Vyrus Alyen - motocykl wzorowany na Obcym?

Vyrus Alyen - motocykl wzorowany na Obcym?

12 maja 2020
11
Wyjątkowo drapieżny wygląd, wielka moc i sugestywna nazwa - czyżby włoski producent chciał zasugerować, że jest to motocykl rodem z science fiction?

Vyrus to niezbyt szczęśliwa nazwa w dzisiejszych, koronawirusowych czasach, ale miłośnicy jednośladów doskonale wiedzą o jakiej firmie mowa. Włoski producent od ponad 30 lat raczy nas ekstremalnymi motocyklami i ich najnowszy twór nie jest tu wyjątkiem.

Nazywa się Alyen, co natychmiast budzi skojarzenia z angielskim słowem oznaczającego obcą formę życia albo po prostu Obcego - istotę świetnie znaną z filmów. Nie wiemy czy jest to skojarzenie zamierzone przez Włochów, ale patrząc na niezwykłą sylwetkę, ostre kształty i rozbudowaną aerodynamikę, trudno nam powstrzymać się od analogii do ksenomorfa.

Jak rozjeżdżać uprawy rolnikom - uczy Mistrz Polski w motocrossie

Vyrus znany jest z chętnego sięgania po silniki Ducati i nie inaczej było tym razem. Alyena napędza dwucylindrowy, czterosuwowy silnik o pojemności 1285 cm3 i mocy 205 KM, osiąganej przy 10,5 tys. obr./min. Współpracuje on z sześciobiegową przekładnią. Nie znamy jeszcze osiągów, ale z pewnością są adekwatne do agresywnej prezencji motocykla.

Z przodu i z tyłu zastosowano zawieszenie typu pushrod, które jest konstrukcją własną Vyrusa, podobnie jak elektryczno-hydrauliczny układ kierowniczy. Przednia opona ma rozmiar 120/70 R17, a tylna 200/60 R17. Warto zwrócić uwagę, że obuto w nie felgi wykonane z włókna węglowego.

Dodge Tomahawk w wersji mini. Prawie Dodge i prawie Tomahawk

Na więcej szczegółów będziemy musieli jeszcze poczekać, ale przyznacie, że Alyen robi naprawdę wielkie wrażenie.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy!