W Łodzi powstają parkingi dla motocykli

To nowość w skali całego kraju. W Łodzi powstają pierwsze parkingi dla motocykli, na których zamiast jednego miejsca dla samochodu można postawić nawet trzy jednoślady.

Pierwsze miejsca do parkowania motocykli uruchomiono w Łodzi w poniedziałek. Pojawiły się one przy ul. Nawrot. Każde miejsce zostało wyposażone w uchwyt, który pozwoli na przypięcie jednośladu za koło.

Na jednym takim miejscu, dzięki parkowaniu po skosie zmieszczą się trzy motocykle. Kolejne miejsca parkingowe pojawią się w Łodzi przez następne dni. W sumie będzie ich dziewięć i znajdą się w okolicy takich ulic jak Piotrkowska, pl. Komuny Paryskiej, pl. Wolności, ul. Roosevelta, Narutowicza, Rewolucji, Struga, a także przy trasie W-Z.

W każdej lokalizacji zostaną uruchomione trzy miejsca motocyklowe. Łódzcy radni chcą przyciągnąć motocyklistów na Piotrkowską i sprawić by nie parkowali na tej ulicy.

Pomysł na takie parkingi przyszedł z Francji i Włoch. W Polsce takie rozwiązanie pojawiło się po raz pierwszy. Koszt wyznaczenia takiego miejsca nie jest duży, kosztuje raptem 9,5 tys. zł. Włodarze Łodzi zapowiadają, że pieniądze na ten cel pochodzą z budżetu obywatelskiego. W razie sporego zainteresowania będą powstawać kolejne.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze