Karolina Chojnacka

W tym roku Święty Mikołaj rozwozi prezenty… elektrykiem!

Renifery to całkiem ekologiczny środek transportu, ale niektórzy obrońcy praw zwierząt nie byli zachwyceni tym, jak Święty Mikołaj wykorzystuje je w tą jedną, wyjątkową noc w roku...

Święty Mikołaj postanowił więc im się nie narażać i w tym roku renifery odpoczywają w stajni, a on przesiada się do… samochodu elektrycznego!

Zobaczcie, jak w tym roku Święty Mikołaj rozwozi prezenty!

https://www.youtube.com/watch?v=aBG1xVfgaR8

Przeczytaj też: Audi e-tron GT – wizja nieodległej przyszłości

Jeśli mamy być szczere, to nie obraziłybyśmy się, gdyby Święty Mikołaj zostawił nam w tym roku pod choinką nie prezenty, a… swoje elektryczne sanie! A wy?

Zasięg Audi e-tron GT concept mierzony według założeń nowego cyklu testowego WLTP, będzie wynosił ponad 400 km. Energia z litowo-jonowego, bardzo płaskiego akumulatora o pojemności ponad 90 kWh, zajmującego całą powierzchnię pod podłogą – od przedniej do tylnej osi. Zaletą takiej konstrukcji jest bardzo nisko – porównywalnie do modelu R8 – umieszczony środek ciężkości auta.

W przyszłości, od 0 do 100 km/h pojazd przyspieszał będzie w około 3,5 sekundy, a do 200 km/h w 12 sekund. Prędkość maksymalna, by zapewnić maksymalny zasięg, została ograniczona do 240 km/h. Jedną z cech e-tron GT concept jest możliwość pełnego wykorzystania potencjału przyspieszenia kilka razy z rzędu. Podczas gdy w innych autach napęd ze względów zarządzania temperaturą przestawia się na funkcję nadbiegu, Audi e-tron GT concept dzięki zaawansowanej strategii chłodzenia jest w stanie zapewnić pełną wydajność zarówno silników, jak i akumulatora.

 

Najnowsze

Co roku rośnie liczba samochodów, które trafiają „pod choinkę”. Które modele sprawdzają się na prezent?

Przed Świętami Bożego Narodzenia ludzie są w stanie wydać duże pieniądze na prezenty dla swoich bliskich, a co roku rośnie liczba samochodów, które trafiają „pod choinkę”. A wy co podarujecie w tym roku swoim bliskim?

Ponadto pandemia zmieniła podejście wielu z nas i często traktujemy samochód jako najbezpieczniejszy środek transportu, który może nas uchronić przez zarażeniem koronawirusem. Drugą grupą klientów, którzy najczęściej kupują samochody pod koniec roku, są przedsiębiorcy i firmy, chcące podnieść koszty uzyskania przychodów do końca roku. Pomimo tego, że 2020 był rokiem bardzo niekorzystnym dla wielu Polaków, w grudniu liczba sprzedanych aut w Polsce jest porównywalna z rokiem poprzednim.

Przed Świętami Bożego Narodzenia szczególnie popularne są samochody prawie nowe, które klienci traktują jako niedrogi wariant nowego samochodu, którego nie byliby w stanie kupić nawet przed końcem roku ze względu na długi czas oczekiwania.

W grudniu tego roku 68% klientów preferuje silniki benzynowe, które są bardziej odpowiednie dla kierowców sezonowych i początkujących, a jednocześnie lepiej sprawdzają się zimą. Popyt na automatyczną skrzynię biegów ustabilizował się i obecnie jest na poziomie 13% klientów. 9% samochodów wybieranych przez kierowców ma napęd na cztery koła. Najpopularniejszą marką jest tradycyjnie Opel (15%), następnie Skoda (10%) i Ford (7%). Najpopularniejsze modele to Opel Astra i Insignia oraz Skoda Fabia.

Żródło: AAA AUTO

Najnowsze

Karolina Chojnacka

Bentley Flying Spur „The Reindeer Eight”! Nawet Święty Mikołaj potrzebuje odrobiny luksusu…

Rudolf podobno nie jest zachwycony nowym konkurentem.

Bentley Mulliner ma bogatą historię i doświadczenie w zakresie doskonałego rzemiosła i wizjonerskiego projektu. Jego misją jest odpowiadanie na wymagania najbardziej wymagających klientów firmy Bentley poprzez tworzenie niezapomnianych samochodów na zamówienie.

Jednak to najnowsze zlecenie było wjątkowe i jak dotąd najważniejsze. Pewien brodaty klient odbierając samochód powiedział:

Co za niezwykła przyjemność z jazdy saniami o mocy 542 koni mechanicznych. Poza tym z tyłu jest miejsce na wszystkie moje podrzędne klamoty. Nie mogę się doczekać, aż do końca roku przejadę nim miliony kilometrów!

Jak już się pewnie domyśliliście, Bentley ulepszył latające sanie Świętego Mikołaja, tworząc coś znacznie bardziej luksusowego i wyjątkowego! Oto wyjątkowy, świąteczny Flying Spur V8 o nazwie „The Reindeer Eight”, czyli ósmy renifer.

Bentley Flying Spur „The Reindeer Eight”

Bentley Flying Spur „The Reindeer Eight” stworzony specjalnie dla Świętego Mikołaja jest wykończony czerwonym lakierem Cricket Bauble, unikalnym odcieniem stworzonym dla klienta na bazie Cricket Ball, który jest dostępny jako jeden z 62 odcieni oferowanych przez Extended Range.

Z przodu samochodu można znaleźć złotego trójwymiarowego renifera, z boku odznaki V8 zostały zastąpione specjalną plakietką „The Reindeer Eight”.

Bentley Flying Spur „The Reindeer Eight”

Aby podkreślić prędkość i osiągi wymagane do pokonania znacznej odległości przez właściciela, dołączono złotą specyfikację stylistyczną, obejmującą dyfuzor z włókna węglowego na przednim i tylnym zderzaku, progi boczne z włókna węglowego i spojler na pokrywie bagażnika – dla maksymalnych osiągów aerodynamicznych. Mulliner Driving Specification z 22-calowymi złotymi kołami i diamentowym wykończeniem, przedstawiającym skrzyżowane szczyty śniegu, dopełnia motyw zewnętrzny. Ze względu na chłodny klimat głównego miejsca zamieszkania klienta zamontowano opony całoroczne.

Wnętrze „Reindeer Eight” prezentuje doświadczenie firmy Bentley w tworzeniu nowoczesnej kabiny o niezrównanym luksusie i innowacjach, z wygodnymi siedzeniami dla czterech lub pięciu osób.

Klient wybrał jednolite wnętrze Cricket Bauble ze złotym spersonalizowanym haftem i ręcznym haftem krzyżykowym. Rozległa, pozioma okleina opływa deskę rozdzielczą i drzwi, podkreślając przestronną szerokość kabiny. Zgodnie z sugestią Mullinera, fornir Grand Black przedstawia zimową scenę na biegunie północnym z intarsjami na deskach rozdzielczych i listwach drzwiowych, aby przedstawić koniec nocnej podróży.

Bentley Flying Spur „The Reindeer Eight”

Pierwszy w branży obrotowy wyświetlacz firmy Bentley zawiera zestaw „Osiem reniferów”. Po naciśnięciu przycisku rozruchu silnika i po powitalnym dźwięku dzwonków sań, sekcja forniru na środku deski rozdzielczej obraca się, odsłaniając 12,3-calowy ekran dotykowy.

A co na nim?  

Lista „Naughty and Nice” zintegrowana z systemem nawigacji pozwala klientowi szybko dowiedzieć się, czy dzieci były grzeczne, czy wręcz przeciwnie – więc lepiej bądźcie grzeczni! Na drugiej stronie wyświetlacza znajdują się trzy eleganckie analogowe tarcze pokazujące temperaturę zewnętrzną, kompas (niezbędny klientowi do znalezienia domu pod koniec długiej nocy pracy) i chronometr. Wreszcie trzecia strona oferuje bezszwową deskę rozdzielczą z forniru Grand Black, ciągnącą się wokół kabiny, reprezentującą zimową scenę na biegunie północnym.

Chyba wszyscy zgodzą się, że jest to pojazd naprawdę godny Świętego Mikołaja. Wszyscy? Nie… Rudolf podobno nie jest zachwycony nowym konkurentem i już złożył skargę do odpowiednich świątecznych organów!

Najnowsze

Świąteczne śnieżynki od Nissana – pobierz, wydrukuj i ciesz się kreatywną zabawą!

Nissan nawiązał współpracę z Touguiem, artystą, który projektuje zabawki z papieru, aby stworzyć na podstawie tych kultowych motywów oryginalne, bożonarodzeniowe dekoracje. Możecie je pobrać tutaj!

Na podstawie linii, które tworzą dobrze znane motywy kodu stylistycznego, zaprojektowano 5 śnieżynek. Każdy może samodzielnie stworzyć taką dekorację w domu. Inspiracją do powstania śnieżynek są kultowe motywy modeli z gamy Nissana: płynna linia dachu modelu Ariya, reflektory w kształcie śmigieł znane z modelu Juke, lampy przypominające bumerang z modeli Leaf i Qashqai oraz motyw litery V, który zdobi przód modelu Micra.

Do zrobienia śnieżynek nie potrzebne są żadne specjalistyczne materiały. Wystarczy przygotować papier, długopis (jeśli wolisz sam narysować wzór zamiast drukować szablon), nożyczki i puścić wodze fantazji. Można własnoręcznie zrobić śnieżynki w dowolnym rozmiarze i kolorze, a potem ozdobić je wedle swoich preferencji. Tak stworzone ozdoby z pewnością dodadzą zimowej magii twojemu domowi!

Szablony możecie pobrać poniżej:

Szablon-Nissan-Qashqai-1.pdf

Szablon-Nissan-LEAF-1.pdf

Szablon-Nissan-Micra-1.pdf

Szablon-Nissan-Juke-1.pdf

Szablon-Nissan-Ariya-1.pdf

Najnowsze

Napoje wyskokowe i kierownica – ile kosztuje nietrzeźwość na drogach?

W ubiegłym roku jeden na dziesięć zgonów w wypadku drogowym miał związek z alkoholem. Okazuje się też, że co trzeci Polak zna osobę poszkodowaną przez nietrzeźwego uczestnika ruchu drogowego, a w co piątym przypadku straciła ona życie. Alkohol i kierownica to fatalne połączenie!

Zjawisko nietrzeźwości na drogach i jego konsekwencje można uznać za prawdziwy problem społeczny, który nabiera na sile m.in. w okolicach świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku. Jak pokazuje badanie SW Research dla AlcoSense Laboratories, istotna część Polaków (30%) ma lub miała w swoim otoczeniu osobę nim dotkniętą. Najczęstszą stratą poniesioną przez znane nam osoby jest zniszczenie mienia (np. samochodu).

Miało to miejsce w ponad połowie wskazań (51%). Na drugim miejscu (22%) znalazła się najwyższa możliwa szkoda, czyli utrata życia. W niemal identycznym odsetku (21%) doszło do poważnego uszczerbku na zdrowiu. Umiarkowany lub lekki uszczerbek zdrowotny dotyczył 45% osób.

Ile kosztuje nietrzeźwość na drogach?
W 2019 roku w 2089 wypadkach drogowych spowodowanych przez osoby będące pod działaniem alkoholu, poszkodowanych zostało 2654 ludzi, z czego 265 poniosło śmierć, a 2389 zostało rannych. Istnieje zatem duże prawdopodobieństwo, że w wypadku, w którym rolę odgrywa alkohol, ktoś zostanie fizycznie poszkodowany.

Według szacunków Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego roczny koszt wypadków drogowych może wynieść nawet 45 miliardów złotych. Około 9% wszystkich wypadków stanowią zdarzenia z udziałem osób będących pod wpływem alkoholu, co przekłada się na orientacyjny koszt 4 miliardów złotych rocznie. Szkody fizyczne i materialne to jednak nie wszystko. Ofiary wypadków drogowych – pośrednie (np. bliscy) oraz bezpośrednie – ponoszą także istotne koszty psychiczne oraz społeczne, związane m.in. z traumą po wydarzeniu.

Źródło: AlcoSense Laboratories

Najnowsze