Volvo V90 – boskie kombi ze Szwecji

Zapomnijcie o kanciastych kombi od Volvo. Właśnie wyciekły pierwsze zdjęcia modelu V90, które z pewnością powalczy o miano najładniejszego kombi dostępnego na rynku.

Jak to zwykle bywa, na kilka dni przed oficjalną premierą wyciekły zdjęcia nowego Volvo V90. Kilka tygodni temu poznaliśmy jak wyglądać będzie wersja sedan, czyli S90, a tymczasem warto spojrzeć na pierwsze zdjęcia dużo bardziej uniwersalnego kombi. 

Trzeba przyznać, że projektanci Volvo mają w ostatnim czasie bardzo dobra passę. Po świetnie wyglądającym SUV-ie XC90 przyszedł czas na kolejne modele. Dotychczas kombi od Volvo kojarzyły nam się wyłącznie z kanciastymi modelami, co potwierdza dostępny w ofercie model V70.

Wygląd modelu V90 nawiązuje do wersji koncepcyjnej Concept Estate, którą zaprezentowano w 2014 roku. Przednia część nadwozia jest identyczna jak w wersji sedan, natomiast dynamiczna linia kombi przyciąga wzrok, podobnie jak charakterystyczne lampy tylne w kształcie litery „L”.

Samochód został zbudowany na płycie podłogowej SPA, a pod maską znajdą się wyłącznie silniki czterocylindrowe. Najdroższą wersją będzie wariant T8 wyposażony w układ hybrydowy (silnik benzynowy + elektryczny). Łączna moc tej wersji to 410 KM. Krążą plotki o jeszcze mocniejszej, sportowej wersji przygotowanej przez Polestar. 

Póki co, czekamy na oficjalną prezentacje Volvo V90 na targach w Genewie, a do tej pory możemy cieszyć oko pierwszymi zdjęciami z przecieku. Samochód pojawi się w salonach jeszcze w tym roku.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze