Volkswagen montuje fotoradar i nagradza! Film

Każdy producent ma swój pomysł na propagowanie bezpieczeństwa ruchu. Volkswagen pomyślał i o prewencji przekraczania prędkości przez kierowców i ciekawej formie loterii.

fot. Volkswagen

W jednym z miast europejskich na zlecenie Volkswagena zamontowano na ulicy interesujące urządzenie – Speed Camera Lottery. Maszyna przypominająca fotoradar powoduje, że kierowcy na jej widok zwalniają. Poza tym jest to tylko neon z rzeczywiście wbudowanym radarem oraz kamerą, która robi zdjęcia. Jednak ten sprzęt jest jedyny w swoim rodzaju – zamiast karać kierowców, nagradza!

Jeśli pojazd porusza się z dozwoloną prędkością robione jest mu zdjęcie, po czym właściciel sfotografowanego samochodu bierze udział w loterii, w której można wygrać pieniądze!

Według danych jakie podaje Volkswagen, w ciągu 3 dni kamera zrobiła 24 857 zdjęć. Narazie nie wiadomo, ilu właścicieli aut poruszających się z poprawną prędkością zwyciężyło w loterii.

Przed tym nietypowym eksperymentem średnia prędkość aut mijających ten punkt wynosiła 32 km/h, natomiast w trakcie trwania konkursu 25 km/h. To 7 km/h może wydać się małą wartością, ale może uratować komuś życie – Speed Camera Lottery została postawiona dokładnie przed przejściem dla pieszych.

 

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze