W Koszalinie zawalił się wiadukt! Oto jak do tego doszło

Trudno mówić o katastrofie budowlanej w przypadku rozbieranego obiektu, ale w tej sytuacji takie określenie chyba jest na miejscu. Omal nie doszło do tragedii.

Zdarzenie miało miejsce podczas rozbiórki wiaduktu na al. Monte Cassino w Koszalinie. Prace na tym obiekcie rozpoczęły się 18 października i miały zakończyć dopiero na początku przyszłego roku. Na amatorskim nagraniu widać dwie maszyny, które pomału rozkruszają elementy wiaduktu. Nagle segment oparty jedną stroną o filary upada, niszcząc je. W konsekwencji spada na ziemię kolejny segment, uszkadza kolejne filary i dochodzi do prawdziwej reakcji łańcuchowej.

Podczas rozbiórki zdarza się czasem, że naruszenie jednego elementu, pociąga za sobą daleko idące zniszczenia, co czasami wykorzystuje się dla ułatwienia prac. Tym razem nie było to zaplanowane. Nikt nawet nie podejrzewał, że do takiego zdarzenia może dojść, więc ul. Batalionów Chłopskich, przebiegająca pod dalszą częścią wiaduktu, nie została nawet wyłączona z ruchu! Na kolejnym nagraniu widać samochody, których kierowcy cudem uniknęli zmiażdżenia przez rozpadającą się konstrukcję.

Obecnie w sprawie toczy się śledztwo, prowadzone przez miejscową prokuraturę. Zdarzenie zakwalifikowano jako sprowadzenie niebezpieczeństwa powszechnego, zagrażającego zdrowiu i życiu wielu osób. Nikomu jeszcze nie postawiono zarzutów, ale jeśli okaże się, że ktoś był odpowiedzialny za doprowadzenie do tej katastrofy budowlanej, będzie mu grozić od 5 do 12 lat pozbawienia wolności.

Komentarze:

jan - 25 października 2021

powinni dostać extra premię za wykonanie pracy przed terminem

Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy
Pokaż Mniej komentarzy
Schowaj wszystkie

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze