Edyta Klim

W weekend ruszają rajdowe mistrzostwa Polski!

Już w sobotnie popołudnie rozpocznie się 46. Rajd Świdnicki-KRAUSE – I runda Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski i II runda Motul Historycznych RSMP.

Na zawodników 46. Rajdu Świdnickiego-KRAUSE czeka osiem odcinków specjalnych, rozgrywanych na klasycznych trasach Przedgórza Sudeckiego. Ceremonia Startu rozpocznie się w sobotę o godzinie 17.30 na Rynku w Świdnicy, a pierwsza załoga wystartuje do prologu – Świdnica – Super OS Crusar o godzinie 19.03.

Niedzielne zmagania rozpoczną się od Odcinka Specjalnego Witoszów – Złoty Las o godzinie 8.30. Zawodnicy tego dnia będą ścigać się na siedmiu próbach sportowych. Meta rajdu planowana jest w niedzielę na godzinę 16.20 na Rynku w Świdnicy.

51 załóg znalazło się na liście zgłoszeń tegorocznego 46. Rajdu Świdnickiego-KRAUSE. Osiem zespołów zapowiada start najmocniejszymi samochodami klasy R5, a pięć załóg zgłosiło się w klasie Open N. Na liście zgłoszeń widnieją także zawodniczki.

W Citroenie C2 R2 z numerem 28 zobaczymy Rafała Kulkę za kierownicę i Anetę Marcol w roli pilota:

– Witam wszystkich po zimowej przerwie! Wracam do Was z nr 28 podczas inauguracyjnego Rajdu Świdnickiego. Testy w minioną niedzielę wypadły bardzo pozytywnie, co też pozytywnie nastraja nas do rajdu. Zapraszam wszystkich do kibicowania przy trasie załodze z nr 28 oraz całej reszcie stawki! – mówi Anetka.

Do drugiej rundy Motul Historycznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski zgłosiło się dwadzieścia załóg, a kolejne cztery wystartują bez pomiaru czasu.

Z numerem 105 zobaczymy kultową Lancię HF Integrale, a w niej załogę w składzie: Adam Kacprzyk i Alicja Gnatowska. W Citroenie AX GTI z numerem 114 wystartuje kolejna zawodniczka w roli pilota – Anna Sak u boku kierowcy Michała Szerla.

A z numerem 119 w Fiacie Abarth 131 Rally wystartują: Mirosław Miernik w roli kierowcy i Maria Zaborska w roli pilota:

– Niecałe dwa tygodnie temu rozpoczęliśmy sezon startem w 2. Memoriale Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza, który był jednocześnie pierwszą rundą historycznego RSMP. Był to też mój pierwszy rajd z zespołem M&C Historic Rally Team. Fiat 131 Abarth, którym startujemy jest jedną z nielicznych rajdowych replik w Europie i jazda w nim sprawia ogromną przyjemność! Start zaliczam do udanych, ponieważ znaleźliśmy z Mirkiem wspólny rytm. Myślę, że to zaprocentuje na Rajdzie Świdnickim, który z racji kilometrów oesowych oraz charakterystyki terenu będzie jednak bardziej wymagający. Liczę na to, że piękna pogoda i przyjazna atmosfera, stworzona przez kibiców, nasz zespół oraz zawodników HRSMP sprawi, że rajd będzie bardzo udany! – mówi Maria.

Nowością rajdu jest tzw. zapętlenie oesów, dzięki czemu kibice będą mogli na jednej próbie oglądać więcej przejazdów zawodników rajdowych (będą to odcinki: Świdnica – Super OS oraz Walim – Zagórze). A w Walimiu  została stworzona Bezpieczna Strefa Kibica, do której można będzie dostać się jedynie po zakupie pakietu ubezpieczeniowego w Biurze Rajdu (30 zł).

Wszystkie szczegóły dotyczące zawodników i odcinków rajdowych znajdziecie na oficjalnej stronie rajdu: http://rajdkrause.pl/

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze