W tajemnicy przewoził niebezpieczne odpady

Zamiast zwykłych odpadów, transportowane były odpady zagrażające środowisku. Zatrzymania ukrytego ADR dokonali podlascy inspektorzy ITD.

Inspektorzy ITD z Białegostoku zatrzymali na drodze S8, pojazd ciężarowy należący do litewskiego przewoźnika. Kierowca jechał z Litwy do Czech i – zgodnie z oznaczeniami widniejącymi na samochodzie – przewoził odpady.  

W skrzyni ładunkowej inspektorzy odkryli jednak materiał niebezpieczny. Przewożony towar sklasyfikowano jako UN 3077, czyli środek drażniący, niebezpieczny dla środowiska. Lista naruszeń stwierdzonych przez inspektorów była długa. Odpady znajdowały się w niecertyfikowanych opakowaniach i nie były właściwie oznakowane. Pojazd nie był wyposażony w pomarańczowe tablice z numerami oraz nalepki ostrzegawcze. Ponadto w dokumencie przewozowym nie zostały wskazane ani prawidłowa nazwa przewozowa, ani grupa pakowania.

Wobec przedsiębiorcy wszczęto postępowanie administracyjne zagrożone karą 6300 złotych. Ukarana zostanie również osoba zarządzająca transportem w firmie przewozowej. Samochód do czasu opłacenia kaucji oraz usunięcia nieprawidłowości będzie znajdował się na parkingu strzeżonym. 

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze