centrum Krwiodactwa i Krwiolecznictwa (http://www.rckik-warszawa.com.pl)

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze