W marcu jak w garncu

Czy Hiszpania nie kojarzy się z piękną pogodą? Chyba jednak nie w marcu i nie kierowcom pracującym na torze w Jerez. Ależ oni się męczą...

Timo Glock w TF109 na torze w Jerez,

Timo Glock w TF109 na torze w Jerez,
Pełny ekran
Timo Glock w TF109 na torze w Jerez,

Toyota

Timo Glock w TF109 na torze w Jerez,
Timo Glock w TF109 na torze w Jerez,
Timo Glock w TF109 na torze w Jerez,
Timo Glock w TF109 na torze w Jerez,
Timo Glock w TF109 na torze w Jerez,

Sebastian Vettel, Red Bull
Foto: Red Bull

Aura nie ułatwia życia kierowcom przygotowującym się do tegorocznego sezonu Formuły 1. Testy w Jerez już drugi dzień odbywają się przy bardzo zmiennej pogodzie. Dzisiaj aura dawała głównie możliwość sprawdzenia samochodów na mokrej nawierzchni. W tych warunkach najszybszym kierowcą okazał się Timo Glock. Sebastian Vettel  z zespołu Red Bull, po wczorajszym świetnym wyniku, dzisiaj musiał zadowolić się piątym czasem. BMW Sauber, mając za sobą lutowe testy w Bahrajnie, po raz pierwszy naprawdę sprawdza swój bolid w czasie deszczu. Nie obyło się bez kłopotów, bo wilgoć zaktywowała alarm elektryczny w samochodzie Roberta Kubicy. Pamiętajmy, że w Bahrajnie, mimo zupełnie innego klimatu, Nick Heidfeld doświadczył także problemów z zasilaniem ECU. Miejmy nadzieję, że BMW Sauber zlikwiduje "elektryczne" problemy.
Giancarlo Fisichella, Force India, na mokrym torze
Foto: Force India

Poważnie do testów już wczoraj zabrał się także zespół Force India. Zaprezentowanym w ostatnich dniach nowym VJM02 zajmował się Giancarlo Fisichella. Problemy z ciśnieniem paliwa pozwoliły mu przejechać tylko 54 okrążenia, ale uzyskany czas, o niecałe 0,6 sekundy wolniejszy od czasu Timo Glocka, był dzisiaj czwartym wynikiem.

McLaren Mercedes z Heikki Kovalainenem za kierownicą pracował nad oceną hamulców i opon na mokrą nawierzchnię. Felipe Massa Z zespołu Ferrari z racji zaplanowanych testów ogumienia, które Bridgestone ma dostarczać w przyszłym sezonie, nie mógł wyjechać na mokry tor.


Timo Glock w TF109 był dziś najszybszy
Foto: Toyota
Nieoficjalne czasy:

1. Timo Glock, Toyota, 1:30.979
2. Robert Kubica, Bmw Sauber, 1:31.327
3. Nico Rosberg, Wiliams, 1:31:451
4. Giancarlo Fisichella, Force India, 1:31.547
5. Sebastian Vettel, Red Bull, 1:32.220
6. Heikki Kovalainen, McLaren Mercedes, 1:33,371
7. Nelson Piquet, Renault, 1:33.467
8. Felipe Massa, Ferrari - - -

 

Konwersacje Facebook
Dołącz do dyskusji
Informujemy, że wszystkie komentarze są monitorowane przez administratorów strony i mogą być usunięte jeżeli obrażają osoby lub zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby, zawierają wulgaryzmy, treści pornograficzne, propagują alkohol, narkotyki, obrażają inne narodowości, religie, rasy ludzkie, przyczyniają się do łamania praw autorskich, czy w jakikolwiek inny sposób naruszają prawo. Nadużycia będą zgłaszane do właściwego dostawcy.