Wakacje wypożyczonym samochodem? Tylko bez dzieci

Badania przeprowadzone wśród irlandzkich rodzin, które podczas zagranicznych wakacji z dziećmi wypożyczają auto wykazały, że wiąże się to ze sporymi problemami. Okazuje się, że w większości kierunków "południowych" w wypożyczalniach nie uwzględnia się wynajmu aut ze sprawnymi fotelikami dla dzieci.

Według przeprowadzonych w kwietnu i maju przez AA Travel Insurance (firma ubezpieczeniowa działająca na terenie Irlandii) sondaży, aż 7,1 procent irlandzkich rodzin narzeka na to, że samochody wynajęte podczas wyjazdów wakcyjnych są brudne, brakuje funkcji regulowania siedzeń, a ponadto auta w zasadzie w ogóle nie nadają się do użytku ze względu np. na wcześniejsze, niewłaściwe stosowanie i brak regularnej konserwacji. Co gorsza jednak, w oferowanych przez wypożyczalnie czterech kółkach, nie ma fotelików dla starszych dzieci. Często nie można też ich w ogóle zamontować.

Jak dbać prawidłowo o fotelik samochodowy dla dziecka, dowiesz się tu, a jak go zamontować – tu.
fot. Motocaina

Z badania przeprowadzonego na grupie 7 tysięcy Irlandczyków wynika również, że wiele rodzin nie chcąc ryzykować, mimo dodatkowych kosztów z tym związanych, zabiera na wyjazdy własne foteliki.
– Nie powinno to nikogo dziwić. Dla rodzin z malutkimi lub nawet trochę starszymi dziećmi taki fotelik w aucie jest absolutną koniecznością. Skoro jednak nikt im ich nie chce zaoferować, zabierają własne. I dobrze, bo byłem już świadkiem takich sytuacji, kiedy nie mając wyboru, rodzice albo zmuszeni byli tolerować siedzenia jakości pozostawiającej sporo do życzenia, albo – co gorsza – podróżować bez fotelika – mówi Connor Faughnan, z departamentu polityki w firmie ubezpieczeniowej AA Ireland.

Jeśli zastanawiasz się więc nad wynajmem auta podczas zagranicznych wakacji, sprawdz najpierw w firmie wypożyczającej pojazd, czy ma w swojej ofercie samochód z fotelikiem dobranym do wieku, wagi i wzrostu twojego dziecka.

O tym, dlaczego warto wyposażyć auto w fotelik dla dziecka nikomu chyba nie trzeba przypominać. Przy doborze siedzenia trzeba jednak pamiętać o kilku szczegółach, m.in. zwrócić uwagę na dobre mocowania (najlepiej ISOFIX), czy odpowiedni dla wagi i wzrostu dziecka rozmiar.

Poradnik, na co trzeba zwracać uwagę przy kupnie fotelika dla dziecka, przeczytasz tu.

Więcej szczegółów znajdziecie na: www.aaireland.ie

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze